Cipralex kullananlar Kullanıcı yorumları var mı

• Konbuyu başlatan belginxcxczx
  • Başlangıç tarihi
B

belginxcxczx

Forum Okuru
Cipralex kullananlar Kullanıcı yorumları var mı
Cipralex kullananlar neden bırakamıyor

Merhaba

Yaklaşık 4 sene önce doğum yaptım doğum sonrası bebeğin 1 yaşına geldiğinde psikiyatrist de gittim motivasyon bozukluğu moral bozukluğu zaman zaman agresiflik bıkkınlık hayattan zevk almama gibi şikayetlerin vardı. Doktor depresyon teşhisi koydu Cipralex verdi ona başladım cipralex'in yanında bir ilaç daha verdi spiral -3 senedir kullanıyorum. Daha önce ara verdim Fakat aynı durumuma geri döndü Cipralex tekrar başladım düzeldim tekrar başladım ama bıraktığımda tekrar eski halime dönüyorum ben bu ilacı bırak almayacak mıyım bırakmak istiyorum sürekli bu ilacı kullanmak durumunda mıyım.

Merhaba

Depresyon tedavisi bazen 2 bazen 3 seneleri bulabiliyor bildiğim kadarıyla ama öyle hemen 6 ayda biten ilaçla tedavi olan kısa sürede geçen bir depresyon şimdiye kadar görmedim. Ben insanların antidepresan kullanarak depresyondan kurtulmalarını çok da doğru bulmuyorum .Çünkü ilaçların tamamı kimyasal bir şeyleri ya baskılıyorsunuz ya da bir şeyleri suni olarak arttırıyorsunuz ilaçlarla. Ya yaşadığınız olayları daha değişik açılardan fark etmeniz ya da yaşam içerisinde sizi etkileyen unsurları olduğu gibi kabul etmeniz yani kısaca bir psikologa gidip terapi ile depresyondan çıkmanın daha doğru olduğuna inananlardanım.
Antidepresanların birçoğu bağımlılık yapan ilaçlardır . Hem fizyolojik hem de psikolojik bağımlılık yapıyorlar. Birçok insan ben bu ilacı içmezsem kötü hissederim kötü olurum gibi psikolojik şartlandırmalarla kendi kendilerini antidepresanlara yönetiyorlar. Antidepresanları bırakmanın bir de yolu var

Öyle hemen aniden antidepresanlar kesilmez dozunu azaltarak en az 2-3 ay süren bir periyotta bırakmak gerekir . Değilse hastalığınız ya da hastalığınızı tetikleyen hormonlar tekrar eski haline dönecektir ve kendinizi de daha kötü hissedeceksinizdir . Bunun içindir ki antidepresanların bırakmak için doktorunuzdan mutlaka yardım alın ve bırakmak istediğinizi de söyleyin bu süreci doktor kontrolünde mutlaka geçirin.

Geri