Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Çocukların akıl sağlığı bozuluyor

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Çok fazla televizyon seyretmenin ve internette aşırı zaman geçirmenin, çocukların "akıl sağlığını" olumsuz yönde etkilediği bildirildi.
  Çok fazla televizyon seyretmenin ve internette aşırı zaman geçirmenin, çocukların "akıl sağlığını" olumsuz yönde etkilediği bildirildi.

  İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan bir araştırma, çok fazla televizyon seyretmenin ve internette zaman geçirmenin çocuğu maddeci (materyalist) yaptığını, dolayısıyla aileleriyle olan ilişkilerini ve ruh sağlığını etkilediğini ortaya koydu.

  İngiltere'de Good Childhood tarafından yapılan geniş çaplı araştırma, çocukların, tüketiciliğin yeni bir biçiminin parçası olduğunu, 16 yaş altındaki çocukların kıyafete, restoranlarda yiyip içmeye, müziğe, video oyunlarına ve dergilere her yıl 3 milyar pound harcadıklarını gösterdi.

  Araştırmada, televizyon dizileri ve sohbet programları yoluyla ünlülere "sürekli maruz" kalmanın, çocukların akıl sağlığını bozucu etkiye sahip olduğu, "hiç bir zaman olamayacakları kadar zengin ve çoğunlukla iyi görünümlü ünlülerin yaşamlarının ayrıntılarını bilmelerinin, kaçınılmaz olarak çocukların buna özlemlerini artırdığı ve kendilerine güvenlerini azalttığı" belirtildi.

  5 ila 16 yaşındaki her 10 çocuktan birinin akıl sağlığının bozuk olduğu belirtildi ve bu rahatsızlıklara, endişe ve depresyon örnek verildi. Akıl sağlığı bozuk çocukların yalnızca dörtte birinin bir uzmandan yardım aldığı da kaydedildi.

  Televizyonlarda artan şiddet eğiliminin çocukları vahşileştirdiği ve aileleriyle gerginlik yaşamalarına neden olduğu, ayrıca, ticari baskıların, çocukları erken yaşta cinsel deneyim yaşamaya iten nedenlerden biri olduğu belirtildi.

  Araştırmada, televizyonlarda sağlıksız gıda ve alkol ürünlerinin reklamlarının saat 21.00'den önce yayınlanmasının yasaklanması gerektiği de kaydedildi.
   
Çocukların akıl sağlığı bozuluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çocuk ruh sağlığı

  çocuk ruh sağlığı

  Çocuğunuza sevginizi göstermenin yada ona yardımcı olacak en iyi yolu bulmanın güç olduğu anlar vardır.Çocuğunuz sizi korkutan veya canınızı sıkan davranışlar gösteriyor olabilir.Bu tür davranışların bir bölümü ,gelişme ve büyümenin normal süreci olabileceği gibi ruh sağlığının iyi gitmediğinin bir göstergesi olabilir. Ruh sağlığı ; yaşam olayları karşısında neler düşündüğümüzün ,neler...
 2. Dikkat annelerin akıl sağlığı tehlikede

  Dikkat annelerin akıl sağlığı tehlikede

  Annelere Dikkat Edin! Annelerin akıl sağlığı tehlikede! Küçük çocukları olan anneler üzerinde yapılan bir araştırmada hiç de iyi şeyler söylemiyor. Küçük çocukları olan anneler eğer duygusal olarak bir destek almıyorlarsa ya da çocuklarını yetiştirirken bir yardım almıyorlarsa, yeterli desteği alan annelere göre akılsal problemlerle karşılaşma ihtimali üç kat artıyor. California...
 3. Akıl Sağlığı Dakika Diyeti

  Akıl Sağlığı Dakika Diyeti

  Hem akıl hem de beden sağlığını koruyan ve fazla kilo aldırmayan beslenmede Somon başrolde? Kilo almadan ruhsal ve bedensel sağlığımızı koruyabilmek için, kalori ve saf nişastalı besinler açısından kontrollü, ama besin kalitesi yüksek bir beslenme tarzı uygulamak mümkün. Bilim adamlarına göre akıl ve ruh sağlığının merkezi olan beyin, en ufak değişim ve eksiklikten anında etkileniyor. Besin ve...
 4. Akıl sağlığı diyeti için SOMON

  Akıl sağlığı diyeti için SOMON

  Herşeyin diyeti oluyorda akıl sağlığımız için diyet olmazmı? Olur!!! İşte size süper değişik öneriler.. Fazlası ile faydalanacağınız düşüncesindeyim.. Akıl Saglıgı Diyeti Hem akıl hem de beden sağlığını koruyan ve fazla kilo aldırmayan beslenmede Somon başrolde… Kilo almadan ruhsal ve bedensel sağlığımızı koruyabilmek için, kalori ve saf nişastalı besinler açısından kontrollü,...
 5. Akıl Sağlığınızı Bozmak İçin Yeniden Geldiler !!!

  Akıl Sağlığınızı Bozmak İçin Yeniden Geldiler !!!

  Sizlerden gelen yoğun talep üzerine gülmekten yarılacağınız yaşanmış olayları aktarmaya devam.Aman ha akıl sağlığınıza dikkat edin [MEDIA]

Sayfayı Paylaş