Etiketler:
 1. Monera

  Monera Forum Okuru

  Çocuklarınıza eğlenceli oyun odaları

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  Evinizde çocuklarınız için eğlenceli bir oyun odası hazırlamak istiyorsanız, size pratik bir kaç önerimiz var.
  Çocuk odasının evinizin en renkli köşesi olmasını istiyorsunuz.... Ama aynı zamanda çocuklarınız için güvenli ve içinde vakit geçirmeyi seveceği bir yer olması da sizin için çok önemli. Bu tür isteklerinizde kesinlikle haklısınız. Çocuğunuz evinizin neşesi ve siz onun güvenliğini ve rahatını düşünmelisiniz. Bu ve bunun gibi bir çok detayı da göz önünde bulundurarak bir oyun odası hazırlayabilmeniz için bir kaç harika fikrimiz var ve bu yazıda onları sizinle paylaşıyoruz...

  Eğlenceli ve renkli bir görüntü için
  Evinizdeki bütün eşyalar, çocuğunuza çok kocaman ve uzak görünüyor. O henüz küçücük olduğu için sizin eşyalarınızdan dilediği gibi faydalanamıyor. Bu yüzden onun odasında kendi boyunda eşyalar olması önemli. Örneğin, küçük sanlalyeler, ufak masalar ve çocuğunuzun cinsiyetine göre küük çay takımları ya da yarış arabaları. Burda en önemli olan, onun kullanacağı eşyaların hakim olabileceği kadar küçük ve kullanmaktan zevk alacağı kadar renkli olması. Oyuncaklarını kendi kendine rahatlıkla dizebileceği minik dolaplar yaparsanız, odasını toplamak onun için eğlenceli olabilir.

  Çizim masası
  Çocuğunuz elbetteki en yaratıcı dönemlerini yaşıyor. Her yere bir şeyler karalamaya ve çizmeye çalışıyor. Siz de artık bütün önemli evraklarınızdan onun karaladığı şeyleri temizlemeye çalışmaktan bıktınız. O zaman bu fikir tam size göre. Çocuğunuzun odasına kendi boyunda ve unuz bir masa yapabilirsiniz. Ana okullarında kullanılanlar gibi örneğin. Üzerine de rulo halinde satılan kağıtlardan koyup, çocuğunuz karaladıkça yenisini açabilirsiniz. Bu onu siniz önemli evraklarınızdan bir nebze de olsa uzak tutacaktır.

  Yumuşak minderler

  Doğal olarak küçük çocuklar yaralanmaktan ya da sakatlanmaktan sizin korktuğunuz kadar korkmuyor. Başına gelebilecek kazaların farkında değil. Bunun için onun odasında yumuşak minderler kullanmanız uygun olacaktır. Bu minderleri kendiniz de yapabilirsiniz. Örneğin bal kabağı şeklinde minderler yapmak çok kolay. Tek ihtiyacınız olan kalın bir ip, istediğiniz renk kumaş ve minderin içini doldurmak için yün. Öncelikle kumaşı küp şeklinde dikip içini doldurun. Daha sonra iple bağlayarak boğumlar oluşturum. Hediye paketi bağlar gibi bağlayıp sıkarsanız, tıpkı kabakta olduğu gibi boğumlar oluşacaktır.

  Rengarenk duvarlar

  Tabii ki bir odaya en çok etki eden şey duvarlardır. İsterseniz çocuk odasının duvarlarını rengarenk ve çeşitli şekillerde boyayabileceğiniz gibi, bir diğer seçenek olarak bu boyama işini çocuğunuza bırakabilirsiniz. Bu onun için çok daha eğlenceli olacaktır. Duvarlarda, çocuğunuzun boyunun erişebileceği kadar yeri kağıtla kaplayabilirisiniz. Böylece onun yaratıcılığını özgürce dışarı vurmasına fırsat vermiş olursunuz. Üstelik bu kağıtlar kirlendikçe, rahatlıkla yenileri ile değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra renksiz bıraktığınız duvarları, çocuğunuzun yaptığı resimlerle süsleyebilirsiniz. Bu hem çocuğunuza işlerinin beğenildiğini hissettirecek, hem de odasını kabullenmesini ve sahiplenmesini sağlayacaktır.

  Küçük maceralar yaratın

  Çocuğunuz için oyun odasında küçük eğlenceler ve bilmeceler yaratabilirsiniz. Bu hem onu, hem de yaparken ve onu izlerken sizi eğlendirecektir. Örneğin onun için hazine haritası şeklinde bir halı dikebilirsiniz. Ya da büyükçe bir kağıdın üzerine bir define haritası çizebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken büyük bir kumaş ya da kağıt alıp, odanın bir köşesine küçük hesiyeler saklamak. Hediyenin yerini kumaşın üzerine bilmeceler ve oklarla çizerseniz, çocuğunuz bu ufak hediyeyi ararken oldukça eğlenecektir.
   
 2. CHATLAK

  CHATLAK Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  895
  Beğenilen Mesajlar:
  22
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Çocuklarınıza eğlenceli oyun odaları
  paylaşım için sağol canım
   
Çocuklarınıza eğlenceli oyun odaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. eğlenceli bir oyun atlar

  eğlenceli bir oyun atlar

  atlar parmak oyunu Atlar bataklıklta gidiyor (dil damağa vurularak cak cak sesi çıkartılır) Atlar şimdide çimenliğe geldi geldi (iki elin avuç içleri birbirine sürtülür) Atlar şimdide taşlığa geldi (iki el göğse vurulur) Atlar şimdide köprüden atlıyor hooooooop güüüüüüüüm hooooooooop güüüüüüüüm (sol el aşağıda tutulurken sağ elle sol ele vurulur):meri:
 2. eğlenceli bir oyun

  eğlenceli bir oyun

  ooo oni (parmaklar işaret parmağı olan uzatılıp sallanır havada yuvarlak çizilir) kulaklarım doniyi (aynı dairesel hareketler kulağın içinde devam eder) ateşte çay kayniyi (bu mısranın hareketi yok) burnum koki almiyi (bu mısranın hareketi bağımsız) odam kireç tutmuyi (badana hareketi sistemetik şekilde yapılır) acep nedendir (yüze şaşkınlık simileyi kazandırılır):fish:
 3. eğlenceli araba oyunu

  eğlenceli araba oyunu

  düz giden araba oyunları eğlenceli araba oyunları gaza basma oyunu düz yolda yarışı Benim bir arabam olsa Arabama oturup direksiyonunu tutarım (ellerle direksiyon hareketi yapılır) Sağ ayağımla gaza basarım (gaza basma hareketi yapılır) Yürür arabam arabam Durmak için frene basarım (frene basar gibi yapılır) Durur arabam Şimdi düz yolda gidiyorum (Direksiyon çevirilip,vınn vınn diye araba sesi...
 4. Eğlenceli Bir Oyun

  Eğlenceli Bir Oyun

  http://www.gamershood.biz/cicurateLINK/rox.swf
 5. Cıvıl cıvıl eğlenceli çocuk odaları

  Cıvıl cıvıl eğlenceli çocuk odaları

  Çocuk odası dekorasyonu çocuk oyun odası fikirleri bizim çocuk için ayırdığımız oda çok büyük değil o yüzden bu eğlenceli çocuk odası dekorasyonunu uygulayamayacağım. Ama geniş bir evimiz olduğunda çocuğum için içinde eğlenebileceği hoş bir oda tasarlamak isterim tabiki. Çocuk oyun odası düşünüyorsanız bu örnekelre bir gözatın meleklerim.

Sayfayı Paylaş