Dantel Yatak Örtüsü Modellerine Hayran Kalacaksınız

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Dantel Yatak Örtüsü Modellerine Hayran Kalacaksınız
Dantel yatak örtüsü modelleri adlı yazımızda en güzel eskilerin modasını yaşatmak isteyenlere özel dantel örgüden değişik motif işlemeli yatak örtüsü modelleri sunacağım. Geçmişten günümüze ninelerimizin genç kızlık zamanlarında özenle işledikleri kullandıkları o muhteşem yatak örtülerinin modern hallerini görmeye ne dersiniz. Ninelerimizden kalma hala belki kullandığımız belki de kullanmaya kıyamadığımız çok şık yaşanmışlık dolu dantel yatak örtüleri olanlar vardır. Hala aslında bu dantel yatak örtüleri modasını yitirmiş değil. Dantel yatak örtüleri ile gelin olan çok genç kız var hala. Bu modeller beğenilmeyecek gibi değil valla benden söylemesi. Tığ işine yatkınsanız bu harika modeller size ilham verebilir. Model bulmakta zorluk çekenlere değişik örnekleri yazımızın içeriğinde derledik zevkle inceleyebilirsiniz. Bakın ilk modelimiz ne kadar hoş görünüyor. El örgüsü tığ ile işlenmiş kabartmalı bir model. Yatak üzerine de çok yakışmış. Makine örgüsü gibi dursa da bu el örgüsü bir örtü.el orgusu dantel yatak ortusu modeli.jpg


Geçen sezon ve bu sezon saçak ve püskülleri her yerde görebiliyorum. Püsküller görüyorsunuz modelimizde ki gibi yatak örtülerine de ne kadar yakıştığını gösteriyor bize. Çiçek motiflerinden oluşan harika bir dantel yatak örtüsü. Aslında bu modelleri yatak örtüsü olarak sınırlandırmamak lazım. Bir koltuk örtüsü şalı olarak da kullanabilirsiniz.

uclarinda puskulleri ile cok sik dantel yatak ortusu.jpg


tek parca orulmus dantel yatak ortusu.jpg


Ben bu yeşil renk dantel yatak örtüsüne de bayıldım. Üzerindeki motifleri ile çok otantik görünüyor. İlla beyaz ya da kırık renkler olacak değil ya zevk size kalmış odanızın rengine de uygun olarak farklı renklerde dantel örtünüzü örebilirsiniz. Ya da bazı örneklerde görüyorum. Delikli beyaz motif işlemeli bir dantel örtü örüyorlar renkli bir düz örtünün üzerine örtüyorlar bu şekilde de çok hoş bir görüntü oluşuyor. Hem üstte duran dantel örtünün modeli detayları daha fazla ortaya çıkarak zengin bir görünüm sunuyor. Arkadaşlarım dilerseniz daha değişik dantel yatak örtülerine buradan da ulaşabilirsiniz.

yesil renk tig isi motif islemeli dantel yatak ortusu.jpg


Bu modeli de bilen bilir kırk yama diye geçer. Kırk yama dantel ile birleşince ortaya çok şık bir yatak örtüsü çıkmış. Aslında kıryamanın şimdiki modern ismine de patchwork deniyor. Halılarda battaniye ve örtülerde daha birçok şeyde kırk yama görebilir ya da uygulayabilirsiniz.

kirk yama dantel yatak ortusu.jpg
 
Üst