1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  14.823
  Beğenilen Mesajlar:
  1.090
  Ödül Puanları:
  113

  Cuma Duası ve duaları

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  cuma duası cuma duaları duası oku mesajları türkçe cuma duası, cuma duaları, cuma duası oku, cuma dua, cuma duas, cuma dualar, cuma duası türkçe
  Cuma Günledi dua etmek isteyen değişik dua bilen her arkadaşımızı bu başlık altından misafir yada üye hiç farketmez katılımlarını rica ediyoruz. İlk dua bizden.
  [​IMG]
  Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.
  Melekler duasıyla Ya vedüdüm entel maksudum Kulhüvellahü ehad bin bir kere ya samed cennet kapılarını aç benim günahımdan geç.
  Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
  İlahi kabre vardığım gece lütfeyle yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır ulu cemalini göster.
  Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.
  Rabbim fikrim zikrullah kalbimin nuru Resullullah evvelim ahirim La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.
  Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. [​IMG]dedim dostum dedim 99 ismine mühür vurdum üstüne.
  Sırrım sübhanım derdim dermanım gafil kuluna gam düşmüş yetiş imdadımıza ya Muhammed.
  Kulhüvellahü ehad bin bir kere ya samed ya ya Muhammed umarız senden şefaat.
  Lailahe illallahtır özüm Muhammed Mustafadır sözüm ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.
  Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna yetmiş binin nısfına mühürledim üstüne.
  Lailahe illallah üç muradım var biri cennet bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.
  Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım cemalini göster bana.
  Cennetine davet et ım kabrimizde rahatlık sıratta selamet tatlı canımız sana emanet son nefesimizde selametler ihsan eyle.
  Kabir suallerimiz ahsan eyle cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.
  Lailahe illallah selalar duası için Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa dertlilere deva borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.
  Elif Nur Muhammed tez selamet.
  Ya Celil etme zelil gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır duaya açılan elleri icabete eriştir.
  [​IMG]ım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.
  Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana cenneti alada cemalini göster bana.
  Lailahe illallah günahlarımız af eyle Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.
  İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.
  Selatü selaya yolladım Mevlaya sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.
  Lailahe illallah ve cellehü edası ile Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.
  Lailahe illallah kalbimizi karartma rızkımızı azaltma kabrimizi daraltma senden başka kapı aratma muhannete muhtaç etme.
  Lailahe illallah imanla sabır Muhammedün Resullullah azapsız kabir.
  [​IMG]ım beni af eyle her derdimi def eyle rızkımızı bol eyle kabrimizi nur eyle sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.
  Evvelim ahirim kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.
  [​IMG]ım şeytanın şerrinden kabirdeki yılanlardan çıyanlardan ölümün dehşetinden kabirin azabından sıratın zulmetinden muhafaza eyle ım.
  Ölümün hayırlısını üç ayların birisini Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.
  Amin.


   
  sudembeyaz bunu beğendi.
Cuma Duası ve duaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. cuma günün duası

  cuma günün duası

  cuma duası cuma günün duası duaları duaları resimli Rahmân, Rahîm Allah’ın Adıyla. Övgü Allah’a mahsustur; alemi var etmeden, diriltmeden önce varolan en ilk ve her şey helak olduktan sonra var olacak en son O’dur. O kendisini ananları unutmayan bilgi sahibidir. O şükrünü yerine getirenlere nimetlerini azaltmaz. Kendisini çağıranı mahrum etmez ve kendisine ümit...
 2. erkek ve kadın duası..

  erkek ve kadın duası..

  EVLi ERKEK DUASI Allahım... Karımı her türlü tehlikeden koru,gerekirse ben tehlikeye atlayayım.Onu hic yorma,gerekirse ben yorulayım O çalismasın,ben çalışayım O hasta olmasin,ben olayım... Allahım o aldatmasın,ben aldatayım Benim güzel karım dul kalmasın,ben kalayım... EVLi KADIN DUASI Allahım lütfen bana; Deniz kadar etkileyici bakişlari olan ve yakışıklı (Aliye), Ferit...
 3. Cuma Duası

  Cuma Duası

  cuma duası cuma duası facebook bismillahirrahmanirrahim oku bismillahirrahmanirrahim yazısı Cuma günü biz müslümanlar için çok kıymetli günlerdendir Cuma günü yapılacak bir dua melekler... Allahım! Senin af ve mağfiretinin dairesi bizi bela ve musibetlerden uzak tutacak kadar geniştir. Bize rahmetinle muamele buyur Allahım! Gazabından bizi emin kıl Rabbim. Allahım!Sen\'den dünya ve...
 4. cuma günü ve duası

  cuma günü ve duası

  Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır. Bilhassa Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Cuma günü günah işlemeden selametle geçerse, diğer günler de selametle geçer.) [İmam-ı Gazali] (Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha...
 5. Büyüden ve Cinden Koruyan Dualar

  Büyüden ve Cinden Koruyan Dualar

  Büyüden ve cinden korunmak için okunması gereken dua bilgilerini sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Yer gök dua üzerine diyerek Allah herkesi beladan musibetten, büyü yapan ve yaptıranların yanısıra üç harfilerden uzak tutmasını diliyoruz. Sual: Ruhi sıkıntılardan, korkulardan ve çeşitli sıkıntılardan kurtulmak ve büyü çözmek için ne yapmak gerekir? Cinden korunmak için hangi duaları...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş