Çok İstediğimiz Şeyler Neden Olmaz ve İstemeden Nasıl Oldururuz?

aysil

Yeni Üye
Üye
Çok İstediğimiz Şeyler Neden Olmaz ve İstemeden Nasıl Oldururuz?
Çok istemek öğretildi. Çok istersen Başarırsın çok istersen her şey yoluna girer
Acaba gerçekten öle mi ?
Eğer öle olsaydı dilenciler sabah akşam istiyorlar neden onlar zenginler sınıfına giremiyorlar ?
Gerçi hemen karşı çıkıp diyebilirsiniz ki evi arabası olan dilenciler var piyasada
Onlar dilenci değil dilenci taklidi yapanlar.
E peki istemeyelim mi ?
Herşey istemekle başlar orda bir sorun yok mesele zihini bu isteyen konumdan çıkaramamak

Ve size çok özel bi sır vereyim kimsey
e söylemeyin J
Aslında insanın bi tarafı başarmayı isterken diğer tarafı yokluğuhüznü acıyı ister.Ve acıların çocuğu olmaktan hoşlanır.İnsanlar kendilerini korkutmak için korku filmlerine giderler sıklıkla.
Şarkılar umutsuzluklarhüzünler üzerine kurulmuştur.
Birde istemenin tersi var istememek o zaman sizin dediğiniz mantıktan şöyle bir şey çıkıyor
Madem isteyerek elde edemiyoruz istediklerimizi istemeyelim mi
Aslında istemediğimiz şeyleride hayatımıza çekiyoruz
Borçlu olmak istemiyoruz ama borçlar duruyor
Yalnız yaşamak istemiyoruz ve yalnızız J
Ama bunu pozitif yöndede kullanabilirsiniz para istemiyorum derseniz ona muhtaç olmadığınızdan para sizi bulabilir J
İki konum var aslında muhtaçlık konumu ve sahiplik konumu biz muhtaç konumda istiyoruz genelde
Sahiplik konumunda istersek isteklerimiz gerçekleşecek haberimiz yok
Sahipmiş gibi hissedip istediğini elde etmiş gibi davranmak
Biz buna miş gibi konumu diyoruz
bilinçli delilik oyunu oynuyoruz Kızılderili bilge don juanın denetimli divanelik dediği konum
O şeye sahipsiniz kısa süreliğine
Örneğin istediğiniz paraya sahipsiniz ve zenginmiş gibi bir an için hissedin

Gerçek olmasada eğer zenginmiş gibi düşünür hisseder ve davranırsanız mucizelere tanık olursunuz.
İş arayan işsiz bir genç her sabah sanki idealindeki işi bulmuş gibi her sabah tıraş oluyor ve takım elbisesiyle dışarı çıkıyor ve kısa süre sonra idealindeki işe kavuşuyor.
İdeal kiloma gelirken uyguladığım teknik buydu.15 kilo fazlam vardı.
Hiç irade gücü kullanmadım çünkü irade gücü diye bir şey yok.ve yaptığım kendimi ideal kiloma varmış gibi gördüm bunu onayladım ve bu şekilde kısa sürede kendiliğinden zayıfladım
Neden kendiliğinden çünkü bilinçaltı kendiliğinden çalışır.Tek çabayı hayal ederken gösterdim.
Az çabayla çok başarı aslında hepimizin istediği bu…?
Ama önce kral gibi hissetmeliyiz ve Hayatımızın efendisi olmalıyız nasıl mı ?
İşte buyrun
KENDİ HAYATININ EFENDİSİ MİSİN YOKSA KÖLESİ Mİ?
Kim istemez ki hayatının kralı ya da kraliçesi olmayı.
Sende kişisel gelişimle uğraşıyorsan nedeni kariyer yapmakmutlu bir ilişkigüzel bir tatil ve güçlü bir kişilik ve buna benzer amaçlara ulaşmak için çabalıyorsun demektir.
Birisi güçlük kişilik mi dedi.?? Buna sahip olmadan ne yaparsan yap kişiliğini geliştiremez
Özündeki hazinelerin farkına varamazsın.
Ve dostum sabah akşam kendine ben mutluyum desen acaba mutlu olabilir misin ?
Cevap koca bi HAYIRR!!
Tamam biliyorum daha mutlu olmak daha çok kazanmak mutlu bir ilişkinin hayaliyle yaşıyorsun ya da buna benzer bir hedefin var her insanoğlu gibi.
Beklide daha manevi olmak istiyorsun çakralarından ışık saçmakbir insanın aurasından yalan söyleyip söylemediğini anlamaksezgilerini geliştirmek ve buna benzer bir hedef…
Aynanın karşısına geç ve bi bak bakalım bir kral veya bir kraliçe gibi duruyor musun ?
Güçlü bir kişilik güçlü bir duruşla başlar…
Dimdik kendine güvenen bir duruş
Tekrar ediyorum Güçlü bir DURUŞ
Norbekovun ifadesiyle zafer kazanmış bir komutan edasıyla dur bakalım
Bir devlet başkanısınız arkanızda korumalar altınızda kırmızı halı.nasıl yürürdünüz ?
Peki hiç Zengin iş adamlarınıdevlet başkanlarını izlediniz mi ? Nasıl duruyorlarnasıl bakıyorlar ?? NASIL ?NASIL ? NASIL ?
Dimdik duruş ve hafifçe tebessüm etmekle kişisel gelişim başlar
Düşüncelerini değiştirmeden önce nefes alış verişiniduruşunu ve yüz ifadeni değiştir
Ben Başarılıyım ben mutluyum derken öyle bir fizyolojiye gir ki adeta orgazm oluyorsun

Şaka yapmıyorum kendinde öyle bir vecd hali yaratmalısın ki kendi kendine düşündüğün şeyler bilinçaltına ulaşsın ve sana suelektirik olarak geri dönsün J
bilinçaltına ekilen inançla beslenen düşünce tohumları gerçekliğe dönüşürler..
Kendini ezik hissedenlere sözüm :Ezik dostum Ezik psikolojisinden çık şimdi sen bir komutansın sen dünya güzellik yarışmasında kainat güzeli(bayan okuyucalarım ) ya da dünya kupasını kaldıran ve
Takımını lider yapan futbolcusun( Futbol delisi erkek okuyucularım)
Asıl soru şu duygu durumumuzu ne oluşturuyor?? Duygularımızın temelinde ne var ??
ÖNCELİKLE kendini kötü hissediyorsan omuzların çökmüş ve kendini yere bakıyor olduğunu fark edeceksin istisnasız .peki iyi hissediyorsan duruşun nasıldır
Omuzların dik ve ileriye doğru bakar konudasındır.. İyi hissetmeninde kötü hissetmeninde kendine özgü bir bedensel ifadesi vardır..
Kendini kötü hissederken iyi hissederkenki gibi şekilde duruşunumimiklerininefes alışverişini değiştirirsen belli bir süre sonra kendini iyi hissetmek ZORUNDA KALIRSIN
Hemde istisnasız…Sevgilinden ayrıldığına gülerken bulursun kendini canını yakmazcanını sıkmaz.
Neden önce bedensel duruşumuzdan başlıyoruz düşüncelerimizi değiştirsek olmaz mı dediğini duyar gibi oluyorum.
Düşünceleri değiştirmek fizyolojik değişimleri göre daha zordur biz önce çeperden başlıyoruz
Sonra özü değiştiriyoruz.
GÜÇLÜ DURUŞA GÜÇLÜ DÜŞÜNCELER eşlik etmeli
Sadece düşünceyi değiştirmek yolunu seçerseniz ezik bir duruşla ağlayan bir yüzle düşüncelerinizi değiştirmeyi denediniz mi ?
Dene istersen çok zor ?
O yüzden önce bedenini kullan sonra pozitif düşün akın akın keyfine var J)

HAYALDE SÜRÜKLENMEYEN KENDİ GERÇEKLİĞİNİ OLUŞTURAMAZ.
MÜZİĞİN GÜCÜ
Sürükleyici büyüleyici hayaller kurmak istiyorsun biliyorum.
Kazandığını başardığınıkendini istediğin kişiyle beraberken mutluyken ama nedense bi türlü olmuyor..
Bi türlü olmuyor hayal kuramıyorum neden acaba ?
Nedeni aslında çok basit beklentin olan bir konuda(genelde birden fazladır) daha önce hayal kurmuşsun ve başaramamışsın hayal kırıklığı yaşamışsın
Bi daha hayal kurduğunda bilinçaltı diyorki daha önce hayal kurdun ve sonucu biliyorsun o yüzden üzgünüm sana hayal kurdurmayacağım…
Boşuna kurma sonuç belli diyor çünkü biz insanoğlu bi işe girişmeden önce geçmiş referanslarımıza bakarız ve geçmişimize göre haraket ederiz..
Ama bu kısırdöngüyü nasıl aşıpta bizi güçlendiren hayaller kuracağız
Çünkü biliyorum ki hayal kurmak gerçeğin kalesini fethetmek demektir.. .
Çünkü biliyorum ki hayaller kendi gerçekliğimin yapıtaşlarıdır..
Motive edici müziklerle yada gevşetici müziklerle hayal kurmayı denedin mi ?
Şiddetle öneririm…
Müzik hayal kuramayan bi insanın hayal kapısını açar.
Sürükleyici hıza ulaştırır… kaptırırsın kurduğun hayale transa geçersin
İşte transa geçip hayal kurduğunda kurduğun hayaller net kesintisiz ve berrak gerçekleşmeye hazır hayaller haline dönüşürler.
Adeta kendi hayatının efendisi konumuna geçiverirsin..
Müzik aynı zamanda analitik beynimizin sürekli yorum yapmasını engelleyerek bilinçaltı kapısının açılmasını sağlar.
2 TARZ müzik kullanabilirsiniz hayal kurarken sözsüz gevşetici ve rahatlatıcı müzikler bunlar new age tarzı müzikler olabilir.
Ya da hareketli motive edici müzikler
Bunlar hangileridir hangi müzikleri önerirsiniz diye bana sormayın
Beni motive eden ya da rahatlamamı sağlayan müzik sizde etki etmeyebilir
O yüzden deneyin çeşitli müzikleri ve tarzları hangisi hayalinize destek veriyor. Ve duygularınızın oktavını arttırıyor..
Ve o sizin HAYAL KURMA MÜZİĞİNİZ olsun
Sizin BAŞARI HUZUR VE GÜÇ müziğiniz olsun
Gelecekteki GÜÇLÜ SİZİN müziği olsun.
Haydi şimdi gençliğin ve sağlığın ritmini bul seni yerinden oynatsın…
İçindeki tembel bile müzikle birlikte dans etsin. J
Haydi şimdi müzikle hayallerinize ve geleceğe çapa atın ve özel zamanlara özel hallere ulaş ki gerçekliğin değişsin
ÖYLE ÖZEL HALLER VARDIR Kİ ÖYLE ÖZEL ZAMANLAR O VAKİT DİLEĞİN ANINDA GERÇEK OLUR
O hal çevredenzamandan ya da ruh halinden kaynaklanabilir
Ama o anda ne dersen o olur. Çünkü kimliğinden sıyrılırsın.

ŞÜKRÜN DORUK NOKTASINDA İSTEMEYİ DENEDİN Mİ ?
Şükretmek çekim yasasında ve kutsal kitaplarda çok bahsedilen bir durumdur..

Şükretmek sahip olduklarınızı çoğaltır..istediğiniz gerçekliği kendinize çekmenize yardımcı olur..

ŞÜKR=sahip olma duygusu demektir

Küçük şeylere bile şükrederek ve sahip olma duygusunu yaşayarak yokluk durumundan bolluk durumuna geçersiniz...

ve sahip olma hissine alışan bi kişi sahip olmak istediği nesnelere odaklanırken bu
duyguyla odaklanır... ve onu daha hızlı ve kolay yoldan elde eder

Ama sahip olduklarınıza yeteneklerinizeyapıp ettiklerinize ard arda şükür ederken
öle bir hale ulaşırsınızki o anda dilerseniz ve istediğinizi olmuş gibi hayal ederseniz
işte o minnettarlık ve sahiplik duyguları içindeyken isteğiniz evrene yayılmıştır.
ŞÜKÜR sağ beyninizi harekete geçirir.Şükür size ne kadar şeye sahip olduğunuzu gösterir
Size gücünüzü hatırlatır ve yaşamın size karşılıksız verdiklerini..
Şükr ederken enerji düzeyiniz amacınıza elde edecek konuma gelir.Beyniniz müthiş çözümler üretir..
Şükr kendine teşekkür etmeyide içerir.
Aslında kişisel farkındalığın başlangıcı kendini sevmektir
Öyleyse kendini sevmekte nasıl oluyormuş diyorsanız işte buyrun

alıntı..

arkadaşlar olmayan hayallerimizi yazalım bu sayfa altına..olduramadığımız isteklerimizi yazalım..bakalım istemeyi unutmuşmuyuz gerçekten..isteklerimizden haberimiz yokmu yoksa..başkalarına bile söylemeye utanıyormuyuz ..utanılacak birşeyi elde etmemize imkan varmı acaba..
istemeyi bilen herkesi alkışlıyorum..

Geri