Çok şık avize modelleri

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Çok şık avize modelleri
Stil ve kişiliği bir odaya enjekte etmek için harika bir yol, bir avize asmaktır. Bu muhteşem ışık fikstürleri bir zamanlar resmi yemek odaları ve büyük girişler için ayrılmıştı, ancak tasarımcılar şimdi mutfaklarda, yatak odalarında ve hatta banyolarında kullanıyor. Bir avize, iki veya daha fazla kol taşıyan ışıklara sahip dallı, tavan bağlantılı bir ışık fikstürü olarak tanımlanır. Ortaçağ boyunca avize ahşsaptan ve metalden yapılarak bir ışık kaynağı olarak kullanılmıştır.Kristal ve taşları içeren daha hassas tasarımlara dönüşerek saraylarda varlıklı kişilerin mekanın da kullanılmıştır. Günümüzde avize daha dekoratif bir şekilde evlere lüks bir mevcudiyet katmaktadır.

Bir diğer avize modellerimiz için linkleri ziyaret ediniz.


Son Trend Gösterişli Avize Modelleri

İtalyan Tasarımlı Avize Modelleri

Beyaz Modern Avize Modelleri

Bununla birlikte, avizeler hemen hemen her odaya harika bir atmosfer katabilir.Tüm mekana hakimiyetle bir odanın merkezi unsuru olarak hizmet edebilir. Odanın stilini eşleştirmek son derece önemlidir, Zarif ve eşsiz eklemeler ve diğer mobilyalar gibi dikkat çekicidirler. Bir avize seçerken dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Bir oda için mükemmel bir avize belirlerken boyut, malzeme ve ışık emisyonu çok önemlidir. Bir avize seçerken dikey ve yatay boyutlar önemli kararlardır. Çok büyük bir fikstür boşluğa zarar verebilir.Avizenin tasarımı ve boyutu asılı yüksekliği de etkiliyor.
Lüks ve görsel olarak göz kamaştıran ışık parçaları en güzel ışık türlerini oluşturabilir. Kristallerin ve mumların bileşimi, avizeler hakkında her türlü nostaljik duyguyu uyandırır. Kristal ve cam armatürleri çok popülerdir ve romantik bir zenginlik duygusunu temsil eder. Avizeler pirinç, ferforje, gümüş ve çelik gibi farklı metallerde de bulunabilir.Bir merdiven üstüne asılı bir avize büyük bir odak noktası olabilir. Merdivenler, ev dekoruna gelince göz ardı edilir, bu nedenle basit bir avize eklenmesi bu alanı oturma alanının geri kalanına entegre edebilir.

Düz camdan yapılmış avizeler, modern bir tasarım gözüyle ev sahiplerine hitap ediyor. Yumuşak, nötr renkler odayı ezmeden vurgular. Şekli geleneksel olmasına rağmen, tüm cam avizeler geleneksel ışık fikstürlerine bir alternatiftir. Aydınlatma armatürleri, sanatın kendisi kadar çeşitli olabilir, bu da ev sahibine kişisel stillerini ve tasarım seçeneklerini ifade etmelerine yardımcı olur.


Avizelerin birden fazla ampulü var ve çok ışık tutmaya meyilli. İhtiyacınız olan aydınlatma yı seçmeniz bu noktada da önemli . Avizeler yıllar boyunca görkemli bir aydınlatma şekli sunmuştur. İşte sizler için derlediğimiz biribirinden şık avize modelleri.


avize 1.jpgavize 2.jpg


avize 3.jpg


avize 4.jpg


avize 5.jpg


avize 6.jpg


avize 7.jpg


avize 8.jpg


avize 9.jpg


avize 10.jpg
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Yeni eve taşındık. Salon ve oturma odası için avize bakınıyordum.Bu konuyu görmem iyi oldu.Çok modern tarzda modeller var. Özellikle bu beyaz avize modeline bayıldım . Buna benzer avize bulursam çok mutlu olucam. Mobilyalarımla tam bir uyum sağlayacak.


avize 4.jpg
 

Benzer İçerikler

mislinay
Cevaplar
3
Görüntüleme
5K
*MeleK*
*MeleK*
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
*MeleK*
*MeleK*
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
6K
kapciasli
K
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
*MeleK*
*MeleK*
Üst