gebe
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  21.218
  Beğenilen Mesajlar:
  599
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Citigroup'ta neler oluyor?

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  ABD devletinin, Citigroup'taki hissesinin yüzde 40'a kadar çıkabileceği bildirildi.


  Wall Street Journal gazetesindeki habere göre, ABD hükümeti yetkilileriyle görüşen Citigroup bankası yöneticileri, görüşmelerin, devletin bankadaki hisselerinin yüzde 25'e kadar olması şeklinde sonuçlanmasını umuyorlar.

  ABD Başkanı Barack Obama yönetiminin, planı destekleyip desteklemediği konusunda bir işaret bulunmadığını yazan gazete, Citigroup'un, ABD hükümeti yetkilileriyle, ABD devletinin elinde bulunan 45 milyar dolar tutarında ve Citigroup'un yüzde 7,8'sine denk düşen imtiyazlı hisselerin önemli bir bölümünün adi hisseye dönüşmesi senaryosu üzerinde çalıştığını bildirdi.

  Wall Street Journal, Citigroup yetkililerinin, bankanın imtiyazlı hisselerini alan Singapur hükümeti kontrolündeki Kamu Yatırım Şirketi, Abu Dabi Yatırım İdaresi ve Kuveyt Yatırım İdaresi gibi özel yatırımcıları bu imtiyazlı hisseleri adi hisseye dönüştürmek için ikna etmeye çalıştığını da yazdı.
  Gazete, bu görüşmelerin, Citigroup ve diğer büyük ABD bankaların, konut sektöründeki kriz ve ekonominin yavaşladığı koşullarda kayıplarının artabileceği kaygılarının arttığını yansıttığı yorumunu yaptı.

  New York Times gazetesinin internet sitesindeki haberde de Citigroup ile ilgili düşünülen planın, diğer büyük bankalar için de benzeri arayışların yolunu açabileceği belirtildi.

  Citigroup'un ABD hükümetine yeni sermaye desteği vermesi için baskı yaptığını yazan Financial Times gazetesi ise banka yöneticilerinin şirketin geleceği konusunda gelecek haftalarda bir karar alınmasını beklediğini, ancak bu kararın, bu hafta şirketin hisseleri tekrar düşerse daha erken alınması uyarısında bulunduğunu kaydetti.

  Konuya yakın bir kaynak Reuters'e yaptığı açıklamada, hükümetin, bankadaki hisselerinin yükselebileceği konusundaki görüşmelerin sürdüğünü, bir olasılığın imtiyazlı hisselerin adi hisselere dönüşmesi olabileceğini, ancak başka birçok olasılık bulunduğunu da ifade etti.

   
Citigroup'ta neler oluyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Uykum Neden Zehir Oluyor

  Uykum Neden Zehir Oluyor

  Uykunuzu zehir eden şeylerin neler olduğunu biliyor musunuz meleklerim.Bi çoğu var bende :) "En iyi uyku hangisidir?" sorusunun cevabını merak etmeyen yoktur. 'İyi uyku'yu sadece belirli saatlerle tanımlamak yeterli olmuyor. International Hospital Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu, 'iyi uyku'yu, "Kişinin kendini dinlenmiş hissettiği uyku" olarak...
 2. Depremler neden oluyor

  Depremler neden oluyor

  Kızlar Depremler neden oluyor önlemenin bir yolu yokmu
 3. Neden Mutsuz Oluyoruz??

  Neden Mutsuz Oluyoruz??

  Mutsuz Olmak Neden Mutsuz Oluruz Neden mutsuz olduğumuzu sorguladınız mı hiç??Sevinmek ne kadar bizim için doğalsa mutsuz olmak da o kadar doğaldır...Ama neden mutsuz oluruz..genetik mi yoksa ruh haliyle mi ilgilidir?? Gelin hep beraber bakalım neymiş bizim mutsuzluğumuz....Peki ya mutlu olmak bunun için 10 dk yeteliymiş bakalım görelim .... Neden Mutsuz Oluyoruz? Dr. Mehmet Öz,...
 4. Çocuklarımız Neden Şımarık Oluyor...

  Çocuklarımız Neden Şımarık Oluyor...

  Çocuklar Neden Şımarık Olur Şımarık Çocuk Neden Olur Çocuklarınızın neden şımarık yetiştiği hakkında bilginiz var mı?Acaba anne baba olarak nerede yanlış yapılıyor...Çocuk yetiştirmek çok önemli bir görev ve sorumluluktur...Çocuğun kişiliğinin yerleşmesi ilerde nasıl bir insan olacağı anne babaya büyük sorumluluk yükler.... Çocuklar Neden Şımarık Oluyor ABD'de yayımlanan haftalık New...
 5. Neden Rüküş Oluyoruz?

  Neden Rüküş Oluyoruz?

  Bu konu; Neden Rüküş Oluyoruz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sokağa çıktığımızda ya da bir davete katıldığımızda gördüğümüz bazı kadınlar bu kadar da olmaz dedirtir bazen bize. Tepeden tırnağpa tam bir rüküşlük abidesidirler. Rüküş olmak için sadece abartmış olmak gerekmez. Kullanılan bir aksesuar, renkler, kıyafet uyumsuzlukları da rüküşlüktür ve son derece dikkat çekerek,...

Sayfayı Paylaş