Cinsel soğukluğu giderme yolları

C

Cinselbilgiler

Forum Okuru
Cinsel soğukluğu giderme yolları
Cinsel soğukluğu giderme yolları gidermek için dua ortadan kaldıran nedenleri ve tedavisi için kadınlara tüyolar. Kadınlarda cinsel soğukluğun nedenleri ve tedavisi.

Özellikle yaşa bağlı olarak 40 yaşından sonra erkeklerde ve erken menepoza giren kadınlarda karşılaşılan cinsel soğukluğu gidermek için uzmanlar tarafından yazılan önerileri sizler için bir araya getiriyorum.


Cinsel soğukluktan yakınan çiftler bunun üstesinden nasıl gelebilir? İşte sıcak tavsiyeler:


Öncelikle mevcut cinsel sorunu, düşük istekli bireyin sorunu olmaktan ziyade ortak sorununuz olarak görmeye çalışın.

Cinselliğe yaklaşım tarzınızı değiştirin. Bir kere başladı mı zevkin kendiliğinden geleceğini düşünüp, kabul edip ona göre davranmanız şart.

Gün içinde zaman buldukça seksten alacağınız zevki düşünün. Geçmişte sizi etkileyip aklınızda kalmış olan bir cinsel ilişki hatırasını ya da sizi hakikaten uyaran bir fanteziniz varsa onu düşünün.

Cinsel teması başlatmadan önce 5 dakikalık bir motivasyon yapın. Hayal dünyanıza başvurun ve aklınızda cinsel fanteziler kurun. Partnerinizle paylaşılmasında sakınca olmayacak olan cinsel fantezilerinizi paylaşın.

Aşk kaslarınız için Kegel Egzersizleri adı verilen uygulamaları yapın. Yani erkekte makat, yumurtalıklar ve kasıkları, kadınlarda vajina çevresini kapsayan aşk kaslarınızı belli bir disiplin içinde peş peşe kasıp yavaşça gevşetin.

Cinsel ilişki sırasında sadece dokunmanın ve sevişmenin verdiği hazza, alacağınız zevke odaklanmanız gerekli. Asla eşinizden karşılanmayan beklentilerinizi veya onun bu beklentilerinizi yerine getirmeyerek sizi nasıl çileden çıkardığını düşünmeyin.

Cinsel istek günlüğü tutun. Cinsel açıdan uyarıcı televizyon şovları ile filmlerdeki sahneleri not edin. Romantik/erotik içeriğe sahip kitapları okuyun ve kendi erotik fantezilerini oluşturun.
 
Geri
Üst