Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir?
bu konu boşanma durumunda çocuğun velayetinin annede kalma yaşı hakkında bilgiler içermektedir.

Çiftler arası boşanmalarda eğer ortada küçük bir çocuk yada bebek varsa velayet genel de anneye verilir. Çocuğun velayetinin kaç yaşına kadar annede kalabildiği konusun da merak edilen bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

14dd22663d754a.jpg

12 yasına kadar Yargıtayın da kararlarında belirttiği üzere çok ters durumlar söz konusu olmadıkça çocukların velayeti annelerine verilir.

10 yaş öncesinde çocuklarda pedagojik değerlendirme sonrası Hakim resmen karar verir. 10 yaş sonrası ise yine aynı şekilde pedagojik inceleme yapılır ve Çocuğa kimle yaşamak istiyorsun diye sorulma zorunluğu vardır.

ben bir evlilik yaptım 7 bucuk sene evli kaldım eşimin sorumsuzlukları dayak ve aldatması dolasıyla mahkemece delil sunarak ayrıldım 2 kızım var biri 8 diyeri ise 12 yaşındadır velayeti hakim bana verdi bense o zaman şartlarında eşimden gördügüm tehtit ve şahsıma sürekli huzur bozan bi insan oldugu için velayeti bendeyken babaya verdim kurtulmak amaçlı çocuklarımı ben büyüttüm şimdi yeni bir buçuk senelik evliyim evliliyimi çocuklarım istedi ve çok ta mutluyduk ama eski eşim bunu kabullenemediyi için hırs ve kini için çocuklarımı benden aldı çocuklarımla ilgili baba deyil piskilojik sorunları başladı beni istemelerine ragman çocuklarımıa acı ve eziyet ediyor bakmıyor lütfen ben tekrar bir velayet davası açıcam nasıl yapabilirim çocuklarımı nasıl kurtarabilirim bu adamdan yardım cı olun lütfen şimdiden çok teşekkür ederim

Geri