Çocuk istemeyen koca

Ö

Özlem998877

Forum Okuru
Çocuk istemeyen koca
Çocuk istemeyen koca nasıl ikna edilmeli kocam çocuk istemiyor ne yapmalıyım ?

Merhaba

Eşimle severek evlendik evliliğimizin 5 senesindeyiz. Ben 34 Eşim 38 yaşında ben ısrarla bebek istiyorum fakat eşim daha erken deyip duruyor. 5 senedir evliyiz evliliğimiz öyle sıkıntılı bir evlilik değil. ikimiz de çalışıyoruz. Ben bebek olunca işi bırakacağım. Ama eşim halen erken deyip duruyor. Onunla defalarca konuştum . Bana bahaneler uydurup duruyor. Evin taksiti bitsin şu bitsin bu bitsin diyor. Açıkçası bu konuda iyice gerildim. Benim yaşıtlarımın hepsi çocuk sahibi herkes çocuk sorup duruyor ama eşim hiç bu konuya yanaştığı bile yok. Ne yapmalıyım eşimi nasıl ikna etmeliyim bana biraz akıl verir misiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Özlem

Çocuk sahibi olmak ve her şeyden önce çocuk sahibi olmayı istemek önemli bir konu. Eşler arasında zaman zaman senin bahsettiğin gibi bu tür sorunlara rastlanıyor. Bana kalırsa çocuk sahibi olma konusunda eşlerin hazır olması gerek. Yani bir eş istiyor diğeri istemiyorsa bu iş ikna yoluyla olabilecek bir durum değil . Her iki eşinde çocuk sahibi olmayı gerçekten istemesi gerekir. Eşlerin anne ve baba olmaya hazır olmaları gerekir .

Bence eşinle bu konuyu baskı yaparak değil konuşarak çözmelisin. Belki kafasında bir takım endişeler vardır. Evin taksitlerini belki tek başına ödeyemeyeceğini düşünüyordur. Bazı ekonomik endişeleri olabilir. Ya da kendini baba olmaya hazır hissetmiyordur. Aklıma bir sürü istememesi ile ilgili çocuk sahibi olmayı ertelemek ile ilgili bir sürü soru geliyor.

Evliliğiniz sıkıntılı bir evlilik değil diyorsun Belki kocana göre halen oturmuş kafasındaki soru işaretleri kalkmış bir evlilik olamayabilir. Belki evliliğinin geleceğinden endişe ediyordur. Buna benzer bir sürü sorular var. Bütün bunları oturup eşinle ciddi ciddi sakin sakin oturup konuşmalısın. Değilse biriniz 34 biriniz 38 yaşındasınız yaş olarak da anne-baba olma yaşınız gelmiş de geçiyor bile aslında. Sana minik bir ipucu daha vereyim bu konuyu bir de kayınvaliden ile konuş bakalım bu konuda kayınvaliden ne diyor.

Umarım ikinizin de istediği ama canı gönülden istediği bir hamilelik dönemi yaşar sağlıklı bir bebek dünyaya getirirsin.

Geri