1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Dantelden Bebek Beşiği (Anlatımlı)

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

bebek beşikleri sepet beşik modelleri bebek beşik modelleri bez beşikleri [​IMG]

Yapılışı:

Dantele etek kısmından 50 cm yapılarak veya sepetin uzunluğu kadar başlanır Modelde görüldüğü gibi etek ucu dilimlerinin hemen yanlanna kuş motiflerine başlanarak file kalan üst kısımlarına kalp motifi yapılarak 1×1 ölçüsünde yaklaşık 4 m yapılır Sepet kısmı sadece kuş motiflerinden yapılır ve 25 cm başlanır Sepetin tamamı kumaş kaplanarak çevre danteline başlanır Dilimli ve kalpli yapılan 10 cm dantel kenar, beşik çevresinin 1 misli fazla yapılarak kurdela geçirilir Hafifçe büzülen kenar danteli kumaşa dikilir Cibinlik için 80 cm başlanan kenar dilimi ve kalp motifleri yapılarak 2 m örtülür Üst kısmı büzülerek tamamlanır.

alıntı

Dantelden Bebek Beşiği (Anlatımlı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek Hırkası kolay anlatımlı

Bebek Hırkası kolay anlatımlı

bebek hırkası nasıl örülür yakadan başlamalı bebek hırkası anlatımlı anlatımlı yakadan başlamalı hırkaları hırkaları Bebek Hırkası kolay anlatımlı Ben kızıma hırka modeli ararken buldum bu hırkayı ve başlamaya karar verdim. İnternette o kadar çok örgü ile ilgili site özelliklede blog var ama işe yarayacak doğru düzgün anlatan site bulmaz zor. Bende bulunca sizinle paylaşayım dedim....
  2. 2011 Bebek Beşikleri

2011 Bebek Beşikleri

bebek yatakları bebek beşikleri çocuk beşikleri beşikler 2011 2011 Sevgili hamiş meleklerim sizler için daha önce bebek odası takımları yayınlamıştım.Şimdi de bebişlerinize beşik almayı düşünüyorsanız fikir edinmenize yardımcı olacak bir kaç öneriyle geldim.Buyurun beğenirsiniz umarım.bebisim
  3. Anlatımlı tunus işi bebek yeleği anlatımlı

Anlatımlı tunus işi bebek yeleği anlatımlı

Kızlar anlatımlı olarak tunus işi örgü bebek yeleği modeli arıyorum. Modellerde verebilirsiniz var ise siteniz üzerinden benimle yapılışınıda paylaşabilirsiniz teşekkür ediyorum.
  4. Süslü Bebek Beşikleri

Süslü Bebek Beşikleri

Dünyaya bir bebek getireceğinizi öğrendikten hemen sonra anne baba olarak onun için en iyisini ve güzelini düşünmeye başlarsınız. Bebek hazırlığı için de yer alan bebek beşikleri farklı tasarımlarla minik bebeklere konforlu bir uyku ortamı sunuyor. Eğer yenidoğan bir bebek beşiği almayı düşünüyorsanız ve beşik modelinin de süslü olmasını istiyorsanız sizlere süslü bebek beşiklerini bu konumuz...
  5. Bebek Beşiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli Nasıl Bir Beşik Uygundur

Bebek Beşiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli Nasıl Bir Beşik Uygundur

Bebek Beşiği Seçerken- Bebeğimiz içi her şeyin en iyisini düşünen anne babalar bu yazımızda da sizlere bebeğiniz için belki uzun süre ihtiyacınız olacak bebek beşiği seçimi konusunda bilgilendirmek istiyorum. Öncelikle bebeğinizin rahat etmesi sağlıklı malzemeden yapılmış olması son derece önemlidir. Aslında bebek beşiği almaya karar verenler için seçenekler çok fazla ama dikkat edilmesi...

Sayfayı Paylaş