Cinsel ilişki'nin faydaları nelerdir ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Cinsel ilişki'nin faydaları nelerdir ?
Cinsi münasebet sadece iyi hissettirmez , aynı zamanda sağlığınız üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Bir arama motoruna cinsel sağlık yazın ve cinsel ilişkiden, cinsel normlardan doğum kontrolü ve hamilelikle ilgili tavsiyeler, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve korunma yolları hakkında bilgi içeren sayfaların bombardımanına maruz kalabilirsiniz. Bununla birlikte, daha az tartışılan şey, cinsel ilişkinin fiziksel ve psikolojik sağlığı yararlarıdır. Bu makalemizde cinsel ilişkinin sağlık üzerindeki sayısız faydalarına değineceğiz. Aktif olarak cinsi münasebette bulunmak bulunmak , sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için bir zorunluluktur . İnsan vücudundaki 600 den fazla kas ile kol, bacak, bacak ve çekirdek kaslarınızı kasılma ve bırakma fiziksel eylemi size tam vücut antremanı sağlamaktadır. Çalışmalar, cinsi münasebette bulunan kişilerin sıklıkla yüksek ruh halleri ve depresyon belirtilerinde azalma olduğunu göstermektedir. Konuya dair bilgi edinmek için okumaya devam edin..
cinsel ilişki faydaları.jpgDüzenli olarak cinsi münasebet kalori yakmaya yardımcı olur, kan basıncını düzenler, bağışıklığı güçlendirir. Ayrıca testosteron seviyelerini, prostat kanseri riskini azaltır, iyi bir uyku kalitesi sağlar, mesaneyi geliştirir,beyni keskin tutar. Bununla birlikte, düzenli cinsel aktivite, zevkte bir egzersizden çok daha fazladır. Çalışmalar, haftada en az bir ya da iki kez cinsi münasebette bulunan kişilerin, immünoglobulin A olarak bilinen önemli bir bağışıklık modülatörünün daha yüksek seviyelerine sahip olduklarını bulmuşlardır. Yapılan araştırmalar , sık cinsel ilişkiye giren kişilerin cinsel olarak aktif olmayanlara göre daha düşük kan basıncına sahip olduklarını göstermektedir. Kanın oksijenlenmesi, zihni olumsuz streslerden uzaklaştırır ve beyindeki zevk merkezlerini harekete geçirmek için iyi hissettiren hormonları serbest bırakır. Muhtemelen kalp hastalığının kadınlarda bir numaralı katil olduğunun farkındasınızdır. Sağlıklı bir diyet yapmak , kolesterolünüzü düşük ve kontrol altında tutmak kalp sağlığınızı korumanın yollarından biridir. Ancak cisel aktivite en önemlisidir. Bir çalışmada , haftada iki ya da daha fazla cinsel ilişkiye girmenin ölümcül kalp krizi riskini yarıya indirdiğini bulmuşlardır.
Cinsel ilişkiden sağlayabileceğiniz avantajlardan bazıları şunlardır:


kan basıncını düşürmek

kalori yakmak

artan kalp sağlığı

kasları güçlendirmek

kalp hastalığı, inme ve hipertansiyon riskinizi azaltır

artan libidoUyku probleminizmi var ? Uyumak için ne yaparsınız? Papatya çayı ve diğer çareler işi yapmıyorsa, cinsel aktivitede bulunmak faydanıza olacaktır. Sık sık cinsel ilişkiye giren insanlar genellikle stresle daha iyi başa çıkarlar bu durumda kaliteli uykuyu teşvik eder. Bunun nedeni, endorfinlerin ve oksitosinin ilişki sırasında açığa çıkması ve anksiyete ve depresyonu önlemeye yardım etmeleridir Şaşırtıcı bir şekilde, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için yatak odasında yapabileceğiniz bir şey olabilir, haftada 2 defa cinsel aktivitede bulunmak bağışıklık sistemini güçlendirir. Aktif cinsel yaşamı olan kişiler daha sık egzersiz yapma eğilimindedir ve daha az cinsel olarak aktif olanlara göre daha iyi beslenme alışkanlıklarına sahiptirler. Fiziksel uygunluk da genel olarak cinsel performansı artırabilir. Başka bir çalışma, cinsel aktivitenin migren ve küme baş ağrılarından tam veya kısmi rahatlama sağlayabildiğini göstermektedir . Orgazm olmak kan akışını arttırır ve doğal ağrı giderici kimyasalları serbest bırakır.
Cinsel ilişki her iki cinsiyette de yüksek tansiyonu kontrol etmede faydalı olsa da, erkeklerin, cinsel uyarım ve uyarılmayı takiben nitrik oksit sentezindeki büyük artış nedeniyle daha fazla faydası vardır. Nitrik oksit, vücutta bulunan ve kan damarlarının gevşemesine yardımcı olan ve kalbin pompalama basıncını azaltan önemli bir bileşendir. Bu yüzden, kalp atışlarınızın hareket sırasında artması muhtemel olsa da, bunun uzun vadeli faydası kan basıncının daha iyi kontrol edilmesidir. Kanser, dünya çapında önde gelen ölüm nedenleri arasındadır, özellikle çok geç tespit edildiğinde tedavi edilmesi son derece zordur. Prostat kanserini önlemenin en etkili yolu düzenli olarak cinsel ilişkide bulunmaktır. Bununla birlikte, düzenli cinsel aktivite, pelvik taban kaslarını, mesaneyi yerinde tutan güçlü destekleyici yapıları ve aynı zamanda mesane kontrolünü ve boşalmayı düzenler.
Sağlıklı cinsel yaşamı olan insanlar, sadece mutlu değil, aynı zamanda daha sağlıklıdır. Orgazm almak ağrıyı engelleyebilir. Vajinal uyarım, kronik sırt ve bacak ağrısını engelleyebilir ve adet kramplarını, artritik ağrıyı ve hatta bazı durumlarda baş ağrısını azaltabilir. İnsanlar genellikle cinsel ilişkiden sonra hızlı bir şekilde doyarlar ve iyi uyumaya eğilimlidirler.Cinsel ilişki uyku bozukluğunu iyleştirir. Düzenli ilişki , vücudunuzu mikroplara, virüslere ve diğer davetsiz misafirlere karşı korur.Kalp krizi riskini azaltır . Sadece kalp atış hızınızı arttırmaz, cinsiyet östrojen ve testosteron seviyenizi dengede tutmanıza yardımcı olur. Meditatif rahatlamanın, ağrı problemleri, astım, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, depresyon ve artrit dahil olmak üzere çok sayıda fiziksel rahatsızlığın tedavi edilmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir.Cinsel ilişki, daha güçlü pelvik kaslar oluşturmanıza yardımcı olur ve vajinanın doğal yağlanmasını arttırır. Menopozdan sonra cinsel olarak aktif olmaya devam eden kadınların, cinsel ilişki sırasında ağrıya yol açabilecek belirgin vajinal atrofi olma olasılığı daha azdır. Tansiyonunuzu düşürebileceğiniz ve hipertansiyon riskinizi azaltabileceğiniz çeşitli alternatif yollar vardır. Cinsel ilişki bunlardan biridir. Kan basıncınızı veya kolesterolünüzü düşürmeniz gerekiyorsa, haftada 3 ila 4 kez cinsel ilişkide bulunun. Cinsel ilişki doğal bir aspirin olarak kullanılabilir. Baş ağrsısı kas ağrısı gibi septomlarınız varsa cinsel ilişkide bulunarak ağrıyı yönetebilirsiniz.Cinsel aktivite, ağrı kesmeye ihtiyaç duyduğunuzda aspirin yerine mükemmel bir alternatif olabilir. Cinsel ilişki esnasında orgazm bir hormon salınır Bu bağışıklığı artırır, dokuları onarır ve cildi sağlıklı tutar.

Bir kadının orgazm olması durumunda, rahim büzülür. Bu kasılmalar, daha az yoğun menstrüel kramp, daha düzenli periyotlar ve endometriozis riskini azaltmayı içeren geniş çaplı yararlara sahiptir. Cinsel aktivite metabolizmanızı güçlendirmek, kilo vermek ve sağlıklı bir kalbi korumak için mükemmel hale getiren kardiyo olarak sayılır. Cinsel aktivite daha çok orgazm ile kan akışını arttırır ve kan oksijen ile birlikte taşır ve tüm sistemlerin sağlıklı fonksiyonunu teşvik etmek için toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Mastürbasyon, seksle aynı faydaları sunabilir, ama aynı zamanda kendi avantajlarına da sahiptir.Ancak cinsel bağımlılık ve kronik mastürbasyon problem olabilir Cinsel ilişki hayatın ve genel refahın önemli bir parçasıdır. İlişkilerde, orgazmlar bağda önemli bir rol oynar. Kalp hastalığı riskinin azaltılması, benlik saygısının artması fiziksel ve duygusal yararlar sağlar.
Daha düşük kortizol düzeyleri ( stres hormonu olarak kabul edilir ) ve yüksek oksitosin seviyeleri, daha yüksek bir esenlik duygusuyla ilişkili olduğundan, bu değişimleri geliştiren cinsel ilişki gibi aktivitelerin, insanların yaşamları ne olursa olsun, kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlaması nedeni dir.Cinsel aktivitenin, özellikle kadınlarda oksitosin düzeyini artırdığı bulunmuştur. Aşırı stresin bağışıklık sistemi üzerindeki olumsuz etkileri iyi anlaşılmıştır. Düzenli olarak cinsel ilşkide bulunmak stresi azaltır ve vücudun enfeksiyonla savaşma kabiliyetini güçlendirmek için güvenilirliğini arttırır. Daha sık boşalan erkeklerin prostat kanseri riskinin daha düşük olduğu bulunmuştur . Haftada bir ya da iki kez cinsel ilişkiye girmeniz, sizi soğuk algınlığı ve diğer enfeksiyonlara karşı koruyabilen immünoglobulin A ya da IgA adı verilen bir antikorun daha yüksek seviyelerine bağlanmıştır. Hormon oksitosin yükseldikçe, endorfinler artar ve ağrı azalır. Yani, baş ağrınız, artrit ağrınız veya PMS belirtileriniz cinsel ilişkiden sonra iyileşiyorsa, bu yüksek oksitosin seviyelerine teşekkür edebilirsiniz .


Orgazm sırasında salınan oksitosin de araştırmaya göre uykuyı artırır .Ve yeterince uyku almak, sağlıklı bir kilo ve kan basıncını korumak gibi bir çok başka iyi şeyle bağlantılıdır. Sık cinsel iilşkinin ayrıca bir kadının hormonlarını dengelemeye ve dönemlerini düzenlemeye yardımcı olduğu bulunmuştur; bu da daha fazla gebe kalma şansını artırabilir. Cinsel ilişkinin inanılmaz bir sağlık yararı, belinizin de ince kalmasına yardımcı olmasıdır! Cinsiyet, kalp atış hızınızı artırmanıza yardımcı olur ve böylece vücudunuzun kalori yakmasına ve kasları güçlendirmesine olanak tanır . Güzel, genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız cinsel aktivitede bulunun. Cinsel ilişki sadece kan dolaşımını arttırmakla kalmaz , aynı zamanda cildinizin genç ve parlak görünmesini sağlar. Cinsel ilşkinin bir başka güzel sağlık faydası, yüce orgazm sayesinde acıyı hafifletmeye yardımcı olmasıdır. Orgazm olduğunuzda, bir eşik artar, bu da ağrı eşiğinizin yükseltilmesine yardımcı olur. Atrit , kramp ve baş ağrılarını azaltmanın yanı sıra kronik sırt ve bacak ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir.Zihinsel olarak keskin kalmak istiyorsanız, düzenli cinsel faaliyetlerde bulunmak bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilir. Cinsel ilşki kalp atış hızınızı artırmanıza yardımcı olur, ayrıca östrojen ve testosteron seviyenizi dengede tutar .
 
BilirDişi

BilirDişi

Üye
Üye
Geçenlerde bir yazıda okumuştum. Cinsel ilişki kişide stresi azaltıyor ve kişiyi daha dinç kılıyor. Bağışıklığı bile güçlendiriyormuş. Ayrıca düzenli olarak cinsel ilişkide bulunanların daha genç göründüğü söyleniyor. Kilo problemi olanlar kilo vermek için cinsel ilişkide bulunabilir. İlişki esnasında yüksek miktarda kalori yakılıyormuş. Adet sancısı olan bir çok bayan var. Adetten bir gün önce cinsel ilişkide bulunmak adet sancılarınıda gideriyor. Cinsel ilişkinin makalede anlattığınız gibi sağlık üzerinde sayısız faydası var. Bilmeyenler için çok bilgilendirici bir konu olmuş..
 
Üst