çocuğunuzun IQ'su yükseltin

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
çocuğunuzun IQ'su yükseltin
ıq seviyesi kaç olmalı iq kaç olmalı ıq olmalıdır iq puanı normalde
Üstün Zekalılar Eğitim Enstitüsü uzmanları, çocuğun zeka gelişimini destekleyen ve IQ seviyesini yükselten önerilerde bulundu:)

1- Hamilelik döneminde çocukla iletişime geçilmeli, onunla konuşulmalı ve bebeğe müzik dinletilmelidir.

2- Anne, hamilelik döneminde yabancı dil eğitimi almalıdır. Annenin aldığı eğitim RNA'lar yoluyla bebeğe geçer. Çocuk annenin aldığı eğitime yüzde 70 yatkın olarak doğar.

3- Bebeğin zeka gelişimi açısından hamilelik döneminde anne adayının bol bol yağlı somon balığı yemesi gerekir. Somon balıklarında omega 3 maddesi bulunduğundan zeka gelişimini destekler.

4- Çocukluk döneminde omega 3, zeka gelişimine büyük fayda sağlar. Çocuklar her gün 1 adet tüketebilir.

5- Çocukluk döneminde bol bol kuru üzüm ve ceviz tüketilmelidir. Beynin enerji kaynağı ekmek değil, glikoz ve şekerdir.

6- Hamilelik ve bebeklik döneminde çocuklara bol bol farklı uyarıcılar verilmelidir.

7- bebekler ve çocuklar sevilmelidir. Sevgiyi göstereceğiniz yollardan biri de masajdır. Özellikle omurilik bölgesine yapılan masaj zeka gelişimine büyük katkı sağlar.

8- Bebek lik ve çocukluk döneminde oyun oynamaya büyük önem verilmelidir.

9- Oyuncaklar çok dikkatli seçilmeli, işlevsel ve fonksiyonel olanlar tercih edilmelidir.

10- Çocukluk döneminde zeka gelişimi için ezber yaptırılmalıdır.

11- Çocuklar 6 ayda bir gelişimsel olarak uzman tarafından takip edilmelidir.

12- Mümkünse 3 yaşın sonuna kadar anne çalışmamalı ve çocuğun bakımını kendi üstlenmelidir.

13- Sık sık dadı ve ev değiştirilmemelidir.

14- Dil gelişimi için 4 yaşından önce yabancı dil öğretilmemeli ve yabancı dadı tutulmamalıdır. 4-6 yaş arasındaki çocuklar ancak 2 dil öğrenebilir.

15- Zeka gelişiminde anaokulu seçimi çok önemlidir. Mahalle arkası ana okulları yerine eğitim kadrosu ve nitelikleri kendisini ispatlamış kurumlar olmalıdır.

alıntı

Geri