Corona - Covid 19 geçirmiş akrabayı ziyaret

S

Suzixcvxc

Forum Okuru
Corona - Covid 19 geçirmiş akrabayı ziyaret
Corona - Covid 19 geçirmiş akrabayı ziyaret etmek doğru mu korona geçirenlerlerin yorumları korona olanlar

Merhaba

Kayınvalidem ve kayınbabam geçen ay covid-19 corona şüphesi ile hastaneye gittiler. Testleri pozitif çıktı. Yaklaşık 25 gün hastanede kaldılar .Çok şükür düzeldiler hastalıkları geçti. Şimdi eşim onları ziyarete gidelim diyor . Bense pek de gitmek istemiyorum . Hatta gitmek niyetinde değilim . Şimdi onların ziyaretine gitsem olur mu . Ne diyorsunuz sizin düşünceleriniz neler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Suzi

covid-19 koronavirüsü konusu o kadar güncel ki herkes çok ciddi şekilde korkuyor ama bazıları da çok cengaverce hareket ediyor . Doğru olan normal tedbirleri alıp yaşantımızı ona göre sürdürmektir. Sorduğun soru bana göre biraz zor bir soru olsa da ben sanırım bu soruya bilimsel yaklaşırdım . Çünkü covid 19 virüsü bulaşmış hastalanmış ve hastaneye yatmış daha sonra taburcu olmuş bir kişi mutlaka taburcu olmadan covid-19 testi yapılmıştır. Ve test sonucu negatif çıkmıştır negatif çıktığı halde taburcu edilmiştir. Yoksa test sonuçları tedavi sonrasında pozitif çıkan bir hastayım hastaneden taburcu etmezler . Hele hele bunlar yaşlı ise hastanede mutlaka gözlem altında tutulurlar .

Tabii insan her şeye rağmen çekiniyor ve acaba bana bulaşır mı düşüncesi ile endişe duyuyor. Bence eşinin anne ve babasının evine gitmen de bir sakınca yok . Ama sen endişe ediyorsun bu durumu eşinle sakin sakin konuşup halledebilirsin gitmeye bilirsin eşinde bunu anlayışla karşılayacaktır . Bir süre gitme daha sonra gidersin .

Geri