1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir?

  Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  bu konu boşanma durumunda çocuğun velayetinin annede kalma yaşı hakkında bilgiler içermektedir.
  Çiftler arası boşanmalarda eğer ortada küçük bir çocuk yada bebek varsa velayet genel de anneye verilir. Çocuğun velayetinin kaç yaşına kadar annede kalabildiği konusun da merak edilen bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

  < Konu Resmi..>


  12 yasına kadar Yargıtayın da kararlarında belirttiği üzere çok ters durumlar söz konusu olmadıkça çocukların velayeti annelerine verilir.

  10 yaş öncesinde çocuklarda pedagojik değerlendirme sonrası Hakim resmen karar verir. 10 yaş sonrası ise yine aynı şekilde pedagojik inceleme yapılır ve Çocuğa kimle yaşamak istiyorsun diye sorulma zorunluğu vardır.


   
 2. tugba özay

  tugba özay Forum Okuru

  ben bir evlilik yaptım 7 bucuk sene evli kaldım eşimin sorumsuzlukları dayak ve aldatması dolasıyla mahkemece delil sunarak ayrıldım 2 kızım var biri 8 diyeri ise 12 yaşındadır velayeti hakim bana verdi bense o zaman şartlarında eşimden gördügüm tehtit ve şahsıma sürekli huzur bozan bi insan oldugu için velayeti bendeyken babaya verdim kurtulmak amaçlı çocuklarımı ben büyüttüm şimdi yeni bir buçuk senelik evliyim evliliyimi çocuklarım istedi ve çok ta mutluyduk ama eski eşim bunu kabullenemediyi için hırs ve kini için çocuklarımı benden aldı çocuklarımla ilgili baba deyil piskilojik sorunları başladı beni istemelerine ragman çocuklarımıa acı ve eziyet ediyor bakmıyor lütfen ben tekrar bir velayet davası açıcam nasıl yapabilirim çocuklarımı nasıl kurtarabilirim bu adamdan yardım cı olun lütfen şimdiden çok teşekkür ederim
   
Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Annemin yanında kaç yaşına kadar giyineyim

  Annemin yanında kaç yaşına kadar giyineyim

  annenin yanında üst giyilebilir mi ve kaç yaşından giyinmen sona erir
 2. 5 yaşındaki çocuğun velayeti

  5 yaşındaki çocuğun velayeti

  iyi günler. benim 5 yaşında çocuğum var. ben eşimden ayrılmak istiyorum. ama çocuğumun velayetini ben almak istiyorum.ama onlar vermezler diye cesaret edemiyorum.eşim içki kullanıyor.bana velayetin verilme ihtimali nedir
 3. çocuk kaç yaşına kadar anneye verilir

  çocuk kaç yaşına kadar anneye verilir

  Boşanma aşamasındayım ne yazık ki avukata soracam elbet ama size de danışmak istedim.Kaç yaşına kadar çosukların velayeti anneye verilir kesin ?
 4. velayet için çocuğun yaşının önemi olur mu?

  velayet için çocuğun yaşının önemi olur mu?

  Selam arkadaşlar. Benim sorum şu , boşanma durumunda çocuğumuzun velayetini almak istersek, hakimin kararında çocuğun yaşının bir önemi olur mu ?
 5. Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

  Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

  bu konu çocukların boşanma durumunda babaya verilecek velayet yaşı hakkında bilgilere yer vermektedir. Boşanmalar da şüphesiz ki en çok etkilenen çocuklar oluyor. Eğer farklı istisnai bir durum yoksa genelde küçük çocukların ve bebeklerin velayeti anneye verilir. Çiftler arasında eğer anlaşma durumun da ve anneye verilmesi uygun olmayan durumlar da velayet babaya verilir. Velayetin babaya...

Sayfayı Paylaş