1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cumanın Fazileti Nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Cumanın Fazileti Nedir? Arkadaşlar öncelikle hepinizin cuma gününü hayırlıyor ve ibadetleriniz kabul olsun diyorum ve ayrıca sizden Cumanın Fazileti hakkında bir konu rica ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cumanın Fazileti Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Besmelenin Faziletleri Nelerdir Biliyormusunuz?

Besmelenin Faziletleri Nelerdir Biliyormusunuz?

besmelenin sırrı besmelenin fazıletleri besmele çekmek bazen dua etmek isteriz, ama nasıl ve ne edeceğimizi bilemeyiz sonrada vaz geçeriz. Yani şeytana uyarız :) öyle deyilmi Meleklerim?!! Şimdi en kolay duanın faziletlerini / faydalarını yazacağım. Hem çok kolay sevap kazanacaksınız hemde içinizi rahatlatacaksınız. Efendimiz S.A.V. ´in dilinden Besmeleyi şerifenin faziletleri O...
  2. İhlas suresinin faziletleri nelerdir

İhlas suresinin faziletleri nelerdir

Selamlar.İhlas suresinin faziletleri hakkında bilgi almak, İhlas suresinin sırrını öğrenmek istiyorum ben.Teşekkür ederim.
  3. Surelerin faziletleri nelerdir?

Surelerin faziletleri nelerdir?

Kur’an’ın fazileti ve esrarı anlamına gelen “Havassu’l-Kur’an” konusunu işleyen önemli kaynaklardan biri, Nesaî ve İbn Kesir’in “Fedailu’l-Kur’an” adlı eserleridir. Bir bölüm olarak konuyu işleyen kaynaklardan biri de Suyutî’nin el-Itkan adlı eseridir. Konuyla ilgili olarak Bediüzzaman Said Nursi’nin şu uyarısını -özetle- hatırlatmakta fayda mülahaza etmekteyiz: “Kulluk ve ibadetin sebebi...
  4. Cuma gününün fazileti ve yapılması gerekenler.

Cuma gününün fazileti ve yapılması gerekenler.

Haftanın beşinci günü dür cuma . Günlerin efendisi ve Müslümanın bayramı olan Cuma gününde bir müminin yapması ve yapmaması gerekenleri sizler için kaleme aldık. Cumanın Fazileti ve sünnetleri Nelerdir? Cuma gününe dünya işlerini bırakıp ahiret amellerine dönmek suretiyle hürmet etmek gerekir. Mümkün mertebe alışverişimizi Cuma gününe bırakmamalıyız. Özellikle cuma namazı vaktine yakın...
  5. Cuma günü neden önemlidir?

Cuma günü neden önemlidir?

Bir hadis-i şerif meali şöyledir; Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününün özellikleri! Cuma gününde şu beş özellik vardır. 1-Hazret-i Âdem o gün yaratıldı. 2- O gün yeryüzüne indirildi. 3- O gün vefat etti. 4- O günde öyle bir an vardır ki, günah veya akrabalarla ilişkiyi kesme konularında olmamak şartıyla kul...

Sayfayı Paylaş