1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Çocuğunuzla Birlikte Resim Kitabı Yapın

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  kitapla ilgili resimler kitap ile ilgili resimler Niye çocuğunuz ile çok özel bir resim kitabı yaratmayasınız? Eğlenceli olmasının yanı sıra, sayfaları çevirip resimlerde ne gördüğünüzü konuştukça bu faaliyet dil becerilerini geliştirir.

  Bir resim kitabını okumak ve bu konuda konuşmak, kelimeleri hareketler veya olaylar ile bağlamanın anlamlı bir yoludur ve bir çocuğun dil gelişiminde önemli bir adım oluşturur. Kelimeleri kağıda taşımak çocuğunuzun yazılı kelimeler ile konuşulanlar arasında ilişki kurmasını sağlar. Düşüncelerinde daha organize hale geldikçe basit bir olayı izleyebilir ve hatta sizin yardımınızla kendilerininkini yaratabilir.

  Yaş aralığı


  30 ay +

  1. Adım

  Küçük çocuğunuzun hoşlanacağı bir konuda veya paylaştığınız bir deneyim ile ilgili kendi resim kitabınızı yapın. Mesela Benim Ailem, Hayvanat Bahçesini Ziyaretim, veya En Favori Yiyeceklerim gibi.

  2. Adım

  Beraber kendi resim koleksiyonunuzdan fotoğraflar seçin veya magazinlerden resimler kesin. Bunları küçük boş bir kitaba yapıştırın veya A4 kağıtlarını katlayıp katlama yeri yakınından zımbalamak sureti ile kendiniz için bir kitap yapın. Her bir resmin altına basit metinler ekleyerek ne hakkında olduklarını açıklayın.

  3. Adım


  Okurken detaylara işaret ederek çocuğunuzun metin ile resimler arasında ilişki kurabilmesini mümkün kılın. Veya onlardan resimde bazı şeyleri bulmasını ve size işaret etmesini isteyin.

  Gereksinimler

  *Fotoğraflar
  *Magazinlerden resimler
  *Makas
  *Küçük boş bir kitap
  *Foto Albümü
  *Katlanmış A4 yaprakları
  *Zımba
  *Kurşun kalem

  Hileler


  Ya da bir gazeteci gibi hareket ederek kendi gazetenizi yaratabilirsiniz.

  alıntı

   
Çocuğunuzla Birlikte Resim Kitabı Yapın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dünya Çocuk Kitapları Haftası

  Dünya Çocuk Kitapları Haftası

  kitap haftası marmara bölgesini tanıtan kitaplar ege bölgesini tanıtan kitaplar marmara bilgi kaynakları ve yazarları Kitap bize bilmediklerimizi öğretir. Görmediğimiz yerleri tanıtır. Kitap okunduğu zaman göze, dinlendiği zaman kulağa seslenir. Kitaplar zamanımızı değerlendiren birer sevgili arkadaştır. Kitaplarla arkadaşlık küçük yaşta başlarsa bu güzel alışkanlık büyüyünce de sürer gider....
 2. çerçevden fırlayan resim yap

  çerçevden fırlayan resim yap

  kendi fotoğrafına makyaj yap kendi resmine makyaj yap resmine fotoshop resmimi fotoshopla resmini fotoshop Sık sık daha iyi fikirlerle güzel çalışmalar yapmak için uğraşırız. Bunlardan biri de polaraid efekti uyguladığımız bir resimden dışarı fırlamış bir başka resimdir. Bu derste 2-3 fotoğrafı birbiri ile harmanlayarak çok güzel bir çalışma yapacağız. Sonucu merak edenler için işte sonuç:...
 3. çocukların resim eğitimi

  çocukların resim eğitimi

  çocuk resim eğitimi çocuklara resim eğitimi çocuklarda tren resmi nasıl çizilir 1-KARALAMA DÖNEMİ (1-4)YAŞ ARASI Çocuklar bu yaşlar arasında gelişi güzel çizimler yaparlar. Resimler daha çok oyun amaçlıdır. Çizgiler,tren rayı vb. dir. Karalama Örneklerinden bazıları şunlardır. 2-ŞEMA ÖNCESİ DÖNEM (4-7) YAŞ ARASI Üç yaş çocuğu tipik yuvarlak kafa çizebilir. İnsan çiz değince baş ve ayakları...
 4. Kitap Yapımı

  Kitap Yapımı

  kitap yapımı kitabın yapımı kitap aşamaları kitabın yapım aşamaları yapım SONUÇ
 5. Çocuklar rahatça resim yapsın diye masasını düzenleyin

  Çocuklar rahatça resim yapsın diye masasını düzenleyin

  Çocuk masası dizaynı Boya düzeni örneği Çocukların en sevdiği kativitelerden biri de boyama yapmak. Çocuğunuza ait boyama masası dizayn ederek çocuğunuzun işini kolyalaştırabilirsiniz. Hem de düzenli bir çocuk odası elde etmiş olursunuz.

Sayfayı Paylaş