Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor

  Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor Çocukların eğitim ve öğretimine destek olmayı amaçlayan Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' isimli albümünde, davranış kuralları ve sesli-sessiz harflerin nasıl okunduğunu öğretiyor..

  Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Sanat Direktörü Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' adlı bir albüm çıkardı. Müzikent Prodüksiyon etiketiyle satışa sunulan albümde vokalleri Ekin Çelik ve Gamze Noktaoğlu üstleniyor. Bir müzik CD'si olan albüm, bilgisayar ortamında interaktif CD olarak da çalışıyor. Ayrıca albümdeki şarkılar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın onay verdiği ilk eğitim müzikleri olma özelliğini taşıyor. İçinde, sokak çocukları ve engelli çocuklar için özel bestelerin de bulunduğu albüm, 5 YTL'ye satılıyor. İki bölümden oluşan albümün ilk bölümünde; 'Doğru Davranış Şarkıları' yer alıyor. Bu şarkılar; temizliği, uykuyu, beslenmeyi ve ders çalışmayı anlatıyor. İkinci bölümde ise sesli ve sessiz harflerin okunuşuna değiniliyor.

  İLKLERİN ALBÜMÜ
  Daha önce 'Taksi Sürücüleri İçin İngilizce Eğitim Kaseti' , görme engelliler için, 'Yemek Tarifleri' ve 'Üniversite Hazırlık Kasetleri' gibi birçok ilginç projeye imza atan Şen, 'Öğreten Şarkılar' projesinin Türkiye için çok önemli olduğunu söylüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamaya soktuğu yeni 'Sesli Okuma Yazma' sistemiyle, yüzbinlerce sınıf öğretmeninin, çocuklara okuma-yazma öğretmede zorlandığının altını çizen Şen şöyle konuştu: "Bu proje için, 100'ün üzerinde dünya ülkesinin çocuk şarkılarını araştırdım ve tercüme yaptırıp, arşiv oluşturdum. Onlarca okulda, yüzlerce öğretmenle görüştüm. Bu albümde, Türkiye için birçok önemli ilk bulunuyor. Türkiye'de İlköğretim 1. sınıf öğrencilerine, okuma yazma öğretecek ilk ve tek şarkılar bu albümde var."

   
Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cengiz Kurtoğlu - Bu Şarkı

  Cengiz Kurtoğlu - Bu Şarkı

  Gözümde yaşlarla anarken seni Bir beste yarattım vefasız sana Dinlerken hatırlar yaşarsın beni Dilerim bu şarkı ağlatır seni Bu şarkı mazinin mirası sana Bu şarkı aşkımın kirası sana Kanayan kalbimin yarası sana Umarım ömrünce ağlatır seni Dilerim bu şarkı ağlatır seni Her gece rüyamda bulurken seni El açıp Rabbimden dilerken seni Bir defa görmedim ağlarken seni Belki de bu şarkı ağlatır seni
 2. sayıları öğreniyoruz

  sayıları öğreniyoruz

  sayıları öğreniyorum oyunu sayıları öğreniyorum oyunları rakamları oyunları rakamları video bir,iki,üç,dört,beş,altı yedi (el parmakları sayılır) bütün iyi çocuklar yemeklerini yedi (yeme hareketi yapılır) sonra gittiler törene dediler "yaşa yaşa" (kollar yukarı kaldırılır elkış yapılır)
 3. Susmayı öğreniyor bu yürek

  Susmayı öğreniyor bu yürek

  Yine bir gece ve yine baş başayım kendimle, işte yine seni bulup kaybettiğim yerdeyim. İnsanın bir şeylere karar vermesi ne kadar zor; ya seni içime gömmeli ya da artık içimden söküp atmalıyım. Ama her ne olursa olsun susmalıyım. Hangisi daha zor, hangisi daha acı? Gerçekten gitmeli miydin, yoksa yanımda kalıp savaşmalı mıydın?... Bir yol arıyorum kendime, bulduğum tüm yollarsa sana...
 4. Çocuklar yabancı dili daha çabuk öğreniyor

  Çocuklar yabancı dili daha çabuk öğreniyor

  Yabancı bir dili öğrenmek için en uygun yaşların 8-9 yaşları arası olduğu anlaşıldı. Bu yaşlarda beyin, yeni bilgiler öğrenmeye daha açık olduğu için, çocukken yabancı dil öğrenmek de daha kolay oluyor. İtalya ve Almanya’da yürütülen ortak bir araştırma sonucunda, çocukluk yaşlarında her yeni bilginin olduğu gibi, yabancı dilin de daha kolay öğrenildiği ortaya çıktı. Yabancı dil öğrenmeye...
 5. yılbaşında nasıl eğleniriz?

  yılbaşında nasıl eğleniriz?

  Kızlar merhaba.Yılbaşı gecesi annem babam komşularımızda olacaklar. Biz kızlar da bizim evde olacağız. Size soracağım yılbaşı gecesi nasıl eğlenebiliriz, neler yapabiliriz ?

Sayfayı Paylaş