Çocuklu annelerden yardım bekliyorum

sevde 7

Daimi Üye
Üye
Çocuklu annelerden yardım bekliyorum
2,5- 3 yaş çocuk sendromu, yaramaz çocuklar, çocuklar, iyi ebevy olmak, aile, aradığınız herşey burda meleklerim...

cocuk-24f.png

Meleklerim benim bir oğlum var ve çok yaramaz 2,5 yaşında gittiğimiz yerlerde durmuyo büyüklerle ağız kavgasına giriyo, evi dağıtıyo, çok inatçı, evin her yerine süt ve su döküyo, daha sayamadığım bir çok şey konuşuyorum tamam annecim söz yapmıcam diyo arkamı döndüğüm an evi talan etmiş evi dağıtması hiç önemli değil çünkü bu onun evde olduğunn evde bir çecuk olduğunun kanıtı fakat televiyo anteniyle oynuyor elektirk giriş kablolarını söküp takıyor.eline bıçak alıp seni öldürcem diye geziyor. evde o uyumadan sinema dizi bile izlemeyiz çünkü gördüğünü duyduğunu şip şak kaydediyo ertesi gün bize izlediği herşeyi anlatıcak duruma geliyor. çok zeki yaptığı şeylerin kötü olduğunu bile bile yapıyor 2,5 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz diceksiniz ama inanın bana hem zekası hem enerjisi ful .mesela geçen çiçeğimi yolmuş benim arkam dönük o pencere önünde sesizce kendi kendine diyo dur pencereyi kapatıyımda kimse görmesin halbu ki okadar çok uyardım ki onu bu konular için artık dövmeye başladım ve ben dövmek istemiyorum bana sen kötü annesin diyor.babsıyla o evin içindeyken tarşımayız bile küfürde kullanmayız.elimden geldiğimizce babasıda bende tatlılıkla anlatıyoruz ama uygulamak istemiyor yaptığı şeylerden adeta zevk alıyor anne melekler ban yardımcı olurmusunuz. bu geçici bir evreymiş ama hiç geçmicekmiş gibi duruyor.benimle aynı durumda olan anneler varmı bi yerlerlerde yanlışmı yapıyorum.

Selamlar :D:D

Bu kesinlikle geçici bir evre melekçik. Aynısının tıkpısının benzerini bizde yaşadık. Hatta bu anlattıklarınızın iki üç katını yaşadık desek yeridir. Tamam geçmeyecekmiş gibi görünsede bir bakacaksın ki, o haşarı sıpagettinin yerine, aslanlar gibi delikanlı gelmiş. Aslında büyüdükçe büyüyor dertleri... Emin ol bir gün gelip başka şeylerini yazacaksın. Tecrübe ile sabit. Bide şeyi yazmamışsın heralde tek çocuk dimi ?

evet yanlış yapıyorsunuz, yanlışınız onu dövmek.... dövmeniz çare değil sadece sizi anlık olarak rahatlatır ama çocuğunuzun hem canı hemde ruhu yaralanır.... sinirlendiğiniz anda yanından ayrılın, bi müddet ayrı kalın sakinleştikten sonra yanına gidin belki yüz defa neden yapmaması gerektiğini anlattığınız şeyi bir kere daha anlatın ve onu çok sevdiğinizi söyleyip, sıkıca sarılın sabretmeniz, ona kızmadan, sakince anlatmanız lazım
bu yaşlarda çocuklar bizim ve kendi sınırlarını keşfetmeye çalışıyorlar, bu yüzden yapabildikleri ne varsa hepsini yapıyor ve bizim verdiğimiz tüm tepkileride sonradan aleyhimize kullanmak üzere hafızaya alıyorlar 3 yaş çok tehlikeli bir dönem, kişilik bu yaşlarda oluşmaya hatta oturmaya başlıyor yani ne verebilirseniz bu dönemde veriyorsunuz bu yüzden her attığımız adıma, her söylediğimiz söze dikkat etmeli ve olabildiğince doğru davranmalıyız çocuklarımıza
bunlara ek olarak sanırım çocuğunuz sizin ilginizi çekmeye çalışıyor yaptığı yaramazlıkların çoğuda bu yüzden, sizin ona bağırmanız bile ilginizi çektiği için ne yazıkki hoşuna gidiyor bu dönemde ona daha fazla sevgi ve ilgi gösterin, onunla kaliteli zaman geçirin, ne yaparsa yapsın onu çok sevdiğinizi hem hissettirin hemde yüksek sesle söyleyin
evet bu yaşadıklarınız geçici bir dönem, tavırlarınızı değiştirebilirseniz en az hasarla atlatabilirsiniz

öncelikle mrb sevdem...

canim benim ne kadar zor bir dönem oldugundan cok ama cok eminim..benimde yigenlerim aynisiydi hatta daha kötü düsün yani bir keresinde mutfagi bile atese vermisti ki bu sadece bir tanesi...:D:D icini rahtlatayim gercekten gecici bir dönem ve sen sabir gösterip sinirlenmemeyi basardigin anda cok cabuk gececek bir dönem olacak...

öncelikle onunla dinlemesede sürekli konusmalisin..1 degil 5 degil 100 kere ayyni seyleri tekrar etmelisin..senin kararli oldugunu gördügünde o kesinlikle bir yerde pes edecektir..ona bagirmamaya ve elinden geldigincede vurma maya calismalisin..cünkü bunlari yaptikca daha hircin oluyor ve daha fazlasini yapiyor..belliki her anini seninle gecirmek istiyor ..biliyorum sen kendin icinde zaman istiyorsun ama biraz daha sabretmelisin canim..onun la oyun zamanlarini daha uzun tutmaya calis..birlikte yürüyüs park falan gidin .. sen birseylerle igilendigin icin senin ilgini o anda cekmek icinde yapiyor bunlari nelere kizdigini o senden daha ii bildigi icin yapiyor...o yüzden sakinligini bozma ki oda ikilem e düssün..tepkilerin yumusadikca o zevk almayacak onlari yapmaktan. allah yardimcin olsun canim..brgün gececek bunlar insallahh...sadminimin de dedigi gibi baska dertlerle bogusacagiz...

Geri