Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ?

Uzman SühaN

Administrator
Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ?
Günümüzde kısırlık oranı gittikçe artsada tıptaki yenilikler umutlandırıyor.Çevresel faktörler,genetik yatkınlık,düzensiz beslenme,zararlı alışkanlıklar,kilo,hormonal problemler,kalıtsal hastalıklar kısırlık nedeni.Modern tıpta çare bulamayan bir çok çift çareyi bitkisel kürlerden, dualar da aramakta.Biz bu konumuzda çocuk sahibi olmak için okunacak dualara yer vericez.Öncesi ; Çocuk sahibi olmak için okunacak dua , Çocuk olması için dualar adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Yaradan dert vermiş dermanını da beraberinde vermiş.Çok şükür her derdin devası var ölüm den başka.Çocuk sahibi olamayan kardeşlerimiz üzülmesin bunun da bir sınav olduğunu unutmasın ve yaradandan her şeyin hayırlısını dilesin.Unutulmamalıdır ki yaradan için hiç bir şey zor değil.Her şey onun Ol demesine bağlı.Ne zamanki ümidiniz kırıldı Hz meryemi hatırlayın ve Hz zekeriyayı.Her ikiside asırlar boyu ibretlik bir ders tir.Çocuk sahibi olamayan kardeşlerim derdiniz için öncelikle Allaha sığının ve tıptan olabildiğince yararlanın.Beraberinde vereceğim duaları okuyun.Bir çok kişi bu dualarla mucizevi bir şekilde gebe kalmıştır.Bu duaların sizlere de şifa olup,yuvalarınızı hayırlı evlatlarla taçlandırmasını temenni ediyorum.

çocuk olması için dua.jpg


Çoçugu olmayan kimse 707 kere "Ya Varis" okursa Allahin izniylehayirli evlat sahibi olur.

*Çoçugu olmayanlar 4 Cuma üstüste 1000 kere "Ya Evvel" okumalidir.*Düsük ihtimali olan hamile bayanlar esleriyle beraber "El Mübdi" okur.

Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde ;

Allahümme Yâ Musavvir,Allahümme Ya Bari,Allahümme Ya Halık isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar açarsa Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.

Çocuk sahibi olmak isteyen ALLAHÜMME YA EVVELÜ 100 kere okuyacak

Çocuğu olmayanlar için Zekeriya (a.s)’ın duası kabul olmuş bir duadır.

“Rabbi hebli min ledünke zürriyeten tayyibaten inneke semiudduai”

“Rabbim,bana katından tertemiz soy armağan et.Doğrusu Sen duaları işitensin.”

Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde “Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık” isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.


Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen).

Anlamı

Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl! derler.
 

Uzman SühaN

Administrator
Evliliğin meyvesidir çocuk. Her çift kendin den sevdiğin den bir parçası olsun ister. Bazı nedenler den ötürü , çiftler çocuk sahibi olamamakta ve çocuk özlemi çekmekte. Şu fani dünyada dermansız hiç bir dert yoktur. Yaradan verdiği derdin dermanını da vermiştir.Çocuk sahibi olamayan çiftlerimize öncelikle hekim muayenesi ve beraberin de dua etmelerini öneriyoruz. Duanın açmayacağı bir kapı varmıdır ? Çocuk sahibi olmak için hangi dualar edilmeli yukardaki yazımız da sizler le paylaştık. Çocuk sahibi olmak için okunması gereken diğer dualar için aşağıda ki linkimizi de ziyaret etmenizi öneriyoruz.Dileyen ,isteyen herkesin anne -baba olması temennisi ile..

Çocuk olması için dualar
 

halide yargıcı

Forum Okuru
Benimde çocuğum olmuyor bütün duaları okudum yine olmadı 7 senelik evliyim inşalah benimde bebeğim olur
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba,

Hiç bir dua boş kalmaz. Bazen olmasını çok istediğimiz şeylerin olmaması bizi üzsede ,bunda bir hayır olduğunu hatırlamalıyız.Ciddi sağlık sorunlarınız yoksa , elbetteki bir gün çocuğunuz olur.Dua etmekten ve ümid etmekten asla vazgeçmeyin..Dilerim isteyen herkese rabbim hayırlı evlatlar versin..
 
Üst