1. tesadüf

  tesadüf Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.358
  Beğenilen Mesajlar:
  1.945
  Ödül Puanları:
  0

  Çocuk odası dekore edecek melekelr buraya

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

  çocuk odası dekorasyon fikirleri çocuk odasını dekore etmeden önce

  çocuk odası dekore edecekseniz bu önerilere bir göz atın meleklerim. O kadar güzel çocuk odası modelleri var ki insanın içi gidiyor. Ama bu odayı dekore etmeden önce çocuk odası dekorasyonu hakkında önerileri okuyun.

  [​IMG]

  Çocuklar için odaları, uyumak, oyun oynamak, öğrenim, yaratıcılıklarını geliştirmek gibi pek çok günlük aktivitelerini gerçekleştirdikleri bir alandır. Çocukların odaları onların yaşam alanlarıdır. İşte bu nedenle çocuk odalarının dekorasyonu çok önemlidir.

  İyi dekorasyona sahip, fonksiyonel ve şık bir çocuk odası tasarlamak, nesilden nesile; tarzdan tarza ve bütçeden bütçeye farklılık gösterir. Metrekareler, tarzlar, tasarımlar, zevkler ve renkler değişse de değişmeyen tek şey çocuk odası tasarlarken, çocuğunuz için oda hazırlarken gözetilmesi gereken temel ihtiyaçlardır.

  Unutmayın, çocuğunuzun odası çocuğunuzun alanıdır ve onları ihtiyaç, zevk ve tercihlerini çocuğunuzun odasını tasarlarken gözetmelisiniz. Peki, temel ihtiyaçlar doğrultusunda bir çocuk odası hazırlarken nelere dikkat edilmelidir. Bu makalemde sizlere çocuk odası tasarımının olmazsa olmaz ipuçlarını aktaracağım…

  1- Bir odayı dekore etmek genellikle heyecan veren bir süreçtir. Bebek bekleyen pek çok anne adayı, bebekleri için uygun bebek odası tasarımını nasıl gerçekleştireceklerinin telaşını yaşarlar. Bebek odası tasarımında akıllı seçimler çocuğunuzun büyümeye başladığı dönem ki bu dönemi 3 aşamada tanımlayabiliriz; bebek, çocuk ve okul çağı dönemlerinde de kullanılabilir olsun. Eğer tüm bu dönemler için farklı odalar yaratabilmeniz mümkün değilse ki bu çok masraflı bir düşünce olurdu, o zaman seçeceğiniz mobilyaların dönüşebilir olmasına dikkat etmelisiniz.

  2- Farklı yaş gruplarındaki çocukların farklı ihtiyaçları olur. Oyun çağındaki bir çocuk ile okul çağındaki bir çocuk farklı donanımlara ihtiyaç duyar ya da ergenlik dönemindeki bir çocuk için özel alan tanımlamasını önem taşır. Çocuğunuz için oda tasarlarken onun yaşını dikkate alın. Ayrıca farklı yaş gruplarında çocuklarınız var ise odalarını ayırmak en doğrusu olacaktır. Eğer odanın alanı büyük ise o zaman aynı oda içinde farklı dönemlere uygun alanlar yaratmak da bir çözüm olabilir.

  3- Çocuğunuzun odasını tasarlamaya başlamadan evvel bir bütçe yapın ve bu bütçeye sadık kalın. Çok beğendiğiniz bir oda takımını iyi bir marangoza yaptırarak daha düşük bir bütçe ile odayı çözümleyebileceğiniz gibi temel ihtiyaçları daha ekonomik seçenekler sunan firmalardan tedarik edip istediğiniz konsepti daha kolay değiştirilebilir dekorasyon adımları ile yaratabilirsiniz. Renk, kumaş ve aksesuar sınırlı bütçeler için adeta kurtarıcı birer dekorasyon kalemidir. Duvarların rengini yine arzu ettiğiniz tarza uygun renklerle boyayabilir, üzerine stickerlar yapıştırarak dekorasyonunuzu istediğiniz konsepte çevirebilirsiniz.


  4- Çocuk odaları tasarımında güvenlik en önemli maddelerdendir. Gerek donanım gerekse de mobilya seçimlerinde özellikle dikkate almanız gereken güvenliğin doğru sağlandığı tercih yapmaktır. Ayrıca prizler için çocuk kilidi kullanımı, cam ve kırılgan objelerin çocuk odasında tercih edilmemesi, ranzalı yatak kullanılacak ise güvenilir bir firma ile çalışılması; çocuğun yaş grubuna özel oyuncak seçilmesi, sivri ve delici hiçbir maddenin ne dekorasyon ne de oyuncaklar arasında bulundurulmamasına ekstra ekstra dikkat edilmelidir.


   
Çocuk odası dekore edecek melekelr buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çocuk odası dekorasyonu

  Çocuk odası dekorasyonu

  Evimizi dekore ederken en çok özen gösterdiğimiz yerlerden biride çocuklarımızın odaları işte sizlere bunlardan bikaç örnek :)
 2. Renkli , Farklı Bebek ve Çocuk Odası Dekorları

  Renkli , Farklı Bebek ve Çocuk Odası Dekorları

  değişik çocuk odaları ilginç bebek odaları bebek odasi dekorlari Renkli , Farklı Bebek ve Çocuk Odası Dekorları
 3. Çocuk Odası Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeli...

  Çocuk Odası Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeli...

  Çocuk Odası Dekoru Çocuk Odası Dekor Ederken Çocuklarımız için en iyisi olsun isteriz..süslü yatak odaları dekore ederiz... Oyuncaklı Resimli şeylerle süsleriz odalarını...Peki bakalım dekore ederken nelere dikkat etmemiz gerekiyormuş...Burdada 2012 cocuk odası modelleri var bakmak isterseniz buyrun .... Çocuk Odası Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeli Odanın dekorunun temelini ve...
 4. Renkli yatak odası dekore edecekseniz fikir alın meleklerim

  Renkli yatak odası dekore edecekseniz fikir alın meleklerim

  Yatak odası dekorasyonu Yatak odası örnekleri eğer cıvıl cıvıl kişiliğiniz yatak odanıza yansısın renkli yatak odası dekorasyonu yapayım diyorsanıZ doğru yerdesiniz meleklerim. Ben yatak odamı daha pastel ton modasına uyarak dekore ettim ama renkli dekore etmek sizin tecihiniz meleklerim.
 5. yemek odası dekore edecek meleklerin dikkatine

  yemek odası dekore edecek meleklerin dikkatine

  yemek odası dekorasyonu Yemek odası dekorasyon fikirleri Yemek odası dekore etmeden önce dikakt edilmesi gerek püf noktaları sizlerle paylaşıyoruz meleklerim. Yemek odası dekorasyonu için dikkat edelim. Yemek Odaları, günün sonunda tüm ailenin bir araya geldiği en çok zaman geçirdiğimiz mekanlardan biri. Yemek odası dekorasyonu evin merkezi alanlarından olunca hem stilinizi yansıtmalı...

Sayfayı Paylaş