CYMBALTA ve Depakin kullananlar yan etki vs var mı

• Konbuyu başlatan cymbalta
  • Başlangıç tarihi
C

cymbalta

Forum Okuru
CYMBALTA ve Depakin kullananlar yan etki vs var mı
Selamlar kızlar yaklaşık bundan iki ay kadar önce geçmeyen baş ağrılarım ve hayattan bezmişliğim ile ilgili bi beyin cerrahına gittim neyse tahliller yapıldı herşey yapıldı ve doktorum bana Cymbalta ve Depakin 500 mg verdi. Cymbalta ilacını günde bi doz olarak kullanıyorum Depakini on gün kulan demişti. Bana Fibromiyaji teşhisi konuldu ne bilim daha iki hafta oldu kullanalı biraz yan etkileri yok gibi sanki iyi geldi bana size iyi geldi mi ne zamandır kullanıyorsunuz tşk

Cymbalta oldukça etkili bir ilaçtır. Antidepresan gibi görünse de özellikle gerilim tipi migren ağrılarına çok iyi geliyor. Yan etkilerine gelince benim de migren için doktorum tarafından verilip kullandığım bir ilaç ilk zamanlar ben hiçbirşey yiyemedim hızlı bir şekil de kilo verdim. Bir ay için de yaklaşık 5 kilo kadar verdim. Komşum da bir senedir kas ağrıları için bunu kullanıyormuş ilk aylar da kilo vermen normal bendede oldu ama daha sonra verdiğin kiloyu tekrar alabiliyorsun dedi. Bende sürekli bir esneme ve uyku hali yapıyor ama ağrılarımı dindirdi diyebilirim şu an 30 mg kullanıyorum ama doktorum dozu arttırabileceğini söyledi kontrollere gittiğim de neler olacağını şu an bilmiyorum belki arttırır yada aynı doza devam ederim. Depakinin de oldukça ağır bir ilaç olduğunu biliyorum. Özellikle sara epilepsi sinir beyin hastalıkların da verildiğini duymuştum.

Geri