Çocuğum neden uyumuyor?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Çocuğum neden uyumuyor?
çocuğum uyumuyor,çocuğunuz uyumuyor mu,çocuğum uyumuyor ne yapabilirim,bebeğim hemen uyanıyor sebebi ne olabilir,çocuğum uyumuyor bana ne tavsiye edeceksiniz,çocuğum uyumuyor hastamı,
yeni-dogan-2wucnukl930cpyj6ybp05c.jpg

Çocuğum uyumuyor, ne yapabilirim? sorusuna şöyle bir yanıt verebiliriz. Uyumayabilir. Bu durum uzun süre devam ederse anne-babanın bedensel ve ruhsal sağlığını bile bozacak hale gelebilir.

Kadınlardan sıkça şunlar duyulur bebeğim, .. aylık olduktan sonra geceleri doğru düzgün uyumaya başladım. Haklı olarak “Bu işi sen de becerememişsin. Bana ne tavsiye edeceksin?” diyebilirsiniz. Üçüncü çocuğumun uyku meselesini geç çözmemin bazı sebepleri vardı.

Çocuklar normal olarak üçüncü ayın sonundan itibaren, gece en az 6-7 saat uyumaya başlar. Daha az ya da daha çok uyuyanlar da olabilir kuşkusuz. Orası şansa kalmış. Her insanın uykuya olan ihtiyacının farklı olduğunu doktorlar da onaylıyor. Eğer fazla uykuya ihtiyaç duymayan ‘küçük insanlar’dan birine sahipseniz, sizin için üzgünüm. Fakat eğer sizin koynunuzda çok güzel uyuyor ama kendi yatağına yatırınca kıyameti koparıyorsa (ki genelde böyledir), dikkat etmek gereken birkaç nokta var demektir.

Eğer henüz emzirme dönemindeyseniz, çocuk zaten günün büyük bir bölümünde sizinle beraber demektir. Gazını çıkardıktan sonra onu kendi yatağında uyutmaya alıştırarak işe başlayın. İlk günlerde ev kalabalık olacaktır. O dönemde her gün başka birinin kucağında uyumaya alışırsa, yalnız kaldığınızda zorluk çekersiniz.

Bebeğin gece ile gündüzü karıştırmaması için, gündüz karanlık odada uyutmayın. Odasına bir radyo koyun. Hem konuşma, hem müzik olan bir kanala ayarlı olsun..

Geri