Çocuğum konuşmuyor soru sorunca cevap vermiyor neden olabilir?

H

Htcslvi

Forum Okuru
Çocuğum konuşmuyor soru sorunca cevap vermiyor neden olabilir?

Çocuğum konuşmuyor melek kadınlar kulübü çocuğum konuşmuyor ne yapmalıyım forum'da.​

Kızlar çocuğum 4 yaşında ama söylediği kelimeler çok az cümle kuramıyor soru sorduğumuz zaman da tek kelime ile cevap veriyor bazen de vermiyor bunun nedeni nedir? Çocuğum konuşmuyor ne yapmalıyım bir akıl verin lütfen. Nereye götürmeliyim çocuğumu? Kreşe filan gitmiyor şuan ben çalışmadığım için evde ama farkedilmeyecek gibi de değil kendi yaşıtları ile karşılaştırdığımız zaman belli oluyor sorunu.

Merhabalar
Öncelikle panik yapmayın lütfen ama tabii şu gerçek ki cocuklar belli bir yaşa kadar konuşma güçlüğü yaşıyorlarsa konuşma bozukluğu problemi olabilir. Bu sorunlar genetik, dil faktörü, işitme faktörü, nörolojik sorun, çevresel faktörler gibi durumları göz önüne getirebiliriz. Ama elbette benim size tavsiyem öncelikle bir pedagog görmeli çocuğu.

Ne kadar erken gidilirse o kadar önemlidir. 4 yaşında oğlum konuşmuyor ne yapmalıyım? Diye bir soru daha gelmişti aynı şekilde size de söylemek istiyorum ki 4 yaşındaki bir çocuk bir yetişkin konuşmasına yakındır konuşması. Tüm sesleri çıkarır ve iletişimi gayet uzun anlatımlar sayesinde olmalidir. Size dediğim gibi konuşma bozukluğu olabilir bu yüzden hemen götürmenizde fayda var.

Dilerseniz aşağıdaki "çocuğum neden konuşmuyor olabilir" konumuza da bir göz atabilirsiniz isterseniz. Çocuklar neden konuşmaz bilgi alabilirsiniz.

Geri