Daha ferah bir ev için dekorasyon sırları

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Daha ferah bir ev için dekorasyon sırları
Evimizde rahat olmayı hepimiz isteriz. Dağınıklık ve kafa yorucu gürültü ya da ortam düzeni hepimizi daha çok yorduğu gibi enerjimizi de alır götürür bizden. Bu duruma engel olmak isteyenler için bugün tavsiyelerim olacak. Ferah bir ev düzenine hasret kalmanıza gerek kalmayacak. Yapacağınız tek şey size önereceklerimi uygulayabildiğiniz kadar ev dekorasyonlarınızda uygulamaya çalışmak. Haydi başlayalım bayanlar....

3b.jpg


Sade görünümlü bir dekorasyon örneği olan üstteki oturma odası sadelikle beraber ferahlık hissini aynı anda verebilmiştir ortama. Siz de son derece sade görünümlü bir odada yer alma niyetinde iseniz öncelikle oda dekorasyonlarınızda aydınlık ve açık rengin var olduğu bir oda ortamını üstteki gibi veren ve fazla eşyanın yer almadığı görünümleri yakalama tercihinde bulunmaya bakmalısınız.

1831-oturma-odasi.jpg


Dekorasyonda tamamlayıcı olan dekoratif ürünler de ferah bir oda ortamı hazırlık aşamasında önem arz eder. Bizi rahatlatan bir tablo ya da dekoratif obje ortamda rahatlığı hissedebilmemizde etki gösterecektir. Bitkilerin yer aldığı ve dekoratif tablolar ile zenginleştirilmiş olan üstteki görünümde sizi rahatlatabilecek bir oturma odası kıvamı yakalamamış mı? Bence kış bahçesi gibi canlı çiçeklerin sağladığı yeşilin sakinliği tam manası ile odada ben burdayım diye bağırıyor. Böyle bir odada kitap okumak ya da iş yorgunluğunu atabilmek olabildiğince kolay olsa gerek.


bursa-ev-dekorasyonu.jpg


Renklerin önemi de büyüktür dekorasyonda. Sade ve parlak renklerin bütünlüğü ve renk tonlarına dikkat edilmesi dekorasyonda yorucu havayı ortaya kaldırmamızda etkili olabilecek tercihler arasındadır. Sizlerin odalarınızda da üstteki gibi çok karmaşaya sebep olmayan bir renk bütünlüğü olsun istemez misiniz? desen yoğunluğu ya da fazla renk tercihi ile odada boğucu hava yakalanabilme ihtimali göz önüne alınarak odalarda daha dekoratif görünümlere yer açılabilir.

evde-çiçek-yatak-odası.jpg


Yatak odasından yemek odasına geçiş gibi görülen üstteki dekorasyon örneğinde ahşap sıcaklığı samimi bir oda yaratırken yeşil küçük canlı bitkiler ile oda daha bir dış mekan görünümüne bürünmüş. Ev ortamında sıkıcılıktan sıyrılıp karşımıza çıkan bu görünüm pek çok kişi için kurtarıcı görevi üstlenen bir oda görünümünü karşımıza çıkarmış gibi. sizce de öyle değil mi?

ferah-ve-geniş-gösterme-dekorasyon-hileleri.jpg

Dar odalarda daha ferahlık sağlayıcı düzenleyici mobilya tercihleri de oda görünümlerinde canlandırıcı hava estirmeye yardımcı seçenekler arasında yer alanlardandır. Size verdiğim tavsiyelere kulak vermeye hazır mısınız?
 
Üst