Davet ve düğün organizasyon

M

Misafir

Forum Okuru
Davet ve düğün organizasyon
davet_organizasyon.GIF
Beklentilerinizi gerçeğe dönüştüren detaylara önem veren, güler yüz ve yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyen organizasyon firmaları kıyasıya yarış halinde.

Bembeyaz ve ne yazık ki çok ayrıntılı bir rüya bu. Kendinizi o bitmez tükenmez ayrıntılara kaptırırsanız rüya kolayca kabusa dönüşebilir. Havalar pek de öyle ısınmadı; güneş, içimizi kıpır kıpır edeceğine saklıyor kendini. Fakat adettendir, acilen evlenmeyi gerektirecek bir durum (!) yoksa ya da kış, en sevilen mevsim değilse, yaz düğünü yapılır. Hem çamura bulaşmaz beyaz gelinlik, hem kimseler üşümez hem de balayına güneye gidilir!

Planlı programlı hareket ederseniz hayalinizdeki düğün davetini gerçekleştirmemeniz için hiçbir sebep yok. Öncelikle nasıl bir düğün istediğinize karar verin . ama sakın bütçenizi zorlamayın. Davetinizi organize etmeye, kimleri davet etmek istediğinizi belirleyerek başlayabilirsiniz. Davetlilerin ağırlıkla kimlerden oluştuğu düğünün tarzını belirlemeye de yardımcı olacaktır. Aile büyükleri ve akrabaların çoğunlukta olduğu bir davet daha agır çizgiler taşıyabilecekken arkadaş çevresinin ağırlıkta olduğu bir davet daha neşeli , alışılmışın dışında bir konsept te olabilir. Seçimlerinizi düğünde yaratmak istediğiniz atmosfere göre yapmalısınız.

Eğer evlilik kararını verdiyseniz harekete geçmek için daha fazla beklemeyin ve yapın en güzel bir yaz düğünü veya kış düğünü . Ya da daha iyisi, yapmayın, yaptırın! Öyle ya , siz ne yorulacaksınız, bırakın başkaları yorulsun.

Başkaları'ndan kasıt, ne aile ne de arkadaşlar; basbayağı profesyoneller den söz ediyoruz. Bırakın ayrıntıları onlara, siz işin beyaz ve keyifli yanıyla ilgilenin Neyse ki artık seçenek fazla , size her kolaylığı göstermek için birbiriyle yarışan şirketler çok. Şöyle ki: Müstakbel eşinizle birlikte düğün organizasyonunuz için bir organizasyon şirketinin kapısını çaldınız. Şirket, sizinle önce uzun bir sohbete başlıyor; tarzınızı, törenden beklentilerinizi ve pek tabii ki bütçenizi ölçüyor. Şirketlerin faaliyet alanları genel de şöyle: Mekanın belirlenmesi, davetli listesinin ve davetiyelerin hazırlanması, LCV hizmetleri, dekorasyon, ses - ışık - görüntü sistemlerinin, podyum ve sahne platformunun kurulması, masa parterlerinin ve ışıklandırma sisteminin seçimi, nikah masası, gelin el çiçeği, gelin arabası, nikah şekeri tasarım ve uygulamaları, konukların ulaşım ve konaklama hizmetleri, multi - vizyon gösterimi, fotoğraf - video çekimi, havai fişek ve diğer gösteri efektleri, DJ, orkestra ve sanatçı danışmanlık hizmetleri, hostes - güvenlik ve tüm organizasyon görevlilerinin temini, çadır ve tente sistemlerinin kurulması.

Eğer kendi evinizin bahçesinde bir düğün organizasyonu gerçekleştirecekseniz, şirket sizin adınıza bir catering firmasıyla koordineli olarak çalışıyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, kendi evinizin bahçesi gibi özel mekanlardaki düğünlerin, düğün mekanlarında düzenlenen organizasyonlara göre daha pahalı olması; çünkü normaldemekanlarda hazır olan ses ve ışık sistemleri ile oturma düzeni için nakliye ve kiralama ücretleri de dahil oluyor.

Bütün gelinler masallarından çıkmış gibidir. Beyaz bir kuğu zarafetinde taşınan gelinliğin de büyüsü vardır tabii ama esas tılsım mutlulukta gizlidir. Ve hayata ilişkin verilen en önemli ve özel kararın kutlaması da, bu karar kadar özel olmalı diye düşünülür. Zaten düğünler de mutluluğumuzu sevdiklerimizle paylaşmanın en iyi yollarından biri değil midir?

Yaz düğünleri ise düşsel güzellikler taşıdığı için bir başka tat bırakır anılarımızda. Tıpkı o şarkıdaki gibi yıldızların altında gönül sarhoşluğu yaşatır. Yaprak hışırtılarının müziğe karıştığı, çiçek kokularının esen bir meltemle aklımızı başından aldığı, gökyüzünün bize eşlik ettiği bir düğünü hayal etmeyen pek yoktur herhalde..

Tabii böyle bir düğün öyle şıp diye olmuyor. Düğün yapılacak mekanı belirlemek, gelinliğin siparişini vermek, pasta, davetiye, takılar, çiçek, ayakkabı hatta iç çamaşırı o geceyi kusursuz kılacak ayrıntılar.

Bütün bunlarla uğraşmak istemeyenlerin imdadına yetişen davet organizasyon şirketleri de düğün sahiplerinin hizmetinde. Mükemmel bir gece için zaman, emek ve hatırı sayılır miktarda paraya ihtiyaç var. Ama hemen gözünüz korkmasın, o kadar çok firma var ki bütçenize uygun düğünü gerçekleştirmeniz hiç de zor değil.

FARKLI BİR DÜĞÜN
Düğününüzü sizin ve eşinizin fotoğraflarıyla süslemenin en dikkat çekici ve bütünlüklü yolu, fotoğraflarınızı dia gösterisi şeklinde sunmaktır. Bu iş için biraz teknik bilgiye ihtiyacınız olabilir. Bütçenize güveniyorsanız profesyonel fotoğrafçılardan teknik destek ve hatta estetik danışmanlık da alabilirsiniz.

Öncelikle dia gösterisinde kullanacağınız fotoğrafları seçmeniz gerekiyor. Eşinizin ve sizin bebeklikten bugüne yaklaşık 30'ar fotoğrafınız oldukça yeterli olacaktır. Daha sonra bu fotoğrafların diaya aktarılması gerekiyor. Eğer teknik bilginiz ve olanaklarınız yeterli değilse az önce de belirttiğimiz gibi bu işi profesyonel bir fotoğrafçıya yaptırabilirsiniz.

Hazırlanan diaları bir sizin fotoğrafınız, bir eşinizin olmak üzere bebekliğinizden başlamak üzere sırayla dizin. Gösteri için uygun bir fon müziği bulmakta zorlanacağınızı hiç sanmıyoruz. Düğününüzün sizin belirleyeceğiniz bir anında dia gösterisine başlayabilirsiniz. Beyaz bir duvar ya da beyaz bir kumaş ekran görevi görecektir. Fon müziği için, salondaki ses sistemine kolayca bağlanabilecek bir walkman ya da discman işinizi fazlasıyla görecektir.

Aynı gösteriyi dijital dünyanın olanaklarından yararlanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraflarınızı bir tarayıcıyla (scanner) elektronik ortama aktardıktan sonra, PowerPoint ya da benzeri bir program aracılığıyla belirli bir düzende sıralayabilir ve düğün günü için kiralayabileceğiniz bir barkovizyon cihazıyla gösterinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Geri
Üst