çok kıskanç ve kaprisliyim bunu nasıl engelleyebilirimm??? yardım edinn

eylülada

Yeni Üye
Üye
çok kıskanç ve kaprisliyim bunu nasıl engelleyebilirimm??? yardım edinn
slm meleklerim ben eylül 3 yıldır beraber olduğum biri varr.hayatımda ilk defa bi ilişkim olduu.onunla bu zaman zarfında çok şey paylaştık sanki sevgilim deilde eşim gibii onuu herşeyden kıskanıyorum oda aynı şekilde kıskançtr ama benm kadar mantıksız harekt etmiyo:S kendisi ticaretle uğraşıyo benmle beraber olduğundan beri tüm arkdşlarından soyutlandıı işten kalan tüm vaktini bana ayırıyo bazen konuşamıyoruz buluşamıyoruz deliriyorum hemen tartışma yaratıyorum engelleyemiyorum kendimiii geçen bayramda illk defa arkadaşlarıyla gezmeye gittilerrrr çocuğun burnundan getirdim:S beni çok bunaltıyosun fln dedii ne yapmam lazım çok seviyorum onuuu. onu mutlu etmek istiyorum beni seviyo biliyorum amaa sabırsızım onsuz bidkm geçsin istemiyorum ama bu durum onu boğuyo galibaaa :S

Başka meşkaleler, yani uğraşacak birşeyler bul, misal sitemize daha sık gel muhabbetlere katıl, ki onu biraz düşünmeyesin :D Bak bırakır seni demedi deme :)

canım benim ilk aramıza hoşgeldin ..erkekleri sıkmaya gelmez..bak sende ne güsel diyorsun beni seviyor diye..sevgisinden şüphe yoksa ve o kadarda yıl geçirmişsiniz güvenmen lazım..valah bunaltmaya gelmez erkekleri bırakır seni ..herşey gönlünce olsun canım

selam eylulcum..bende esımle toplmda evlılıkte dahıl 6.yılımızın ıcerısındeyız....bende cok asırı kıskanc ve kaprıslıydım.....kıskanclıgım evlenmemıze ragmen devam edıyor....ama sevgılryken ve nısanlıyken cok cektırdım ona...asırı bunaldı yerı geldıgınde benden uzaklastı.....benı sureklı arasın goruselım ıstıyordum...ama ısın bombası yıne bana patlıyordı tartısmalar uzaklasmalar derken....
kendıme cekı duzen vermeye basladım ve evlenmeden once bu kaprısı bıraktım yoksa sevdıgım ınsandan olacktım......
eger okuyorsaın derslerıne odaklan......ogrencılıgın yoksa iş bul calıs....cunku ınsanın baska ugrasları oldugu surece kendını oyalıyor ve aklı bırılerınde olmuyor:)
senınde sevgılın harıcınde vır hayatın var unutma....dolas vakıt gecır kız arkadaslarınla......yanı bısyelerle oyalan derım...aynen anlattıgın gıbıydım bende.....ama zamanla bunları yaparak bu sorunu hallettım.....eger gercekten sevıyorsan ve kaybetmek ıstemıyorsan dıkkat et......

Merhaba Eylül hnm. mantıksız ve aşırı kıskanç olduğunuzu kabul etmeniz bir aşamadır. Kıskançlık bir kurtçuğa benzer ve içinizi zamanla kemire kemire büyük zararlar verir en basitinden erkek arkadaşınızı kaybedebilir ve ruhsal sağlığınız bozulabilir. Kendinize 3 soru sormanızı istiyorum.
1-Bu zamana kadar güvenimi kıracak ne yaptı?
2-Kıskanmakta haklı mıyım yoksa boş kuruntu mu yapıyorum?
3-Ona güveniyor muyum?
Eğer 3 yıl içinde güveninizi sarsacak bir olay olmadıysa, ve kıskanmakta haklı değilseniz boş yere kuruntu yapıp sorun çıkmasına neden oluyorsunuz demektir. Güveninizde var ise ortada sorun yapmayı gerektirecek bir problem yoktur. Ama her şey düzgünken kıskanmaya hala devam ediyorsanız, bu durumda bilinç altına attığınız aldatılma korkusu(Aldatmayı konu alan diziler, filmler) yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor demektir.
Mantıksız gelen kıskançlıklar sizi rahatsız edecek derecede devam ediyorsa bir profesyonele danışmanızı öneririm.

canım aramıza hoşgeldin ..her kadın kıskançtırr önemli olan bunun dozunu kacırmamak bende senin gibiyim ( walla dayanıklıymışş aşkımm ben olsam cekmem bu kadar kendimi ) ve buu ilişkimee zarar verdiğini onu kaybetmeye ramak kala hatamı anladımm...içim içimi yesedee kendime hakim olmaya karar verdim hem o zman degerin daha cokk artarr....bunun için sadminim demişş başka şeylerle ugraşş tv izle nette takıll müzik dinle v.s şeylerr bunlara düzelir zamanla senii gayett ii anlıyorumm...
herşey gönlünce olsunn bidenem...

haklısnız meleklerim bu şekilde devam etmemem lazım erkek arkdşım bu zamana kadar güveniimi sarsıcak en ufak bişey yapmadı aslında kısknçlık güvensizlik deildir yada ne biliym belkide ben öyle biliyorum. paylaştığınız düşünceleri okudukdan snra inanın daha temknli davranmaya özen gösteriyorum sıkmamaya çalışıyrum.belki bu kadar üstüne düşmemin nedeni ilk kez bi ilişki yaşıyo oluşumdur yada ne biliym onu kaybetmekden korkuyorumdur. günümüzde gerçk aşklar samimiyetini yitirmeye başladı biz gerçkden birbirmize aşık oldukk ama ben suyunu çıkardım:D herkezden herşeyden sakındım bi keresinde hiç unutmuyorum okuldan almaya gelmişti beni.neyse yürüyorz bnm üstümde lise okul kıyaftm vardı yanımızdan güzel bi bayan geçtii mini etekli fln o an delirdim resmen daha sevgilimin bakıp bakmadığını sorgulamadan çekip gittim tek kelime etmeden. arkdmdan koşuyp aynı zamandada hayatım noluyo diyp durumu anlamaya çalışıyodu bense yine gereksiz yere kırmıştım onu.oysa o otobste yol boyunca maymunluklar yapıp morelimi düzeltmeye çalışıyodu kaldıkii arkamdan gelmemesi bile gerekirdi denilebilir.yüzüne bile bakmadım düşünebiliyomusnuz.şu anlattığım şey çok saçma yani sergilediğim tavır fln ama bu bi örnkti bu kadar saçmalıyorum işteee:S bu olay 1.5 yıl önce fln yaşandı o zamandan bu zamana deişen tek şey bırakıp gitmeyişimdirrr :D

Son düzenleme:
slm meleklerim ben eylül 3 yıldır beraber olduğum biri varr.hayatımda ilk defa bi ilişkim olduu.onunla bu zaman zarfında çok şey paylaştık sanki sevgilim deilde eşim gibii onuu herşeyden kıskanıyorum oda aynı şekilde kıskançtr ama benm kadar mantıksız harekt etmiyo:s kendisi ticaretle uğraşıyo benmle beraber olduğundan beri tüm arkdşlarından soyutlandıı işten kalan tüm vaktini bana ayırıyo bazen konuşamıyoruz buluşamıyoruz deliriyorum hemen tartışma yaratıyorum engelleyemiyorum kendimiii geçen bayramda illk defa arkadaşlarıyla gezmeye gittilerrrr çocuğun burnundan getirdim:s beni çok bunaltıyosun fln dedii ne yapmam lazım çok seviyorum onuuu. Onu mutlu etmek istiyorum beni seviyo biliyorum amaa sabırsızım onsuz bidkm geçsin istemiyorum ama bu durum onu boğuyo galibaaa :s
eylüll canımm seni çok iyi anlıyorum ama bence bu kadar üstüne gidersen üzülerek söylüyorum kaybedersin.bence bu kadar üstüne gitme kendi haline bırak biraz onu.sevmek çok güzel seni anlıyorum ama içinde istediğin gibi yaşa ona çok hissettirme tabi ki arkadaşlarıyla da vakit geçirecek bırak geçirsin sennile olsun yeterki canımm benim allah sana bağışlasın inşallah...

sende onu kıskandır, inan sende boğulacaksın bir noktadan sonra işte o an anlayacaksın ...ama kıskançlığı kafana takma genede her kız kıskançtırr

Geri