Çocuk Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Çocuk Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Bu sayfa; Çocuk Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli konusu hakkında bilgiler vermektedir.Sevgili melekler, ayak sağlığı açısından her yaş için ayakkabı seçimi son derece önemlidir. Sırf modeli güzel ya da moda diye bir ayakkabı modelini satın almak akıl karı değildir. Özellikle çocuklar için ayakkabı seçimim gelecekte çocuğun sağlığını doğrudan etkileyeceği için çok daha fazla önem taşır. Çocuğun ayağına uygun olmayan ayakkabılar önemli rahatsızlıklara sebep olabilirler. Bunun için çocuklara ayakkabı seçiminde nelere dikkat etmek lazım makalemizde bilgiler veriyoruz sizlere...


ayakkabi-3a3.jpg
* Ayakkabı alırken çocuğunuzun iki ayağına da giydirerek denemesini sağlayın. Deneme sırasında çocuğun mağaza içinde kısa yürüyüşler yapmasını sağlayın.

* Ayakkabı almaya gün sonunda gitmeye dikkat edin. Çocuklarında ayakları aynen büyükler gibi bütün gün ayakta kalmaktan veya gün boyu oturmaktan şişer. Dolayısıyla aldığınız ayakkabı gün içinde bol gelebilir.

* Ayakkabılar çocuğun ayaklarını sıkmamalıdır. İleride açılır yanlış bir düşüncedir.

* Ayağın gelişimi açısından ayakkabıların uç kısmında bir parmak genişliği kadar boşluk kalmalıdır.

* Ayakkabılar, parmak kısmına olduğu kadar çocuğun topuklarına da oturmalıdır.

* Ayakkabının tabanı da özel olmalıdır. Çocuğunuzun ayaklarını darbelerden koruyacak kadar sağlam ve tabanını destekleyecek kadar yumuşak olmalıdır.

* Ayakkabının sayası deri gibi esnek ve nefes alabilen özellikte bir maddeden olmasına dikkat edilmelidir.
 
Üst