1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Çörek Otu Yağı Nedir?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  çörek otu, çörek otu yağı, çörek otu yağı nedir, çörek otu yağının faydaları, çörek otu yağının yararları, kadın, kadın sağlığı, kadınlar, kadınlar ve sağlık, Nigella Sativa, Nigella Sativa Nedir, Sağlık, sağlık haberleri, Şifalı Bitkiler, şifalı bitkiler neye iyi gelir, yararlı ve pratik bilgiler


  < Konu Resmi..>


  Dünyanın çeşitli yerlerinde birçok hastalığın dermanı olarak biliniyor…

  Dünyanın çeşitli yerlerinde birçok hastalığın dermanı olarak bilinen çörek otu binlerce yıllık mucizesini günümüze de taşımaktadır.

  Şimdi Tıp bilimi, Mısır’ın yukarı bölgelerinde yetişen gerçek “nigella sativa” cinsi çörekotu’ndan elde edilen yağı konuşuyor. Bu yağ, başta kanser olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde mucize etkiye sahip.

  Almanya’da tıp alanındaki çalışmalarıyla Almanya Kültür Bakanlığı tarafından “Başarılı Göçmenler” kategorisinde ödüle layık görülen Prof. Dr. İsmail Özkanlı, yukarı Mısır bölgesinde yetişen “Nigella Sativa” cinsi çörekotu yağının başta kanser ve tümör tedavisi olmak üzere birçok hastalıkta doğrudan tedavi amaçlı kullanıldığını açıkladı.

  Nigella Sativa cinsi Mısır Çörekotu yağının uzun süre alındığında vücudun bağışıklık sistemini normalleştirip, savunma gücünü arttırdığınada dikkat çeken Özkanlı, ayrıca saf çörekotu yağının tümör hücrelerine, alerjilere, bronşite, astıma, şeker hastalıklarına, yüksek tansiyona, bağırsak mantarlarına, mide ve bağırsak gazlarına, egzamalara, soğuk algınlıklarına, gribe, iktidarsızlığa, hafıza zayıflamalarına, mide ve bağırsak hastalıklarına, böbrek taşlarına, yorgunluğa, diş eti kanamalarına ve diş eti hastalıklarına(diş eti çekilmelerine) son derece faydalı olduğunu, bunun dışında da vücutta besinleri enerjiye çevirerek, harika bir zayıflama unsuru olarak da etkili olduğuna dikkat çekiyor.
  Sadece Mısır’da yetişen “Nigella Sativa” cinsi saf çörekotu yağı tedavi edici ve onarıcı etkisi ile doğu ülkelerinde üç bin yıldan beri tabii ilaç olarak büyük bir rağbet gördüğünü belirterek, “Hızlı bir tedavi etkisi göstermesi için çörekotu yağının, yüzde yüz saf çörekotu tohumundan olması ve soğuk presten geçirilmesi gerekiyor. İçinde hiç bir kimyasal katkı maddesi ve bitkisel yağın olmaması gerekiyor. ” şeklinde konuşuyor.

  Uzmanlara göre, çörekotu yağı neden hemen her derde deva 1959′dan beri, laboratuar ve üniversitelerde 200 den fazla çalışma yapılan çörekotu yağı Amerika’da Güney Carolina Hilton Head Island’da bulunan HYPERLINK “Kanser Araştırma Laboratuarında, şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı çalışmalardan biri, yüzde yüz doğal Mısır çörek otu yağının (Nigella Sativa) tümör tedavisinde, kemoterapide görülen negatif yan etkileri göstermeyip büyük başarılar sağladığını kanıtlamıştır.

  Çalışmalarda Nigella Sativa’nın kemik iliği büyüme oranını yüzde 250 gibi bir rakama çıkardığı ve tümörün büyümesini yarı yarıya azalttığı tespit edilmiştir. Bu durum, bağışıklık sistemini uyararak hücreleri virüslerin yok edici özelliğinden koruyan interferon üretimini arttırmaktadır. Araştırmacılar, Nigella Sativa’nın anti bakteriyel ve anti mikotik etkilerini onaylamış ve diyabet tedavisinde esas olan şeker seviyesini düşürmekte de faydalı olduğunu tespit etmişlerdir.

Son zamanlarda AIDS konusunda yapılan bağımsız çalışmalar, çörek otunun doğal katil hücre aktivitesini arttırırken aynı anda yardımcı ve bastırıcı t hücreleri arasındaki oranı da geliştirip savunma sistemi üzerinde meydana getirdiği şaşırtıcı etkilerini ortaya çıkarmıştır

  Araştırmalar modern tıp bilimi, yüzde yüz saf Mısır çörekotu yağı araştırmalarında çeşitli şaşırtıcı etkilere rastlamışlardır. İşte çeşitli araştırma sonuçları:
  Amerika’nın South Carolina eyaletindeki Hilton Head Island Kanser araştırma Enstitüsü, Mısır’da üretilen çörekotu yağının kanser tedavisinde kullanılabileceğini belirtirken, yağın içerisinde çok güçlü bir direnç ayarlayıcısı olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca çörekotu yağının vücudun direnç sistemini (Immunsystem) tekrar normal haline getirdiğinin, tümör hücrelerini yok etmekte ve hücreleri zararlı viruslardan korumakta kulanılabileceğinin altı çiziliyor.
  Amerika’da Arizona Universitesi’nde görevli Dr. Stanley Kopok’a göre ise; Tümör oluşmasını önlemede Mısır Çörekotu yağı çok etken bir rol oynuyor. Uzun süre kullanıldığında çörekotu vücudun Immunsystemimi güçlendiriyor ve sağlıklı hücrelerin üremesini hızlandırıyor.

  Münih Immunoloji Enstütüsü’nden, Dr. Peter Schleicher’de çörekotunun tedavi edici yönü konusunda iddialı; “Mısır’da üretilen Çörekotu yağının allerjik hastalıkları iyileştirdiği ispat edilmiştir. Toz alerjisi, Pollenalleji, Ergenlik ve deri hastalıkları, Astım ve direnç gücü zayıflamış hastalarda kullanıldığının ilk dört haftasında, bu hastalıkların %80′ini iyileştirdiği görülmüştür.”

  Berlin Charite Hastahanesi’nden, Prof. Dr. Kiesewetter: “Mısır’da üretilen Çörekotu yağı, infeksiyonlara neden olan alerjik hastalıklardan, Bronşitten, Astım’dan ve dermatolojik hastalıklardan korumaktadır.” Şeklinde yorumda bulunuyor.

   
  FairyTale bunu beğendi.
Çörek Otu Yağı Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çörek otu

  Çörek otu

  Çörekotu sıhhat ve afiyete, ev için berekete delalet eder.Rüyada çörek otu görmek, keder ve sikintiya isarettir. Rüyasinda çörek otu yedigini görenin malinin bir kismi elinden çikar. Birinden bir çörek otu almak veya birine vermek bir kimse ile aralarinda düsmanlik olacagina delalet eder. Bazi yorumculara göre : çörek otu görmek, bozulan bir isi düzeltmege, bir rivayete göre bir isin yerine...
 2. Çörek Otu

  Çörek Otu

  Tabii ilaç olarak asırlarca milletimizce bilinen ve kullanılan çörekotunun sayısız faydaları Avrupa’da yeni yeni keşfediliyor.Biz hem bu çalışmaları hem de bu konu ile ilgili olarak C.B.Ü. Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr.Cevdet Nergiz Bey ile yaptığımız röportajı sunuyoruz. Sayın Hocam; -Batıda ve özellikle Almanya’daki yeni araştırmalarda çörekotu...
 3. Çörek Otu Yağının Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

  Çörek Otu Yağının Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

  Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları nedir Çörek Otu Yağının Faydaları Poğaçalarımızın lezzetine lezzet katan çörek otunun kendi de yağı da çok faydalı melekler :) Bu yazımızda çörek otu yağından bahsedeceğiz sizlere :) Çörek otunun tohumlarından elde edilen çörek otu yağı saç dökülmesinde ve saçlı deride oluşan kepeğe karşı oldukça etkilidir. Sirke ile kaynatılıp gargara yapılıdığında...
 4. Çörek Otu Yağının Yapılışı

  Çörek Otu Yağının Yapılışı

  Çörek Otu Yağı Yapılışı Çörek otu yağı nasıl elde edilir Çörek Otu Yağı Nasıl Hazırlanır Bu makalemizde siz meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için çörek otu yağı yapılışı ve kullanımı hakkında sizlere bilgiler veriyoruz melekler :) Çörek Otu Yağının hazırlanışı 1. yöntem Bir miktar taze çörek otu bitkisi (tohum değil) iyice kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve...
 5. Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır ?

  Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır ?

  Çörek Otu Yağının Faydaları Çörek Otu Yağının Kullanımı Çörek Otu Yağının Faydaları Ve Kullanımı Nasıldır Şifalı bitkiler içinde büyük bir öneme sahip çörekotundan çıkarılan yağın kullanımı hakkında sizleri bilgilendiriyoruz melekler :) Çörek Otu Yağının Faydaları Ve Kullanımı Çörek Otu Yağı İdrar ve süt arttırıcı iştah açıcı, adet söktürücü etkilere sahiptir. Ayrıca astımı şeker,...

Sayfayı Paylaş