1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Çocuklarda Boğaz ve Kulak Enfeksiyonuna Dikkat

  Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Çocuklarda Boğaz ve Kulak Enfeksiyonuna Dikkat Boğaz ve Kulak Enfeksiyonunda Havale Riski


  Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu hakkında merak edilen tüm bilgileri aktarıyor ve çocuklarda Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu havale riskinide konu alıyoruz.

  [​IMG]


  Kulak zarının arkasındaki bölüm olan orta kulakta bulunan ve genize açılan östaki borusu buradaki hava basıncının dengelenmesini sağlar. Bebek ve küçük çocuklarda östaki kanalı yetişkinlerdekine kıyasla daha yatay ve kısa olduğundan boğaz ve genizdeki mikropların orta kulağa daha kolay ulaşmasına neden olur. Bu yüzden bebek ve küçük çocukların en sık hekime başvurma nedenlerinden biri de orta kulak iltihabıdır.

  Ateşli havale ya da buna bağlı gelişen ateş yükselmesinin daha çok üst solunum yolu enfeksiyonlarında izlendiği belirtildi.

  Boğaz ve kulak enfeksiyonlarının görüldüğü üst solunum yolu enfeksiyonlarının, ateşli havale ya da buna bağlı gelişen nöbetlere yol açabileceği belirtildi.

  Uzmanlar, havale öncesi gelişme geriliği olan çocuklarda havalelerin daha sık ve uzun süreli olabileceği, nöbetlerde bilinç kaybı, gözlerde kayma, morarma, kasılma ve gevşemelerin görülebileceği uyarısında bulundu.

  38 derecenin üstünün yüksek ateş olarak kabul edildiğini ve 39 derecenin üzerine çıkan yüksek ateşin de ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor..

   
Çocuklarda Boğaz ve Kulak Enfeksiyonuna Dikkat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çocukların dikkatinde eksiklik ve hiperaktivite

  Çocukların dikkatinde eksiklik ve hiperaktivite

  Çocuklarda dikkat eksikliğinin sıklıkla okul çağının başlamasıyla belirginleştiğini gözlemekteyiz. Okula başlamadan önce genellikle her şeyden çok çabuk sıkılan ve bıkan çocuklar bir takım agresif hareketlerle de dikkat çekerler. Sevdikleri oyuncaklarla bir süre oynayıp daha sonra onlardan bile sıkılıp oyuncaklarını kırdıkları yada parçaladıkları gözlenir. Okul çağının başlamasıyla birlikte bu...
 2. Çocuğunuzu enfeksiyonlardan koruyabilirsiniz

  Çocuğunuzu enfeksiyonlardan koruyabilirsiniz

  Enfeksiyonlara karşı en etkili silah güçlü bir bağışıklık sistemi. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Yrd. Doç. Dr. E. Mahir Gülcan’a göre bağışıklık sistemi kuvvetli olan, bağışıklık sistemini çeşitli yollarla kuvvetlendiren çocukların nezle, grip gibi enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riski azalıyor. Dr. Gülcan çocuklarınızı...
 3. Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları çok sık görülen bir olaydır.Özellikle kız çocukları olanlar çok daha iyi bilirlerki onların başına sıkça gelen bir olaydır .Bu hem çocuğu rahatsız ettiği gibi anne babayı da huzursuz eden bir durumdur. Şimdi uzmanından idrar yolu enfeksiyonlarıyla ilgili bazı bilgileri aktarmak istiyorum sizler için.Haberimiz şöyle: Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi...
 4. çocukların saplantı ve takıntılarına dikkat!

  çocukların saplantı ve takıntılarına dikkat!

  takıntılı çocuk takıntıya iyi gelen bitkiler çocuklarda kıyafet takıntısı okb ye iyi gelen bitkiler ayak takıntısı Çocuklarda da saplantı ve takıntılar hastalık boyutuna varabiliyor... Çocuğunuzun size garip gelen, sürekli tekrar ettiği bazı hareketleri mi var? Tekrar tekrar yapmaktan kendini alıkoyamadığı bu davranışlar artık çocuğunuzun günlük yaşamını engellemeye mi başladı? Çocuk ve...
 5. Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu

  Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu

  Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu nedenleri nelerdir lütfen Boğaz ve Kulak Enfeksiyonu hakkında bilgi verin bana

Sayfayı Paylaş