çocuk isteyenler burayaaaa!!!!

AySn87

Yeni Üye
Üye
çocuk isteyenler burayaaaa!!!!
Enbiya Suresinin 87. ve 88. Ayet i Kerimleri cinsi münasebetten önce avret yerini açmadan üçer kez okunur..

ENBİYA SURESİNİN 87.AYETİ

Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne).

1.
ve zennûni (za en nuni)
: ve Zennun (Yunus
2.
iz zehebe
: gitmişti
3.
mugâdıben
: gadaplanarak, öfkelenerek
4.
fe
: böylece
5.
zanne
: zannetti
6.
en len nakdire
: muktedir olamayacağız
7.
aleyhi
: ona
8.
fe
: o zaman, böylece
9.
nâdâ
: nida etti
10.
fî ez zulumâti
: karanlıklar içinde
11.
en lâ ilâhe
: ilâh olmadığını (ilâh yoktur)
12.
illâ
: den başka
13.
ente
: sen
14.
subhâne-ke
: sen sübhansın, münezzehsin
15.
in-nî
: muhakkak, gerçekten ben
16.
kuntu
: ben oldum
17.
min ez zâlimîne
: zalimlerden

ENBİYA SURESİNİN 88.AYETİ

Festecebnâ lehu ve necceynâhu minel gamm(gammi), ve kezâlike nuncil mu’minîn(mu’minîne).

1.
festeceb-nâ (fe istecebnâ)
: böylece icabet ettik
2.
lehu
: onu
3.
ve necceynâ-hu
: ve onu kurtardık
4.
min el gammi
: üzüntüden
5.
ve kezâlike
: ve işte böyle
6.
nunci
: biz kurtarırız
7.
el mu'minîne
: mü'minler

Rabbim bu mübarek günde kimsenin kucağını boş bırakmasın.Hayırlı cumalar..

Yer gök dua üzerine kurulmuştur. Her kapının tek anahtarı dualardır. Dilerim ki, çocuk sahibi olmak isteyen herkes, günü geldiğinde evladını kucağına alır. Ve yine dilerim ki, Rab ona açılan elleri boş çevirmez ve edilen duaları kabul eyler...

Böylesine hayırlı bir konuya vesile olduğun için, seni tebrik ediyor ve Rab seninde ettiğin duaları kabul eylesin diyorum tatlım:) 100 repin hesabına yatırılmıştır:)

cok guzel bır paylasım..ellerıne yuregıne saglık...Rabbım ben ve benım gıbı cocuk hasretıyle yanan kullarına bır an evvel yavrularını gonderır ınsallah

Rüyam adminim çok sağoalsın,duaya ve hikmetine sonuna kadar inanan bir insanım..Rabbim herkesin dualarını kabul ve makbul eylesin inşallah..

Geri