Dalgalı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

  • Konbuyu başlatan neslihanyare
  • Başlangıç tarihi
N

neslihanyare

Üye
Üye
Dalgalı Saçlara Sahip Olmanın Yolları
Spiral dalgalar çok güzel görünüme sahiptir. Saçlarınız düzse çeşitli yöntemlerle saçlarınızı kıvırcık ya da dalgalı hale getirebilirsiniz. Saçlarınız kendiliğinden dalgalıysa şanslısınız demektir. Ama yine de lülelerinizin daha güzel ve bakımlı görünmesi için çeşitli önlemler almalısınız. Saçlarınız düzse aşağıdaki yöntemleri uygulayarak istediğiniz dalgalara ulaşabilirsiniz.
Dalgal%C4%B1-Sa%C3%A7lara-Sahip-Olman%C4%B1n-Yollar%C4%B1-4.jpg


1- Perma

Kalıcı olarak saçlarınızın kıvırcık olmasını istiyorsanız başvurabileceğiniz yöntemlerden biri permadır. Çok kıvırcık olmasını istemiyorsanız hafif dalgalı perma yaptırabilirsiniz. Perma yaptırdıktan sonra 7-8 ay bozulmadan kalır. Saça da biraz zarar veren bir yöntemdir. Bu yüzden yaptıramadan önce iki kez düşünün.

2. Deniz tuzu spreyi

Deniz tuzu spreyi de en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Bunun nedeni çok kolay olmasıdır. Nemli saçın üstüne deniz tuzu spreyini uygulayın. Benzer ürünler kullanarak da aynı sonucu alabilirsiniz. Parmaklarınızla saçlarınıza şekil verin.

Dalgal%C4%B1-Sa%C3%A7lara-Sahip-Olman%C4%B1n-Yollar%C4%B1-2.jpg


3. Saç maşası

Saç maşası neredeyse her bayanın evinde vardır. Saç maşası sayesinde muhteşem dalgalara ya da buklelere sahip olabilirsiniz ama bu yöntemin de saça zarar verdiğini unutmayın. Bu yüzden çok fazla uygulamayın.

4. Bigudi

Bigudi saça neredeyse en az zarar veren yöntemler arasındadır. Özellikle süngerli bigudiler kullanarak gece uyurken de saçlarınızın kıvırcık olmasını sağlayabilirsiniz. Nemli saçlara bigudileri sarın ve bekleyin. Tek yapmanız gereken bu. Ne kadar basit değil mi?

5. Tel tokalar

Tel tokaları kullanarak saçlarınızı kıvırcık yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken saçlarınızı yıkadıktan sonra fazla kurutmadan parmaklarınızla saçlarınızı dolayıp tel tokayla tutturmak. Daha sonra da açtıktan sonra saç spreyi sıkarak kalıcı hale getirin.
Dalgal%C4%B1-Sa%C3%A7lara-Sahip-Olman%C4%B1n-Yollar%C4%B11.jpg
 

Benzer İçerikler

N
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
neslihanyare
N
MEÇHUL
Cevaplar
6
Görüntüleme
11K
Kayıtsız Üye
K
kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
kaprisli
kaprisli
N
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
neslihanyare
N
Üst