1. *gülüs*

  *gülüs* Hamiş Melek

  Kayıt:
  20 Ekim 2012
  Mesajlar:
  346
  Beğenilen Mesajlar:
  163
  Ödül Puanları:
  43
  Şehir:
  trabzon

  ÇOCUĞUN tuvalet EĞİTİMİNDE YAPILMAMASI GEREKENLER

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında *gülüs* tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  * Çok kısa zamanda çok şey beklemeyin. Çoğu zaman lazımlık becerisinin iyice gelişmesi birkaç hafta alır.Başlangıçta ileriye olduğu kadar geriye de asım atmasını bekleyebilirsiniz. (sakin olun sabırlı olun galiba altın kelime bu)

  * Cezalandırma azarlama ve utandırmadan kaçının. tuvalet başarısızlıkları karşısında sakin kalmak sonuçtaki başarı için hayati önem taşır. Gecikmelere abartılı tepkiler verilmesi çocuğun ilerki denemelerden vazgeçmesine neden olabilir.
  ...
  * Sıvıları kısıtlamayın.Aslında sıvı alımını arttırmak çocuğunuzun lazımlığı kullanmak için daha fazla şansının olmasını sağlayacakve böylece başarı şansı artacaktır (unutmayın sıvı çok önemli tuvalet eğitimi vereceğiz diye çocuklarımızı sağlıksız bir ortam oluşturmak istemeyiz değil mi)

  * Arzulana sona ulaşmak için doğal olmayan yollara başvurmayın (ilaçlardan uzak durum sağlıklı olmak bence mümkün olduğunca az ilaç kullanmaktan geçer)


  * Bozuk bir plak olmayın sürekli konuşmak her zaman çocuklarda geri teper ve beklene son inat ne dersen tersini yaparlar.
  * Olayı zorlamayın. Reddettikten sonra hiçbir zaman çocuğunuzu lazımlığa oturtmak için zorlamayın başka bir zamana erteleyin (sabırlı olun)

  * İlerlemeyi yada ilerlemenin olmamasını asla çocuğunuzun önünde tartışmayın. Çocuklar tahmin ettiğinizden daha fazlasın duyarlar ve
  anlarlar (mutlaka başınıza gelmiştir orada kendi kendine oynayan çocuğunuz bir bakmışsınız ki konu hakkında yorum yapıyor)

  * Yavaş ilerlemeyi kişisel almayın. (merak etmeyin zekası ile ilgili bir sorun yok)

  * Tuvaleti savaş alanına çevirmeyin. Lazımlık üzerindeki kavgalar sadece mücadeleyi uzatacaktır.Eğer tam bir direnme ile karşılaşırsanız çocuğunuzun buna henüz hazır olmadığını Kabul edin.

  * Umudunuzu yitirmeyin. (sakin ve sabırlı olmaya çalışın çok sinirlenirseniz şöyle bir hava değişimi ikinize de iyi gelecektir )

  Sonuç olarak arkadaşlar atın kurallarımızı hatırlayalım SAKİNLİK VE SABIR Hepinizi çok seviyorum ve bu işin altından da kalkacağımıza inanıyorum.


   
ÇOCUĞUN tuvalet EĞİTİMİNDE YAPILMAMASI GEREKENLER konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çocuklara tuvalet eğitimini nasıl verirsiniz

  çocuklara tuvalet eğitimini nasıl verirsiniz

  Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi konusunda istenmeyen önerilerle nasıl başa çıkılır? Pek çok çocuk hala bez takarken, büyük anne ve büyük babaların torunlarının artık tuvalet eğitimi alması gerektiğini düşünmesi günümüzde alışılmamış bir durum değil. Bir nesil önceki çocuk yetiştirme tecrübeleri bu günkü kadar çocuk merkezli değil. “Çocuk merkezli” demek; bir konu hakkında eğitirken veya...
 2. tuvalet eğitimini çocuğuma nasıl öğretebilirim

  tuvalet eğitimini çocuğuma nasıl öğretebilirim

  bebeğime tuvalet eğitimi çiş alıştırma gece tuvalete alıştırma gece çiş eğitimi çocuğumu tuvalete nasıl alıştırırım Çoğu anne babanın da yakınen bildiği gibi, tuvalet eğitimi çocuk gelişiminin önemli aşamalarından biridir, en azından, alt bezi değiştirmenin sona ermesidir. Peki ama, tuvalet eğitiminin...
 3. Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı?

  Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı?

  Tuvalet Eğitimi Çoğu anne babanın da yakınen bildiği gibi, tuvalet eğitimi çocuk gelişiminin önemli aşamalarından biridir, en azından, alt bezi değiştirmenin sona ermesidir. Peki ama, tuvalet eğitiminin ne kadar süreceği konusunda bilgimiz var mı? Kimi çocuklar için sadece bir kaç gün. Bazıları için ise bir kaç ay! Amacımız sizi tuvalet eğitiminin aşamaları konusunda aydınlatarak işinizi...
 4. Tuvalet eğitiminin 10 altın kuralı

  Tuvalet eğitiminin 10 altın kuralı

  lazımlık çeşitleri tuvalet eğitiminin püf noktaları gece bez bağlamak tuvalet eğitiminde püf noktalar Çocuğunuza tuvalet eğitimi verirken nelere dikkat etmeniz gerekiyor biliyor musunuz? Endişelerinizi bir kenara bırakın. Mother and Baby'nin sizin için hazırladığı ipuçlarına bir göz atın. Lazımlık satın alın Çocuğunuz 18 aylık olduktan sonra rahat ve kullanışlı bir lazımlık satın alın....
 5. İlk buluşmada yapılmaması gerekenler!!!!

  İlk buluşmada yapılmaması gerekenler!!!!

  ilk buluşmada yapılması gerekenler ilk buluşmada yapılmaması gerekenler erkek yapılması buluşma sonrası sevgiliyle Aman dikkat, kuş gibi elinizden gitmesinler :D Buyrun :) Big Mac İlk buluşmanızda McDonald's'tasınız! İlkinde buraya götüreceğiniz bir kadını son kez görüyor olabilirsiniz. Evli veyaz uzun bir ilişki sırasında kesinlikle gidebilirsiniz ama ilk buluşmada bu tarz biryere...

Sayfayı Paylaş