Çocuğum Ders Çalışmak İstemiyor

bence konuşmalı olmadı psikiyatri her çocuğn ihtiyacı var aslında doktorlar daha ii konuşuyolar onlarla kardeşimden biliyorm doktora "ders çalışmayı istiyorm ama bilgisayar yüzünden oynayamıyorm" onu kaldırıyorz ortadan ilgilenek başka bişe buluyo ama o dönemler baya faydası olmuştu bence kulak vermelisin bana:)

doktora flan gösterseydiniz hiperaktivite, olabilir çocuğunuzda küçük yaşta çocuklarda ortaya çıkar bu dikkat eksikliği deslere konsantre olamaz ama küçük yaşta daha kolay tedavi edilebilir.. bi doktora göstermekte fayda var bişey kaybetmezsiniz.. hiperaktivite 'yi bi incelemenizde fayda var diye düşünüyorum.. umarım geçici bişeydir..

onunla sohbet edin

1.yol) oglunuz yada kızınızla iyi bir sohbet teikden sonra onun hayallerini ögrenin her çocuk telefon ister ona diyinki sen bu okulu bitirirsen sana telfon alıcam diyerek onu teşvik edin eger sözünü tutarsa ona bt ve kamerası olmayan telefon alın lıseye gidince ona daha iyisini mezun olunca daha iyisini gibi eger 2.yol) olmazsa ona ders çalış demeyin sene sonunda hatasını anlayarak çalışmaya başlayacaktır. :)))))) 3.enetkiliyol :)))) Ama ona hayatın acı yanlarını tatlı dil ile örneklendirerek anlatın örnegin ben babamla dışarı cıkınca babam bana fakir insanların çektigini;benim okuldaki birgünlük yemek parasını bulmak için sabahtan akşama kadar gezdigini vs anlatırdı beni (amele pazarı) diye bildiğim yerlere götürüp onların neler yaptıgını anlatır veya beni tarlaya götürüp (hegme)diye bidigim fidan dikilecek çukurların 5-10 tanesini kazdırıp amelerlerin bu işi tek basına yaptıgını ve 5liraya yaptıgını söylerdi bu tip yöntemler en etkilisidir bunları deneye bilirsiniz

benim yasım 15 bende öyle idim ben 3. yol ile döndüm ders çalışmaya
not:))))))bence 3. yoldan başlayınsonra 1.yoldan sonra 2. yolu deneyin(BAGZEN GEÇ OLABİLİYOR ARTIK YAPACAK BİŞEY KALMIYOR )

Şu kadarını söyleyebilirim hadi kalk git ders çalış lafı kesinlikle insanı dersten soğutuyor. Özellikle hepiniz oturup tv falan izlerken çocuğa hadi git ders çalış demek dersten soğutmaktan başka işe yaramaz.Benm tavsiyem çocuğu siz çalıştırın dersleri hatırlamıyorsanızda bi şekilde yardımcı olmaya çalışın. ve en önemlisi çocuğun sade ve sadece kendisi için çalışması gerektiğini anlamasını sağlayın.

Geri