Çocuk odasında duvar kağıdı mı yoksa duvar rengi değişimi mi yapmalıyım?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Çocuk odasında duvar kağıdı mı yoksa duvar rengi değişimi mi yapmalıyım?
Çocuk odası dekorasyonları birçok yetişkin açısından önem gösterilen dekorasyonlardandır. Bebeğiniz yeni doğsa da ilkokul çağına girmiş olsa da gözümüzde oda dekor değişimi belirli zamanlarda değişecektir illa ki. Bizimle birlikte büyüyen bebeğimizin odasını zaman zaman değişikliğe uğraşarak onların zevklerine göre dekore etmeyi tercih ettiğimiz zamanlar olacaktır. Siz de oda görünümlerinde en farklı boyutlardaki değişim için bu sene duvarlarınızdan başlayan bir hareket ile dekorasyonunuza yön vermek istiyorsanız kolları sıvama zamanınız geldi demektir.
bebek-odası-duvar-kağıdı-modelleri-ve-fiyatları.jpg

Odalarda duvar kağıdı ya da renk seçimleri duvar dekorunun temelini oluşturan görünümleri ortaya koymaktadır. Duvar kağıdında yaşa göre değişen dekor tarzlarını yansıtan her çeşit model, çizgi ve desene rastlayabilirsiniz. Duvar kağıtlarında yer alan çocuklara hitap eden çizgi film kahramanları ve bebek resimleri bebek odası dekorasyonlarına daha çok hitap etmektedir. Bu tarz görünümleri en fazla 4 yaşa kadar kullanmak yerinde olacaktır. Özellikle bebeklik dönemini atlatıp anaokulunda okumaya başlayacak olan grup biraz daha farklı modelleri odasında görmek ister. Kendi cinsinin rengini seçer ve sevdiği çizgi film kahramanları onun hayalini süsleyen oda görünümünü sunar.

hkid0003-bebek-cocuk-odasi-duvar-kagidi-ev-dekorasyon-kuslar-ve-balonlar_5.jpg

Çocuklar büyüdüğü zaman özellikle gençlik dönemlerinde daha elle tutulur zevklere hitap eden duvar dekorları üzerinde yoğunlaşırlar. Mesela vintage ya da Retro tarz delisi olanlar bile vardır. Kimisi genç kızlar için sade desenli görünen çiçekli duvar kağıtlarını tercih ederler. Oda görünümlerinde değişim gerçekleştirirken çiçekli duvar kağıdı mı yoksa duvar renk değişimi mi gerçekleştirmeliyiz sorusu öncelikle dekor tarzına göre şekil kazanacaktır. Çiçek desenler genel manada sade odaları hareketlendirecek bir tercih olabilir. Ama deseni bol olan dekoratif ürünlerle dolu bir oda için elbette ki çiçekli desenler boğucu etki yaratabilir. Bu sebeple renk değişimi genel tercih olmaktadır.
kids-clup-çocuk-odası-duvar-kağıdı.jpg

Bebeklerde dahil olmak üzere duvar rengi açık renkli tercih edilirse odada daha ferah ve aydınlık alan sunumu gerçekleştirecektir. Bu gerçek göz ardı edilmemeli ve bu sadelik için bile ola renk seçimi ile değişimi ön planda tutmanızı öneririm. Tabii yine de tercih size kalmış. En güzel seçimleriniz ile keyifli dekorasyonlar gerçekleştirmeniz dileklerimle….
kız-bebek-odası-pembe-desenli-duvar-kağıdı.jpg


yunus-resimli-cocuk-odasi-duvar-kagitlari.jpg
 
Geri
Üst