1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Damat Cilt bakımı hakkında detaylı bilgiler

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Damat Cilt bakımı : Nişan dönemiyle birlikte güzellik bakım merkezinin ve kuaför yollarını aşındırmamız gerekiyor. Düşünsenize düğün stresinden bunalmışsınız peki vucudunuzda sizin gibi dayanıklımı belirli bir zamandan sonra işaretler göstermeye başlar örnegin sivilcelenmeler oluşur birtakım olaylar ardı arakasına gelmeye başlar. Düğün heyecanıyla saçlarınızı uzunca bir süre kestirmeyip bakımsız bırakıyorsunuz ve damat traşınızı yaptırırken acı son bununda sebebi saç modelinizi uzun vadeye yaymamanız.

  Bakımlı bir erkek olmak istiyorsanız ve hassas bir cilde sahipseniz, cildinize daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü hassas ciltler bilinçli ve dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyar. Cilt yapınızı değiştiremeyeceğinize göre hassas cildiniz için neler yapılması gerektiğini bilmelisiniz.


  Peki cildinizin hassas olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bunun en basit yolu cildinizin verdiği tepkileri gözlemlemektir. Hassas ciltler pek çok insanın kullandığı cilt bakım ürünlerine kızarıklık, kabarma, lekelenme ya da yanma şeklinde görülen olumsuz tepkiler verebilirler. Ya da bakım ürünlerinden bağımsız olarak ciltte batma hissi ve kaşınma görülebilir. Cildinizde sık sık kızarıklıklar ve kabarmalar meydana geliyor mu? Cildiniz sakal tıraşı sonrası tahriş oluyor mu? Yine tıraş sonrası kullandığınız alkol içeren aftershave'ler ya da kolonyalar cildinizde aşırı bir yanma meydana getirip cildinizin kızarmasına neden oluyor mu?

  Bu sorulara cevabınız evetse aşağıdaki önerilerimizi dikkate alın:

  Yüzünüzü fazla yıkamayın.
  Sabun içermeyen, hassas ciltler için üretilen temizleyiciler kullanın.
  Nemlendirici hassas ciltler için büyük önem taşıyor. Mutlaka kaliteli bir nemlendirici tercih edin.
  Sakal tıraşı sonrası kolonya veya aftershave gibi alkol içeren herhangi bir ürün kullanmayın.
  Hassas ciltler için özel olarak üretilen ve bakım kompleksi niteliğindeki aftershave'leri kullanın.
  Traştan sonra hassas ciltler için uygun bir tonik kullanın.
  Yaz aylarında en az 15 faktörlük bir güneş koruyucusu kullanın.
  Kabarıklık ve kızarıklıklarınız varsa salisilik asit içeren temizleyicileri tercih edin.

  Güzellik salonlarına gidecek vaktim yok diyorsanız.


  Bakımlı bir cilde sahip olmak, cildimizin sağlığını, parlaklığını ve güzelliğini korumak için cildimizin dilinden anlamak gerekiyor. Bu da cilt tipimizi tanımak, cildimizin özelliklerini ve nelere ihtiyacı olduğunu bilmekten geçiyor.


  Cilt tipi, cildin nem ve yağ oranına, gözenek yapısına, dokusuna göre belirleniyor. 4 farklı cilt tipi var: Kuru, yağlı, karma ve normal. Bu cilt tiplerinin her biri birbirinden farklı özellikler içeriyor. Bunun doğal sonucu olarak cilt bakımı da değişkenlik gösteriyor.


  En çok özen isteyen cilt tipi kuru cilt. Cilt yeterince nem tutmaz, yağ bezleri de az çalışır. Bu yüzden cilt her zaman kuru ve gergindir. Çoğunlukla pul pul olmuş bir görünümü vardır. Soğuk veya sıcaktan çok etkilenir, kızarır ve çatlar. Bu tür havalarda besleyici kremlerle cildin korunması gerekir. Kuru ciltlerin en büyük ihtiyacı yoğun nem içeren besleyici bir gündüz kremidir. Gece bakımı da ihmal edilmemelidir. Cilt nem içeren bir temizleme sütüyle temizlenmeli ve bir gece kremi sürülmelidir. Kuru cilt, nem eksiğinden dolayı çabuk kırışıp yaşlandığı için 25 yaşından itibaren, cildi dış etkenlere karşı koruyan, kırışıklık oluşmasını engelleyen güçlü bir nemlendirici kullanılmalıdır. Belirli aralıklarla nem maskesi yapmayı da ihmal etmeyin. İdeal cilt tipi pek fazla rastlanmayan normal cilttir. Cilt her zaman yumuşak, sağlıklı ve canlıdır. Yağ ve nem oranı yeterli miktardadır. Ne çatlama, kuruma, ne de yağlanma görülür. Bu cilt tipi için ideal bakım, temizleme sütü, normal ciltler için üretilmiş bir nemlendirici ve cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyacak, besleyecek bir gece kreminden oluşur. Çok sıcak ve soğuk havalarda ciltte bir miktar kuruma görülebilir. Bu tür havalarda her zaman kullandığınızdan biraz daha yoğun bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz.


  Özen isteyen diğer bir cilt de yağlı cilttir. Yağ bezleri gereğinden fazla çalışır. Gözenekler hep çok açık, cilt her zaman yağlı ve parlaktır. Sivilce, siyah nokta problemleri sıklıkla görülür. Yağlı cildi temizleme jeliyle düzenli olarak temizlemek ve gözeneklerin yağla dolmasına izin vermemek gerekiyor. Arkasından gözenek sıkıştırıcı bir tonik uygulayın. En son olarak da yağsız, hafif bir nemlendiriciyle günlük bakımınızı tamamlayın. Haftada iki kez gözenekleri derinlemesine temizleyici ve sıkıştırıcı bir maske uygulayın.


  Bakımı en zor olan cilt karma cilttir. Çünkü cilt farklı özellikler gösterir. Yağlı olan, T bölgesi dediğimiz alın, burun ve çene ile kuru olan yanaklar farklı bakım ister. Karma ciltler için üretilmiş bakım ürünleri ayrı özellikler gösteren bölgelere göre bakım yapar. Temizleme jeli ve tonik karma cildin bakımında en önemli iki malzemedir. Bunların dışında bu cilt için üretilmiş özel nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirmelisiniz....
   
Damat Cilt bakımı hakkında detaylı bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. damatlık hakkında detaylı bilgiler

  damatlık hakkında detaylı bilgiler

  Evlenirken, damadın hazırlığının hep kolay olduğu düşünülür. Oysa damatlığın seçimi de en az gelinlik kadar özen ister. Damatlığınız smokin ya da siyah bir takım elbise olabilir. Seçiminizi yaparken,damatlığınızın müstakbel eşinizin gelinliği ile bir uyum içerisinde olması gerektiğini unutmayın. Damatlığınızın içine, normal beyaz bir gömlek ve canlı renkte bir kravat ya da Atatürk yaka beyaz...
 2. Pırlanta takı bakımı hakkında detaylı bilgi

  Pırlanta takı bakımı hakkında detaylı bilgi

  saça takılan taç modelleri Pırlanta takılar, sadece geceleri kullanılan aksesuar olmaktan çıktı. Bu yıl uzun küpeler, broşlar, saça iliştirilen mücevherler ve sağ ele takılan yüzükler, pırlanta modasının temelini oluşturuyor. Pırlanta takılar, günlük kıyafetlerle özgür bir biçimde, günün her saatinde kullanılıyor. Zaten pırlanta artık aşık olunan erkeğin sunduğu ve kendini sevdiğine adamanın...
 3. çiçek bakımı hakkında detaylı bilgi

  çiçek bakımı hakkında detaylı bilgi

  seralardaki çiçeklerin bakımı nasıl yapılır seralardaki çiçeklerin bakımı çiçekler nasıl yetiştirilir seradaki çiçekler yetiştirilir Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır? Seçilen yerin bitkinin belirli temel ihtiyaçlarını karşılaması gerekir, bitkinin yerleştirildiği yer bitkiler için gerekli ışığı almalı yeterli nem ve uygun sıcaklık sağlanmalıdır Evde bitlikleri nereye koymalıyız ? Bir bitki satın...
 4. Cilt Bakımı Hakkında bilgiler

  Cilt Bakımı Hakkında bilgiler

  cilt bakımı, nedir, nasıl yapılmalıdır, ne uygulunur, hakkında bilgi için yazımıza buyrun . CİLT BAKIMI Tüm vücudunuzun cilt bakımını sağlamak inanın sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Cilt Bakımı denince ilk aklımıza gelen bakım yüzümüze yapılan bakım olsa da aslında tüm vücudumuzun bakımına önem vermemiz gerekir. Cildin bu kadar büyük bir önem taşıması, sağlıklı bir cilt...
 5. kışın cilt bakımı hakkında bilgi verirmisiniz

  kışın cilt bakımı hakkında bilgi verirmisiniz

  Kışın cildim resmen pul pul dökülüyor. Yazın hiçbirşey yok ben anlamıyorum.O kadar nemlenedirici de sürüyorum üstelik. Nasıl bir bakım uygulamalıyım kışın fikri olan var mı ?

Sayfayı Paylaş