1. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa

  Çizdiği resme bak; ruh halini öğren...

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

  çizilmiş kıyafetler parmaklara çizilen resimler kıyafet çizmek çizilen şekle göre ruh hali parmaklara şekiller Meleklerim çocuklarınızın resimleri çok şey anlatıyor. Eğer sizin çocuğunuzda resim yapmayı seviyorsa yaptığı resimlerden çocuğunuzun pskolojisni ruh halini çok raatlıkla anlayabilirsiniz..
  [​IMG]
  Çocuğun ana-baba ve kardeşlerini çizme tarzı onun bunlarla arasındaki iletişimi gösteriyor.

  Bir organın normalden küçük veya büyük
  çizilmesi yada hiç çizilmemesi çocuğun aile
  fertlerine bakış tarzından ana-babanın
  ona olan yaklaşım şekline kadar pekçok
  probleme ışık tutuyor.


  Ailenin çocuğun resimlerini takip ederek özellikle tekrarlayan belli başlı resimleri dikkate alıp psikolağa danışması gerekiyor.

  Resmin neresi, neyi ele veriyor?

  Ağız: Kızgınlığını argo ve kötü sözle ifade etme eğilimindeki çocuk açık, içi siyah boyanmış ağız çizerken; insanlarla konuşmaktan çekinen çocuk çizgi şeklinde bir ağız yapar. Oval, dişleri görünen ağız çiziyorsa bu ailede çocuğu azarlayıp aşağılayan biri olduğunu gösterir.

  Burun: Büyük çizilmesi çocuğun özel ve mahrem konularda konuşacağı yetişkin bulamadığını gösterir.

  Kulak: Kısa saçlı veya saçsız kafada kulak çizilmemesi çocuğun sosyal ilişkilerde problem yaşadığını, büyük kulak çizmesi eleştirildiğini gösterir.

  Çene: Geniş, köşeli çene karar vermede sıkıntı yaşadığını gösterir.
  Boyun: Boyunsuz çizilmiş aile ferdi öfkesini kontrol edemiyor demektir. İnce ve uzun bir boyunsa çocuğun kendini devamlı denetlediğine ve arzularını bastırdığına işaret eder.

  Saçlar: Bastırılarak boyanan saç güçlü olma arzusunu gösterir.Çocuğun saçını bastırarak boyaması kendini ezik hissettiğinin,ebeveyninin saçını bastırarak boyaması ebeveynin otoriter olduğunun göstergesidir.

  Omuz: Köşeli omuzlar ve sert vücut hatları saldırganlığa işaret eder. Bu hatlarda çizilen ebeveyn çocuğa sert davranıyor demektir. Yumuşak hatlar tersini ifade eder.

  Kollar: Koların vücuda bitişik çizilmesi içedönüklüğü gösterir. Annesini iki kolu açık çiziyorsa, ona çok sarılmak istediğini anlatır. Kolsuz çizilmiş ebeveynin çocukla ilgilenmediği, sinirli olduğu anlaşılır.

  Parmak: Parmak sayısı az çiziliyorsa çocuğun hedefsiz ve hırssız, çok çiziliyorsa da çok hırslı olduğu anlaşılır. Çocuk parmakları boğumlu ve ince ayrıntılarıyla birlikte çiziyorsa dikkat edilmelidir, çünkü bu durum çocuğun suça eğilimi olduğunu gösterir.

  Bacaklar: Bacak ve ayağın olmayışı resmi çizilen kişinin kendi ayakları üzerinde duramayan biri olduğunu gösterir. Ters yöne bakan ayaklar kararsızlığa, çocuklukla büyümek arasındaki çatışmaya işaret eder. Sağa dönük ayak kişinin geçmişe, sola dönük ayak hedef belirlemeye yönelik olduğunu gösterir.

  Ayrıca göbek deliğinin veya düğmeli kıyafetler çizilmesi çocuğun anneye aşırı düşkün olduğunu ifade eder. Abartılı kıyafet çizmek çocuğun beğenilme istediğini gösterir.
  Kıyaslanan çocuk büyük baş çiziyor!!
  Kendini zekaca yaşıtlarından geri gören, çoğunlukla ebeveynleri tarafından eleştirilen ve başkalarıyla kıyaslanan çocuklar baş kısmını büyük çizerler.Bu duygusal ve sosyal tutarsızlık belirtisidir.Gözlerin küçük, nokta şeklinde çizilmesi çocuğun kişiyi depresif, içedönük, iletişim kurulamayan biri olarak gördüğünü ortaya çıkarıyor.

   
Çizdiği resme bak; ruh halini öğren... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Resme bakın IQ'nuzu ölçün

  Resme bakın IQ'nuzu ölçün

  Eğer siz bu bayanı saat yönüne doğru döndüğünü görüyorsanız, beyninizin sağ tarafını kullanıyorsunuz. Eğer öbür yönde görüyorsanız, beyninizin sol tarafını kullanıyorsunuz. Bazı insanlar her iki yönde de döndüğünü görüyorlar. Fakat çoğu insan sadece tek yönde görür. Eğer siz diğer yönde de görmeye çalışırsanız ve görürseniz, IQ' nuz 160' ın üzerine ve hemen hemen dahi derecesindesiniz...
 2. resme bak kişiliğini öğren

  resme bak kişiliğini öğren

  RESME ßAK KİŞİLİĞİNİ ÖGREN ilginçç Size uygun olan resmi seçin sonra aşağıdaki açıklamasını okuyun, Aşağıdaki resimler psikologlar tarafından ortaya çıkarılmış. Defalarca test edilmiş, şekiller ve renkler değişerek bugünkü halini almış. Hangi resim size yakın geliyorsa seçin, 9 ana karakterden hangisi size uyuyor bulun. 1. İçedönük - Hassas - Kolay etkilenen Kendinizle ve...
 3. Çocukların ruh halini çizdiklerinden anlayın

  Çocukların ruh halini çizdiklerinden anlayın

  çocukların çizebileceği resimler Çocuklar öfkelerini, sevinçlerini çizdikleri resimler ile anlatır. Kullandıkları renge ve çizdiklerine bakarak onun ruh halini anlayabilirsiniz.Zaman zaman çocuklarımızı ellerinde kalemle kağıt üzerine şekil veya resim çizerken görürüz. Bu şekil veya resimler kimi zaman bize anlamlı, kimi zaman ise anlamsız gelebilir. Oysa bir çocuğun içinde bulunduğu...
 4. önce okuyun sonra resme bakın..

  önce okuyun sonra resme bakın..

  > >"garanti leasing"te çalisanlar, bir pastaneye, telefonla pasta siparisi > > >vermis. > > > > > >pastanin üstüne "garanti leasing'den sevgilerle." yazilmasi istenmis. > > > > > >telefondaki adam "leasing" kelimesini anlamamis. > > > > > >onlar da harf harf kodlamislar. > > > > >...
 5. Resme bak kişiliğini öğren

  Resme bak kişiliğini öğren

  kişiliğini öğren SAYINIZ KAÇ ??BAKIN AŞŞAĞI 1. İçedönük - Hassas - Kolay etkilenen Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstünkörü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorsunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz. Ama yakın arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz o kadar...

Sayfayı Paylaş