Çocuğum bir türlü ödevlerini yapmıyor yardım edin

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Çocuğum bir türlü ödevlerini yapmıyor yardım edin
Arkadaşlar benim gibi olanınız varmı bilmiyorum ama kızım hiç ödevlerini yapmak istemiyor. Çok zorluk çekiyorum.Benim gibi olanınız varmı aranızda, ne tavsiye edersiniz bana ? :S

Özellikle biz Annelerin oldukça müzdarip olduğu bir duruma deyinmek istedik bu konumuzda Çocuğum neden ders çalışmak istemiyor peki neden çocuğum ders çalışmıyor bunu hep birlikte öğrenelim..

Çocukların ödeve soğuk bakmaları ve ödev yapmak istememelerinde ailelerin ve öğretmenlerin bazı yanlış tutumlarının etkisi olabilir.Anne babaların dikkatleri bu konuya çekilirse çocuklarının öğretmenleriyle eşgüdüm halinde ödev yapmama sorununa çare bulabilirler.

Ödev çocuk için bir korku nesnesi haline geldiyse çocuk ödevden de okuldan da soğur. Okul günleri aklına geldikçe bile irkilir, o günleri nefretle ve soğuk duygularla hatırlar. Böyle durumlarda çocuğun öğrenmesi de zaten kalıcı olmaz. Ödevi böylesi bir korku aracı haline getirmeme konusunda anne babalar kadar öğretmenler de duyarlı olmalıdır. Verilen ödevler bütünleştirici, konunun anlamına yardımcı, çocuğu sıkmadan merak uyandıracak mahiyette az ama öz olursa çocuk için daha faydalı olacaktır.

Geri