Etiketler:
 1. gamselim

  gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

  Kayıt:
  6 Ekim 2009
  Mesajlar:
  3.764
  Beğenilen Mesajlar:
  184
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  SAMSUN

  Cocuk isteyenlere yeni umut ....

  Konu, 'Gebelik' kısmında gamselim tarafından paylaşıldı.

  kent hastanesi tüp bebek merkezi ekibinden operatör dr israel aruh mini tüp bebek yaptıranlar
  anne olmak bu dünyadaki en güzel şey olsa gerek ve dilerim sadece mekanımızdaki meleklerimiz değil anne olmak isteyen tüm meleklere rabbim annelik duygusunu tattırır inşallah ....allahım hepinizin gönlünüze göre versin canlarım :)


  [​IMG]
  Tüp bebek yöntemiyle şans bulamayan çiftlere yeni bir umut doğdu!  <ADKLIK style="BORDER-BOTTOM: #cc0000 1px solid; COLOR: #cc0000; CURSOR: pointer; FONT-WEIGHT: bold; TEXT-DECORATION: none" id=adklik0 AdklikJquery1300470753513="2">Bebek</ADKLIK> sahibi olma olasılığı çok düşük ve normal tüp <ADKLIK id=adklik1>bebek</ADKLIK> yöntemiyle şans bulamayan hastalara uygulanan 'mini tüp bebek' yöntemiyle, gebelik ihtimalinin artırıldığı bildirildi.
  Kent Hastanesi Tüp <ADKLIK id=adklik2>Bebek</ADKLIK> Merkezi ekibinden Operatör Dr. İsrael Aruh, bu yöntemi deneyerek ikiz <ADKLIK id=adklik3>bebek</ADKLIK> bekleyen Derya ve Sıtkı Barlak çiftinin katıldığı bir basın toplantısı düzenledi.
  Japonya'da bulunan tüp <ADKLIK id=adklik4>bebek</ADKLIK> merkezi Kato Ladies Clinic'te tedavinin eğitimini alan ve yönteme ilişkin bilgiler veren Dr. Aruh, 'Mini tüp bebek, yumurta rezervinin azalmasından dolayı şansı çok düşük olan durumlarda, normal tüp bebek uygulamalarına göre komplikasyon oranı ve uygulama maliyeti çok düşük bir yöntem. Gebelik ihtimalini artırdığı için uygulanıyor ve çok başarılı sonuçlar alıyoruz' dedi.
  Dr. Aruh, tedavinin temelinde, düzenli adet gören kadınların her ay ürettikleri yumurtaların, normal tüp <ADKLIK id=adklik5>bebek</ADKLIK> yönteminde kullanılan ilaçlar nedeniyle yüksek dozda hormona maruz kalan yumurtalara göre daha kaliteli olduğu mantığının yattığını söyledi.
  Bu yöntemde tedavide gerekli yumurtanın doğal olarak elde edilmesinin amaçlandığını kaydeden Dr. Aruh, şu bilgileri verdi:
  'Amaç, düzenli adet görüp, FSH hormonu (Folikül Stimulan Hormon) yüksek diye tüp <ADKLIK id=adklik6>bebek</ADKLIK> deneme şansı bulamayan veya defalarca denemelerine rağmen embriyo elde edilemeyen ya da kötü kalite embriyolara sahip olmuş olgularda daha iyi kalitede embriyolar elde edilebilmektedir. Bu da bu tür umudu çok düşük hastalar için gebelik şansı yaratmaktadır. Bu tip vakalarda bir diğer yaklaşım da arka arkaya yapılan mini tüp bebek denemeleriyle elde edilen embriyonları dondurup biriktirmektir. Bu, zamana karşı yarışan düşük rezervli hastaların zaman kaybını engeller.'
  Dr. Aruh, bu yöntemde normal tüp <ADKLIK id=adklik7>bebek</ADKLIK> yöntemine göre çok az ilaç verildiğini, amacın yumurta sayısını artırmak değil, var olan yumurtaları korumak olduğunu belirterek, 'Bu yöntemin maliyeti normal tüp bebek uygulamasına göre 5'te bir, 6'da bir daha ucuz' dedi.

  ÜÇÜNCÜ TEDAVİDE HAMİLE KALDI

  Hastanede mini tüp <ADKLIK id=adklik8>bebek</ADKLIK> tedavisi ilk kez uygulanarak başarılı sonuç alınan ve şu anda hamileliğinin 28. haftasında bulunan Derya Barlak (39), daha önce iki farklı merkezde normal tüp bebek tedavisi gördüğünü ancak ikisinden de sonuç alınamadığını anlatarak, 'Umudu kesmiştik. Mucize gibi. Hocamıza çok güvendik ve bu yöntem için iki yıl bekledik. Çünkü FSH hormonu çok yüksekti, düşmesini bekledik' dedi.
  Bodrum'da esnaf olduğunu ifade eden Sıtkı Barlak da (42), beş yıl önce evlendiklerini, doğal yollarla <ADKLIK id=adklik9>bebek</ADKLIK> sahibi olamadıklarını görünce tüp bebek denediklerini, sonuç alamayınca da Dr. İsrael Aruh'a başvurduklarını anlattı.
  Sıtkı Barlak, 'Artık umudu öyle kesmiştim ki eşimi sırf morali düzelsin diye tedaviye gönderir olmuştum. Bu yeni yöntemi öğrendiğimizde ise hemen kabul ettik. Şimdi mutluluğumuzu ifade edecek kelime bulamıyoruz' diye konuştu.
  <SCRIPT type=text/javascript>changeTarget(document.getElementById("news_content"))</SCRIPT>
   
 2. snr shn

  snr shn Forum Okuru

  selam
  selam ben bir yıllık evliyim
  korunmasız ilişkimizin sonucunda bebeğimiz olmadı
  dr gittik sorun bende yani bayda çıktı
  aşılama yaptırmayı düşünüyoruz ne ye mall olur sizce
  yaptıranlar varsa yardımcı olsun lütfen
  BUNUN MADDİ DEĞERİ OLMAZ BİLİYORUM
  DÜNYALARADA BEDEL OLSA RABBİM HERKESE EVLAT BAĞIŞLASIN
   
Cocuk isteyenlere yeni umut .... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Prostat kanserinde yeni umut

  Prostat kanserinde yeni umut

  İngiltere'nin başkenti Londra'daki Royal Marsden Hastanesi bilim adamlarının, tedavisi mümkün olmayan ve çok saldırgan bir prostat kanseri türüne karşı etkili ilaç geliştirdikleri açıklandı. Kanser tedavisi alanında 70 yılın en önemli gelişmelerinden biri olduğu belirtilen “Abiraterone” adlı ilaçla hastalığın halen uygulanan kemoterapilere karşı dirençli ve öldürücü türünde yüzde 80'e varan...
 2. Kronik Depresyon Hastalarına Yeni Umut

  Kronik Depresyon Hastalarına Yeni Umut

  kronik depresyon kronik depresyon tedavisi belirtileri distimi tedavisi nedir Uzun yıllar hap ve terapi gördüğü halde iyileşme gösteremeyen depresyon hastalarına yeni bir tedavi yöntemi bulundu. Kronik Depresyon'dan muzdarib hastalar bilir, o kadar çok doktor ve ilaç değiştirirsiniz ki artık bu hastalığın tedavisinin olabileceği fikrinden tümüyle vazgeçersiniz. Ama artık doktorlar bu tür...
 3. cocuklardan kurtulmak isteyenler için

  cocuklardan kurtulmak isteyenler için

  Cocuklardan kurtulmak isteyenler bakın neler neler yapmışlar isteyen varsaa asagı baksınnn yeter ve ve hazin sonnnn Kİmse istemez sanırım
 4. Şeker hastalarına yeni umut

  Şeker hastalarına yeni umut

  Bazı yörelerde çayüzümü olarak da bilinen yabanmersinin, şişmanlık ve şeker hastalığına iyi gelebileceği açıklandı. Bazı yörelerde çayüzümü olarak da bilinen yabanmersinin, şişmanlık ve şeker hastalığına iyi gelebileceği açıklandı. Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Pierre Haddad, bir süreden beri üzerinde çalıştığı bilimsel araştırması ile...
 5. diyabet tedavisi için yeni umut

  diyabet tedavisi için yeni umut

  diyabet profesörleri Bazı yörelerde çayüzümü olarak da bilinen yabanmersinin, şişmanlık ve şeker hastalığına iyi gelebileceği açıklandı.Acil şifa dileklerimle.... Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Pierre Haddad, bir süreden beri üzerinde çalıştığı bilimsel araştırması ile ilgili yaptığı açıklamada, yabanmersini suyunun şeker hastası farelerde hastalığın...

Sayfayı Paylaş