çok üzülüyorum bebeğim olmuyor diye

_büşra

Yeni Üye
Üye
çok üzülüyorum bebeğim olmuyor diye
merhaba ben beş aylık evliyim.. ilk günden beri korunmuyoruz benim adetime bir gün kaldı ve ilk defa bu ay bende sağ kasığımda batmalar oldu bel ağrım hatta bacağa vuran kasık ağrım oldu ve doktora gittim adetime üç gün vardı bana vajinal ultrasyonla muane etti hiç bir sorun yok bebekde göremedim dedi ama ben bugün ateş basmalarım oluyor sizce ultrasyonda gözükmemişmidir bebek yada adet belirtisi midir daha önce böyle hiç olmamıştım çok üzülüyorum bebeğim olmuyor diye lütfen yardımcı olun...

Merhaba,

Gebelik ultrasonda şimdi görülmez. Gebelik kesesi gebeliğin 4-5. haftası görülür. Bu yüzden şayet gebelik varsa usg de görülmemesi normaldir. Yakınmalarınız adet belirtisi olabildiği gibi gebelikle alaklıda olabilir. Mensiniz de en az günlük gecikme söz konusu olursa test yapın..

teşekkür ederim beklicem çok sabırsızımm..:( olsa ultrasyon da gözükürdü diye beklemiyordum ama ilk defa ateş basmalarım oldu inşallah bebiş vardır..

Âmin inşallah büyük bekleyiş yarın bakalım adetlerim çok düzenli olur hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum birde elle alttan test yapan var mı?

Ne gerek var öyle ilkel yöntemleri uygulamaya. Ayrıca sakıncalı , varsa gebelik zarar verirsin . Vajinan enfeksiyon kapar . İşi zorlaştırmaya risk almaya gerek yok. İdrar kitlerinden alır yaparsın .Pozitif çıkarsa emin olmak için hcg ye baktırırsın. Bu kadar kafana takıp stres yapma .Allah hakkında hayırlısını yapsın.

Geri