Çok korkuyorum..

merhaba melekler.. ben bu sene ygs-lys ye giricem fakat yapamam kazanamam diye çok korkuyorum :( ders çalışırken de aklıma geliyor derse konsantre olamıyorum nasıl engelleyebilirim bu korkuyu? benim gibi bu sene sınava gireceklerin Allah yardımcısı olsun..
il
hepimizin korktugu şeyler vardır ama korkmamalıyız cünkü biz onlardan degil onlar bizlerden korkmalıki başara bilelim sen kendini korkutuyon kendi tesellin olacan sen kendi kendini ayakta tutatcan ve sen kendine morell verip kendini ayakta tutatacan ve kendine ben başaracam söyle korkarsan başaracagında varsa başaramazsın inşallah rabbim kaleminden tutar senin için hayırlısını cizer

canım tabiki puan da etkili ama ne diyorum puan çok değişken sınav için sen bu sene kendini 390 yapcam diye kasıtlarsın çalışırsın öyle,soruları bi basit sorarlar hemşireliğin tabanı olur sana 400..demek istediğim bu..ayrıyeten canım 90binlerle bi çok hemşireliğe gdebiliyosun baktınmı taban sıralamalara..ben sırf senin için baktım ösymnin geçen sene yayınladığı taban puanlardan,sende bak istersen ygsden alan kısım tablo 3a da,bak mesela elmde şmdi bi kılavuz var 92bin eskişehr osmangazi,93bin bursa,94binde konya alıyo ve bak bu sıralama taaaa 130binlere kadar gdşyor,mesela kırşehir 134binle alıyor..iyi bak araştır,ki en yüksek puanlı develet üni.si istanbul üni,orda sıralaması 70bin canım..

puan sıralama ilişkisi ile alakalı bi örnek daha vereyim bzzat kendimden,benm ygs 2 puanım 422 70 okuldan gelecek muhtemelen 492 oldu değilmi.normalde ben 1. bölümden beslenme diyetetik yazmak istediğimde bana samsundaki yüksekokul gelmiyo mesela,ama puana baktığımda.orası 494le kapatmış.ama başarı sırası 21binlerde,e benm başarı sıram 19binlerde..dolayısıyla ne oluyo puan tutmuyo ama sıralama da 2bin farktasın yani direk gidersin oraya..ve bunun gbi binlerce örnek yazablrm sna şmdi canm.

okul puanının etksni zaten azalttılar canım buna yönelk bi sürü hesap ktap yapıldı ama hç önemi kalmaz die bişe söz konusu değil puan anlamında,puan sadece çok değişken,sabit bi kavram değil,ama başarı sırasının değişme kapasitesi sınırlıdır..sen yapabileceğnin en iysini yapmaya çalışcaksın puan kısmına çok takılma,çalışırsan zaten puanıda yaparsın sıralamayıda

hımm yani puan pek önemli değil sıralamaya girmem yeterli olur ama hemşreliğin sıralaması o kadar düşük değildiki şu durumda ben en düşük ilk 100 bine girsem bile gidebiliyormuyum. okul puanıda sıralamayı değiştirmediği için onunda pek önemi yok benim fen derslerine ağırlık vermem lazım o zaman çünkü ygs 2 fen istiyor. ama ben hala fizikten çok korkuyorum ki çoğu arkadaşlarımda benimle aynı durumda. yapabileceğimin en iyisini elimden gelenden daha fazlasını yapmaya çalışıyorum çalışmakla bozdum kafamı gece yarılarına kadar soru çözüyorum soru çözmezsemde kitap okuyorum doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama bu şekilde çalışmazsam hiç çalışamam sanırım :( 6 aydan daha fazla zamanım var ama ben ya yetiştiremezsem diye düşünüyorum. matematik geometri fizik kimya biyoloji türkçe tarih coğrafya.. o kadar çok ders varmış gibi geliyorki birde şimdi matematiği bitircem başka derse geçicem ya matematiği unutursam..
birde bu sene ösym çok saçmaladı benim bazı arkadaşlarımın sonuçları doğru değildi hiç boş bırakmadığı halde bir sürü boşu olan fizik kimya çözmediği halde çözülmüş ve yanlış olan ki bunun gibi bir sürü öğrenciyle karşılaştım internettede ya bendede öyle olursa diye düşünüyorum koskoca 1 senem gitmiş olacak :(

il
hepimizin korktugu şeyler vardır ama korkmamalıyız cünkü biz onlardan degil onlar bizlerden korkmalıki başara bilelim sen kendini korkutuyon kendi tesellin olacan sen kendi kendini ayakta tutatcan ve sen kendine morell verip kendini ayakta tutatacan ve kendine ben başaracam söyle korkarsan başaracagında varsa başaramazsın inşallah rabbim kaleminden tutar senin için hayırlısını cizer

farkındayım kendimi korkuttuğumun diyorum kazanacağım diye fakat olmuyor yine aklıma ya kazanamazsam geliyor.. çok teşekkür ederim Allah benim ve sınava girecek bütün öğrencilerin kaleminden tutsun ve herkesin hakkında en hayırlısı neyse o olsun inşallah..

konular yetişir hiç dert etme bu 1 fıstık ;)

fizikten herkes korkar unutma önemli olan elinden geldiği kadar çalışmak bu 2 ;)

inanmazsan aç bak ösymnin geçen sene taban puanları kılavuzuna hemşirelik sıralamaları açık ve net görünüyor

sınav sistemi evet çok saçma ama bunu düşünmek sana hiç bişey kazandırmaz,sen elinden geleni yap sınavına gir,eğer sonucnda yda olablecek bi yanlışlık durumunda ki inşallah olmaz,dilekçe yazdığın anda çözülecek şeyler bunlar ;)

şimdiden gece yarılarına kadar çalışma boğulursun sonradan,önce konuları bitir sonra çöz hem bunu sana ısrarla söylemeye devam edicem..

ve merak etme unutmazsın konuları tatlım,sonuçta çalıştığıın konu ardından illaki test çözersin 1 2 tane o yeter o an için.iyi çalışırsan unutmazsın,öyle hssedersin ama ktabı eline aldığın anda gelir.ama muhakkak unutcağn şeylerde vardır özellkle fen derslerinden,sürekli tekrar yapcaksn onun için.test çözerken hiç erinmeyip ktaplarını defterlerini karıştırp unuttuğn şeyleri hatrlatcaksın kendine..

en kötüsü ne biliyomusun sınav günü herşeyi unuttuğuunu hissedip ilk soruyu çözememek :D:D:D inşallah yaşamazsın ;)

konular yetişir hiç dert etme bu 1 fıstık ;)

fizikten herkes korkar unutma önemli olan elinden geldiği kadar çalışmak bu 2 ;)

inanmazsan aç bak ösymnin geçen sene taban puanları kılavuzuna hemşirelik sıralamaları açık ve net görünüyor

sınav sistemi evet çok saçma ama bunu düşünmek sana hiç bişey kazandırmaz,sen elinden geleni yap sınavına gir,eğer sonucnda yda olablecek bi yanlışlık durumunda ki inşallah olmaz,dilekçe yazdığın anda çözülecek şeyler bunlar ;)

şimdiden gece yarılarına kadar çalışma boğulursun sonradan,önce konuları bitir sonra çöz hem bunu sana ısrarla söylemeye devam edicem..

ve merak etme unutmazsın konuları tatlım,sonuçta çalıştığıın konu ardından illaki test çözersin 1 2 tane o yeter o an için.iyi çalışırsan unutmazsın,öyle hssedersin ama ktabı eline aldığın anda gelir.ama muhakkak unutcağn şeylerde vardır özellkle fen derslerinden,sürekli tekrar yapcaksn onun için.test çözerken hiç erinmeyip ktaplarını defterlerini karıştırp unuttuğn şeyleri hatrlatcaksın kendine..

en kötüsü ne biliyomusun sınav günü herşeyi unuttuğuunu hissedip ilk soruyu çözememek :D:D:D inşallah yaşamazsın ;)

inşallah yetiştirebilirim tüm konularımı :) artık konu çalışmaya başladım daha sonra testlerimi çözeceğim.ama yine arada deneme yapıyorum kendime tüm konuları her ne kadar çalışmamış olsamda.

ben sınav günü kalpten gitmezsem yada heyecanda hiçbirşey yapamamazlık yapmazsam iyidir valla ilk soruyu geçtimde :D

senin iyi geçti sanırım sınavın lys nasıldı hangi bölüm istiyorsun? :)

ben diş hekimliği istiodum canım aslında ama malesef lys hiç istediğim gibi geçmedi..muhtemelen eczacılığı 4 5 puanla kaçırcam :D ben bu sene mimarlık tercih etmeyi düşünüyorum canım,tabi bi açıklansa şu puanlar sıralamalar daha da kesinleşirde hayırlısı artık..

heyecan olur illaki kaçınılmaz bişey ama 1 saat önceden alıyolar ya içeri kurbanlık koyun gbi bekliyosun öyle o sırada sakinleşiyo insan ;)

cnm ya bende de aynı dertten var başlayınca yapamıycam deyip diğer derse ondan da başka derse başlıyorum böyle olunca olmuyor kafayı yiycem bende:(((

ayy ben yolucam bunları bak yaa :D kızlaaaar rahat olun yaa olmaya çalışın en azından bakın ösym nin sınavları evet çalışmaya da bakar muhakkak ama psikolojik profesyonelliği az olup çok iyi olmasına rağmen kaybeden çok öğrenci vaar..rahat olun,unutmayın çalışan kazanır,karşılığını alııııır,siz çalışın boş vaki geçirmeyin bi sene sıkın şu dişlerinizi puff diye geçiyo zaman :) relax olun,çalışın,herşey güzel olacak inşallah ;)

ben diş hekimliği istiodum canım aslında ama malesef lys hiç istediğim gibi geçmedi..muhtemelen eczacılığı 4 5 puanla kaçırcam :D ben bu sene mimarlık tercih etmeyi düşünüyorum canım,tabi bi açıklansa şu puanlar sıralamalar daha da kesinleşirde hayırlısı artık..

heyecan olur illaki kaçınılmaz bişey ama 1 saat önceden alıyolar ya içeri kurbanlık koyun gbi bekliyosun öyle o sırada sakinleşiyo insan ;)

inşallah istediğin bölümü kazanırsın canım :)
ben hiç sanmıyorum o bir saatte sakinleşeceğimi ben daha fazla heyecanlanırım o bir saatte..

Geri