Dayanıklı Makyajın Sırrı Burada !

Dayanıklı Makyajın Sırrı Burada !
makyaj nasıl yapılır, dayanıklı makyaj nasıl yapılır, akmayan makyaj önerileri

Birçok bayan güzelliğini ön plana çıkarmak ve bakımlı görünmek için makyaj yapar. Herkesin hayatı boyunca en az birkerede olsa makyaj yapmışlığı vardır. Özellikle hiç makyaj yapmayanlar bile özel günlerde mutlaka makyajı tercih eder. Makyajınızın yüzünüz de uzun süre dayanması ve akmaması için sizlere makyaj uzmanlarının önermiş olduğu tavsiyeleri Melekler Mekanı.Com olarak paylaşıyoruz. Yaz ayların da özellikle havanında sıcak oluşunun etkisi ile birçok bayanın terlemesi sonucu makyajının aktığını biliriz ve buda hoş olmayan görüntüler oluşturur. İşte uzun süre dayanıklı ve akmayan makyajın sırları;

makyajin-kalici-olmasi-icin.jpg

Cildinizi temizleyin ve nemlendirin. Güzel ve uzun süreli bir makyajın ilk adımı cildin temiz ve nemli olmasıdır. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilde uygulanacak makyaj çok iyi cilde adapte olur Nemlendiricinin makyaja karşı en iyi müttefik olduğunu sakın aklınızdan çıkartmayın. Çoğumuz makyaj yaparken cildimizi temizlemeyi ve nemlendirmeyi unutuyoruz.

Makyajın daha kalıcı olması için dikkat edilecek bir diğer önemli husus ise fondöten uygulamasıdır. Nemlendiriciden 10 dakika sonra fondöten uygulamasına geçebilirsiniz.

Tonik ile de küçük cilt kusurlarınızı örtebilirsiniz. Tonik uygulaması ile cildiniz düzgün bir görünüm kazanacaktır. aman geçtikçe tonik ciltte buharlaşmasını engellemek için üzerine hafifçe toz pudra uygulayın. Böylece toniği sabitlemiş olursunuz. Ayrıca yağsız fondötenler ciltte daha uzun süre kalırlar. Ardından nemli elleriniz ile cildinize yumuşakça bastırarak kompres uygulayın.

Makyajınızda pudra kullanmayı asla ihmal etmeyin. Pudra, makyajın direncini arttırır. Pudrayı fırçayla sürün. Bu şekilde bir uygulama ile cildinizdeki makyaj saatler boyu aynı tazelikte kalır. Daha sonra göz makyajına geçebilirsiniz.

Kadınların çekici bir görünüm kazanmasında göz makyajı en önemli unsurdur. en çok gözlerini kullanırlar. Çekici bir göz makyajı, bir göz kalemi veya bir eyeliner kullanarak elde edilebilir. Ancak, bu ikisi arasında seçim yaparken, eyelinerin kalemden dört kat daha dayanıklı olduğunu bilmelisiniz. Eyeliner uygulamadan önce göz kapaklarınızın üzerine baz olarak pudra sürün. Böylece uygulama sırasında dağılma ve yayılmaların önlenmesini ortadan kaldırabilirsiniz.

Akan bir maskara tüm makyajı mahvedebilir. Kirpikleri uzatan, biraz da hacim veren bir maskara yeterlidir. Kirpiklere hacim veren maskara kirpiklerde ağırlık yaratabilir, uzatan maskara ise kirpiklerinize daha doğal bir görünüm verir.

Rujunuzun kalıcılığı da çok önemlidir. Çok iyi bir ruja sahipsiniz ama çektikten kısa süre sonra rengi gidiyorsa dudaklarınızı kesinlikle nemsiz bırakmayın. Rujunuzu dudaklarınızı nemlendirdikten sonra sürün. Ardından da parlatıcı sürün.
 
Üst