Darwinİzm'e İnanmak Akli Ve MantiĞi Terk Etmektİr

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Darwinİzm'e İnanmak Akli Ve MantiĞi Terk Etmektİr
Vücudumuzdaki her hücre bölünerek çoğalır. Bölünme sırasında hücre çekirdeğindeki DNA'nın da kopyalanması gerekir. DNA'nın kopyalanması işlemi ise, insanı hayrete düşürecek kadar kusursuz bir organizasyon, disiplin ve düzen içinde gerçekleşir.
İçinde 3 milyar harften oluşan bir bilgi bankasının bulunduğu DNA molekülü, helezon şeklinde bir merdivene benzer. Kopyalama işlemi başladığında ilk olarak "DNA helikaz" adındaki enzim olay yerine gelir ve DNA'nın helezon şeklini bir fermuar açar gibi açmaya başlar. Bunun sonucunda DNA'nın heliks şeklinde birbirine dolanmış olan kolları ayrılır. "DNA helikaz" her zaman tam vaktinde görev başındadır ve görevini kusursuzca, şaşırmadan, en ufak bir hataya düşmeden, DNA'ya hiçbir zarar vermeden yerine getirir.
Şimdi sıra "DNA polimeraz" enzimindedir. Bu enzimin görevi ise, DNA'nın ikiye ayrılan kollarını, ikinci bir kol ile tamamlamaktır. Bunun için DNA'nın bir kolunu oluştuan her bilginin karşısına uygun olan bilgiyi bulup getirir. Dikkat edin! Atomlardan oluşmuş, hiçbir bilgisi, şuuru ve aklı olması beklenmeyen bir enzim, DNA'nın yarım kolunu tamamlamak için gereken bilgileri tespit edebilmekte, onları daha sonra hücre içindeki ilgili yerlerden temin ederek yerlerine yerleştirmektedir. Bu işlem sırasındaen küçük bir hata dahi yapmamakta, 3 milyar harfi en doğru şekilde tek tek tespit ederek tamamlamaktadır. Aynı esnada başka bir polimeraz enzimi de, DNA'nın diğeryarısını benzer şekilde tamamlamaktadır. Bütün bunlar olup biterken, DNA sarmalının ayrılan iki parçasının birbirine tekrar dolanmaması için "heliks-stabilizasyon" enzimleri DNA'yı uçlarından sabit tutarlar.
Görüldüğü gibi, DNA'nın kopyalanması sırasında, birçok enzim, askeri bir disiplin içinde, bilgi ve akıl kullanmayı gerektiren işlemleri yerine getirir. Sizin elinize 3 milyar harften oluşan bir metin verilse ve bunu daktilo ederek kopyalamanız istense, bu kopyalama işleminitek bir hata yapmadan tamamlamanız mümkün olmazdı. Mutlaka bir yerde bir hata yapar, satır ya da en azından harf atlardınız. Ancak, bu enzimler böyle bir hataya düşmeden işlemlerini tamamlarlar.
Darwinistler ise, tüm bu enzimlerin, DNA'daki milyarlarca harften oluşan bilginin, DNA'nın kopyalanması işleminin, bu kusursuz organizasyonun tesadüfen gerçekleştiğini iddia ederler. Evrimcilerin böyle inanılması imkansız bir varsayıma inanmaları, üzerinde durulması gereken büyük bir olay, hatta bir mucizedir. Evrimcilerin, bu kadar mantıksız iddialara körü körüne inanmalarının tek nedeni, materyalizme olan bağlılıkları ve Allah'ın varlığını reddetme konusundaki kararlılıklarıdır.


Hücre çekirdeğinde bulunan DNA isimli molekül vücudun bilgi bankasıdır. Bu nedenle hücre çoğalmak için bölünmeden önce mutlaka DNA'sını da çoğaltmalıdır.
Heliks şeklindeki DNA'nın çoğaltılabilmesi için, yine DNA'daki bilgiler doğrutusunda üretilen pek çok enzim son derece akılcı ve organize işlemler yaparlar.​


DNA kopyalanmadan önce DNA helikaz isimli enzimler gelirler ve DNA'nın heliks şeklini bir fermuarı açar gibi açarlar. Turuncu şekiller, bu enzimin hareketini göstermektedir.
DNA'nın kolları birbirlerinden ayrılırken, tekrar dolanmalarını engellemek için resimde yeşil renkte olanheliks stabilizasyon enzimleri her iki kolu sabit tutarlar.​


Bu esnada DNA polimeraz enzimleri, her iki kolun karşısına uygun bilgileri eklemeye başlar lar.Böylece iki adet DNA sarmalı oluşmaya başlar.
Yandaki resimlerde görülen sarı şekiller, kopyalama işlemini yapan DNA polimeraz enzimlerini sembolize etmektedirler.
Bu şuursuz varlıkların kusursuz işbölümü ve disiplinli ve akılcı çalışmaları sonucunda, DNA hatasız ve eksiksiz olarak kopyalanmış olur.​
 

Benzer İçerikler

*GüMüŞ*
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
*GüMüŞ*
Cevaplar
0
Görüntüleme
515
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
Üst