Çocuğumun bağışıklığını nasıl güçlendiririm?

• Konbuyu başlatan özlemcee
  • Başlangıç tarihi
Ö

özlemcee

Forum Okuru
Çocuğumun bağışıklığını nasıl güçlendiririm?

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek melek kadınlar kulubü forum'da.​

Merhabalar benim 4 yaşında bir çocuğum var ama her kış sürekli hasta olur bağışıklığı çok düşük anladığım kadarıyla hemen ateşlenir enfeksiyona yakalanır. Çocuklarda bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebiliriz? Çocuklarda bağışıklığı güçlendirmek için ne yapmalıyız? Anneler bildiğiniz yöntemler varsa deneyeme hazırım. Sürekli hasta olup ilaç almasındansa bağışıklığını güçlendirecek bir şeyler varsa denemeliyim.

Merhaba
Çocuklarımız herşeyimiz. Hasta olduklarında bizim de canımızdan can gidiyor değil mi? Onların hasta olmaması için de elimizden geleni yaparız anne babalar olarak. Ama bazen ne kadar korumaya çalışırsak o kadar hasta olmaya meyilli oluyorlar maalesef. Sık sık hasta olan çocuklara ne yapılabilir? Bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebilirsiniz? gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz bilgiler paylaşmak istiyorum sizinle. Özellikle ev yapımı yoğurt ben de çocuklarıma çok yediririm. İçeriğinde yararlı bakteriler yer aldığı için çocuklar için çok faydalı.

''Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için''​

• Ev yapımı yoğurt yedirmek
  • Bağırsak dostu bağışıklık güçlendirici kefir içirmek
  • C vitaminini pekmezle yedirmek
  • Doğal bal yedirin
  • Bol meyve sebze yedirin
  • Zencefil bal limon çayı içirin
İyi bir bağışıklık için iyi beslenmek de şart. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için daha detaylı bir yazı paylaşmak isterim sizinle. Şu zorlu dönemde herkesin bağışıklık sistemini üst düzeyde tutması şart. ''Bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir'' yazımızda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Geri