1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Dar ve Uzun Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli?

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; Dar ve Uzun Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli konusu hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, gönül geniş ve ferah evlerde oturmayı istiyor ancak fiyatlar fahiş, bütçeler de kısıtlı olunca insan ayağını yorganına göre uzatıyor. Ev tutarken ya da alırken de bütçeye göre en beğendiğimiz eve geçtiğimizden bazen küçük ve dar salonlara sahip olabiliyoruz. Ancak bazı dekorasyon hileleriyle dar ve uzun olan salonumuzu gayet ferah ve geniş gibi gösterebiliriz. Nasıl mı?  [​IMG]

  Odak noktası olarak uzun duvarlardan birini seçmelisiniz. Kısa duvarlardan birinde manzaralı bir pencere ya da bir şömine bile olsa, dikkatleri uzun duvara çekmelisiniz. Çünkü eğer dip duvar dikkat çekici olursa, salon olduğundan da uzun görünecektir.

  Örneğin büyük ekranlı bir televizyonu yan duvarlardan birine yerleştirerek, odak noktasını değiştirebilirsiniz. Eğer iki uzun duvarın uzunlukları eşit değilse, odak noktası için en uzun duvarı kullanmalısınız.

  Yukarıda salonu bölmekten söz etmiştik. Birden fazla kullanma alanı yaratmalısınız. Diyelim koltuk takımınızı salonun ortasına yerleştirdiniz. Bu şekilde salonu üçe bölmüş olursunuz. Ortadaki takımın bir yanına iki sandalye ve bir yan sehpa yerleştirebilirsiniz.

  Diğer uca da masa ve sandalyeleriyle yemek odası takımını ya da bir kütüphane ile okuma koltuğu koyabilirsiniz. Böylece salonda üç ayrı kullanım alanı yaratılmış olur. Salon küçükse, bu durumda salonu ikiye böleceksiniz demektir.

  Salonu farklı bölümlere ayırdığınızı vurgulamak için, her bölümde farklı bir halı kullanabilirsiniz. Birbirinden ayrı ama görsel olarak uyumlu halılar, bir odadaki farklı alanları ortaya çıkarmakta son derece başarılıdır. Mobilyaları bu halılara göre gruplayabilirsiniz.

  Her halı kendi alanını belirleyecek ve odanın koridor görüntüsünü bozacaktır. Ancak yolluk kullanmamaya özen gösterin. Kare veya yuvarlak halılar kullanın.

  Dar ve uzun bir salona mobilya alırken kare bir salondan farklı olarak, çok parçalı bir oturma grubu seçmeniz zordur. Dar salonlara en uygun mobilyalardan biri de köşe koltuk takımları olacaktır. Böylece iki kanepe yerine, tek bir kanepe kullanılmış olur. Yine de iki kişi uzanarak rahatça kullanabilir.

  Dar mekanlarda orta sehpa ya da yemek masasını cam tablalı seçmek en doğrusu olacaktır. Cam mobilyalar, ne kadar büyük olsalar da her zaman daha az yer kaplıyormuş gibi görünürler.
   
Dar ve Uzun Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dar uzun mekan dekorasyonu

  dar uzun mekan dekorasyonu

  Çalışma odası dekorasyonu Ofis örneği Dikdörtgen mekan dekorasyonu için çalışma odası dekore edecekseniz inceleyin melekleim.
 2. Salonunuzu Nasıl Dekore Etmelisiniz?

  Salonunuzu Nasıl Dekore Etmelisiniz?

  salon dekorasyonu, salon nasıl dekore edilir, salon dekorasyonu hakkında Sevgili melekler, evinizde ve özellikle salonunuzda ya da oturma odanızda bir değişiklik yapmak niyetindeyseniz, öncelikli olarak kullanım alanlarınızı belirlemelisiniz. Yani salonunuzda ne yapmak istiyorsunuz? Misafirlerinizi ağırlamak mı yoksa rahat rahat oturup, yayılıp, uzun sohbetler etmek, televizyon seyretmek mi?...
 3. Dar yatak odası nasıl dekore edilir?

  Dar yatak odası nasıl dekore edilir?

  Yatak odanız mekan olarak dar bir çerçevede dekore etmeniz gereken odalar arasında mı yer alıyor? O zaman mutlaka önerilerime göz atmalı; sizler için sunacağım fikirlere göz atma tercihinizi hayata geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. Dar ve uzun bir yatak odanız mı var? Ya da alanı oldukça dar bir yatak odanız mı var? O zaman dekorasyonda en önemli etken olan mobilya tercihinizde en işlevsel ve yer...
 4. Dar alanlar nasıl dekore edilir?

  Dar alanlar nasıl dekore edilir?

  Dar alanları nasıl dekore etmeliyiz sorusu pek çok küçük ev sahibesinin merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Dar alanlarda kullanılacak olan mobilyalar, renkler, fonksiyonel ihtiyaca cevap veren dekoratif aksesuarlar dar alanlarda mükemmel görünümler yakalayabilmenize yardımcı olacak fikirler arasında yer almaktadır. Dar alanlarda farklı mekanik özelliklere sahip ürün kullanımları...
 5. Dar mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

  Dar mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

  Mutfaklar bayanların en çok vakit geçirdiği alanlardan biridir..Mutfak ne kadar geniş olursa o kadar zevkle sunumlar yapılabilir.. Ancak mutfağınız geniş değil diye dağınıklığa veya sıkıntılı bir yemek yapma sürecine katlanmak zorunda da değilsiniz elbette.. Peki ya mutfaklar dar ise ne yapmak gerekir ?Küçük mutfakların geniş ve kullanışlı olması için dikkat edilmesi gerekenler yazımızın...

Sayfayı Paylaş