1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dantel Nasıl Yapılır Anlatım

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Dantel Yapılışı Dantel Nasıl Yapılır Anlatım
    Yeni nesil pek meraklısı olmasada dantel işleri bizim anenelerimizden kalan değerli adetlerimizden biridir. Gerçekten de bir sanat eseri olan dantel örgü modellerini yapmakta ustalık ister Melek'lerim. Biz de bu yazımızda dantel yapımı hakkında ki bilgileri konu almak istedik:)

Dantel Yapılışı Dantel ince ve daha fazla emek istiyen bir uğraştır dantelden yapılıcak bir çok dantele nasıl başlarız tığı sağ elinize alın ipide sol elinize alın serçe parmağınıza dolayın baş parmağınıza takarak önce zincir çekme işlemiyle başlayın örnek olarak 10 zincir çekebilirsiniz zinciri sıkı tutmalısınız gevşek bırakmayın ne kadar sıkı tutulursa o kadar düzgün durur bu yüzden eliniz ayarını ayarlamalısınız çok sıkı ve çok gevşek olmamalı danteliniz daha sonra elinizdeki modellere göre sık iğne zincir şeklinde dantelinizi örebilirsiniz kolay gelsin arkadaşlar..Aşağıdaki resimlerde dantelin nasıl örülmesi gerektiğini gösteren şemaları görüyorsunuz bu resimlerden'de yararlanabilirsiniz.

Dantel Nasıl Yapılır Anlatım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dantel nasıl örülür örnekleri ile videolu anlatım

Dantel nasıl örülür örnekleri ile videolu anlatım

lif nasıl örülür dantel nasıl örülür dantel nasil lif video anlatımlı http://www.youtube.com/watch?v=hTcYzlxDqqg&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Egoznuru%2Einfo%2Fdantel%2Dvideolu%2Danlat305m%2Da116%2Ehtml
  2. İtalyan işi nasıl yapılır? Resimli anlatım

İtalyan işi nasıl yapılır? Resimli anlatım

çocuk nasıl yapılır resimli anlatım çocuk nasıl yapılır resimli italyan 31 i maşa anlatım italyan 31 Ben pek örgüden anlamam aslında itiraf ediyorum hiç anlamam:D Ama anlayanlar yada daha çok teknik öğrenmek isteyenler için İtalyan işine başlama tekniğini paylaşmak istiyorum resimlerle umarım faydalı olmuşumdur şimdiden kolay gelsin:tik:
  3. Rokoko nakışı nasıl yapılır resimli anlatım

Rokoko nakışı nasıl yapılır resimli anlatım

rokoko nakışı rokoko işi nasıl yapılır nasıl yapılır nakış nakışı video Rokoko nakışının nasıl yapıldığını sizlere resimli olarak anlatmaya çalışacam hanımlar şimdiden kolay gelsin=)
  4. Dantel Kolalama Nasıl Yapılır

Dantel Kolalama Nasıl Yapılır

Dantel Kolalama Nasıl Yapılır lütfen bu konuda bildiklerinizi ayrıntılı bir şekilde yazın dantellerimden bazılarını kolalamam lazım :S
  5. Dantel Nasıl Yapılır

Dantel Nasıl Yapılır

Dantel Nasıl Yapılır ? Selam kızlar bakıyorum bakıyorum bir türlü kafa veremiyorum acaba bu danteller nasıl yapılır :S

Sayfayı Paylaş