Cüneyt Akgünden Yeni albüm " KOYU "

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Cüneyt Akgünden Yeni albüm " KOYU "
Cüneyt Akgün'ün "KOYU" isimli albümü Soulfulworks Records ve EMI işbirliği ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Sahne ve stüdyo müzisyeni olarak sayısız konser ve albüm çalışmasının içerisinde yer alan Cüneyt Akgün; bestesi ve sözleri kendine ait 12 şarkıdan oluşan KOYU albümü ile müzik yolculuğuna keyifle devam ediyor...
KOYU; evlerinde, odalarında kendi iç dünyalarına yolculuk edenlere keyifli bir yol arkadaşı olabilmesi ümidiyle hazırlanmış ve yaşama sanatına adanmış bir albüm.
Bu sıra dışı albüm; günümüz dünyasının zor şartları altında bir hayat kurmaya çalışırken heveslerinden bir şeyler kaybetmiş yorgun kahramanların sırtlarını sıvazlayan, 'onlardan yana' bir çalışma. Başka bir deyişle KOYU, dinleyenlerin ruhlarını sıcacık melodilerle temizleyen, onlara yeni başlangıçlar için "cesaret" diye fısıldayan ve kolayca ısınılabilecek şarkılardan oluşan bir albüm.
Genç şarkıcının İstanbul, Paris ve Bükreş'te yazdığı şarkıları bir araya getirdiği albümü; günümüz dünyasında insan olmak, arkadaşlık ve aşka dair hikayeleri modern bir üslupla anlatıyor...
Müzik çalışmalarının büyük bölümünde değişik uluslardan pek çok müzisyen ile ortak performanslar gerçekleştiren Cüneyt Akgün; saksofon, ney, conga, akordeon, ud, gitar, trombon, keman, balaban, piyano gibi farklı kültürlere ait enstrümanları şarkıları içerisinde ustaca bir araya getirerek bu birikimini ve bu zengin mayayı dinleyicisi ile paylaşıyor.
KOYU albümündeki şarkıları sahnede bambaşka bir enerji ve müzikal anlatımla dinleyiciye sunan Cüneyt Akgün, kendi şarkılarını seslendirmenin yanı sıra; 'ince saz'ların, Brezilya enstrümanları çalan ritim ustalarının, dansçıların ve Küba'lı müzisyen dostlarının katılımı ile pek çok müzik tarzını bir arada bulunduran zengin, değişik ve eğlenceli bir sahne performansı gerçekleştiriyor.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Misafir
M
kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
kaprisli
kaprisli
SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
SadmiN
SadmiN
Üst