1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Çok İlginç Sigara Bırakma Yöntemleri Denemeye Değer!

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ilginç sigara bırakma yöntemleri sigara bırakma yöntemleri  Sevgili melekler, sigaranın sağlığa ne derece zararlı olduğunu bilmeyen yok. Devlet de bu konuda sigara içenleri hayli zorluyor çeşitli yasaklarla. Pek çok hastalığın anası olan sigarayı bırakmak için zorlanıyorsanız, bir de aşağıdaki ilginç yöntemleri denemenizi tavsiye ediyoruz..
  Allah kurtarsın :D:D
  [​IMG]

  Koku

  İçtiğiniz sigara izmaritlerini içi su dolu bir kavanoza koyun. Canınız sigara içmek istediğinde kavanozun kapağını açın ve suyu koklayın. Kokudan sonra bir daha canınız sigara içmek istemeyecektir.

  Kanıtı gömün

  Sigaradan kurtulmanın ilginç yollarından biri de sigara paketini gömmek olacaktır. Evdeki vazonun içine sigara paketinizi gömün. Toprağın altında kalacak olan paketi her sigara içmek istediğinizde almak zorunda kalacaksınız. Bu da bir zaman sonra sıkılmanızı belki de içmekten vazgeçmenizi sağlayacaktır.

  Karbonat kokteyli

  Amerika’da yaşayan Joanne Fanizza sigarayı bırakmak için şöyle bir yöntem uyguluyor; “Bir gazetede bir doktorun sigarayı bırakmak için haftada iki gün bir bardak suya bir çay kaşığı kabartma tozu koyduğunu, ikinci hafta bunu haftada bire düşürdüğünü okumuştum. Bu yöntemi ben de denemeye karar verdim ve gerçekten başarılı oldu.”

  Hipnoz

  Hipnoz yöntemiyle sigarayı bırakmak da iyi bir fikir olabilir. Günümüzde hipnoz birçok sorunun tedavisinde kullanılıyor.

  İddiaya girin

  Sigara içen bir arkadaşınızla iddiaya girebilirsiniz. Sigarayı bırakmayı başaran parayı alır.

  Canınız isterse

  Canınız sigara içmek istediğinde yapacağınız en çılgınca şeylerden biri de köpek bisküvisi yemek olacaktır. Böylece sigara kadar kötü bir şey yemiş olacaksınız.

  Gözünüz ödülde olsun

  Ailenizden biriyle iddiaya girin ve sigarayı bırakmanız karşılığında size bir şey almasını ya da bir şey ısmarlamasını sağlayın. Örneğin sigarayı bir ay içinde bırakırsanız size pahalı bir restoranda yemek ısmarlasın böylece daha azimle bırakmaya çalışırsınız.

  Teknolojiden faydalanın

  Çeşitli internet sitelerinde grup açabilir ve ismini de “Grubun üye sayısı 500′e çıktığında sigarayı bırakacağım” koyabilirsiniz. Grubun üye sayısı istediğiniz rakama ulaştığınızda mecburen sigarayı bırakacaksınız demektir.
   
Çok İlginç Sigara Bırakma Yöntemleri Denemeye Değer! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sigara bırakma yolları

  sigara bırakma yolları

  zyban kullananlar Sigarayı bırakmanın en sağlıklı yöntemleri Sigarayı bırakmak sanıldığı kadar zor değil. Uygulanan çeşitli yöntemler sayesinde bir hafta ile üç ay arasında sigaradan kurtulmak mümkün. Uzmanlar da Ramazan ayını bunun için bir fırsat olarak gösteriyor. İşte sigarayı bırakma yöntemleri..... Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Esin Maraşlıoğlu, Şafak Sezer, Cefi...
 2. Burçlara Göre Sigara Bırakma Yöntemleri

  Burçlara Göre Sigara Bırakma Yöntemleri

  Burçlara Göre Sigara Bırakma Yöntemleri Evet burcunuza göre sigara bırakma yöntemleri...Başarabilir miyiz acaba??? KOÇ BURCU Kendini beğenen ve üstün gören Koç burcuna bu özelliği ile yaklaşırsanız inadı sayesinde onu sigaradan uzaklaştırabilirsiniz... Sporda başarılı olur ve vücudu sağlamdır. Bu yüzden onu spora yönlendirerek bu kötü alışkanlıklarından kısa zamanda...
 3. Emel Müftüoğlu - Denemeye Değer

  Emel Müftüoğlu - Denemeye Değer

  Ne uzun geceler yasadık Yine olmadı yar Dokunuşun bile acı veriyordu Soğuk tenime Hiç işim değil aşkı ben ögretemem ki sana Sakın ağlama, sızlama Hiç tadı kalmadı yar Yine yollar göründü Gönül ayrılık yıkar mı bizi yıkmaz Ah beni ne bekler Sonum olur sana kalsam eğer Hani ne varki senle yaşanan Olsun yine de denemeye değer Ne hazin ne beter yeniden yeniden başa dön Bilen olsa da söylese...
 4. Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü

  Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü

  Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini tabloya bakarak daha rahat...
 5. Sigarayı bırakmanın 10 kolay yolu

  Sigarayı bırakmanın 10 kolay yolu

  Nikotinin kuvvetli fiziksel ve psikolojik bağımlılık yapıcı etkisi nedeniyle sigarayı bırakmak gerçekten zordur. Çünkü sigara içme arzusunu başlatan ve kuvvetlendiren madde nikotindir. Düşük nikotinli sigaraları tercih etmeye başlamanız yanlış bir seçimdir. Çünkü alıştığınız nikotin seviyesini sağlayabilmek için öncekinden daha fazla sigara içme tehlikesi oluşacaktır. Sigarayı bırakmayı...

Sayfayı Paylaş