Dedikodu yapan akrabalarımızla irtibatı kesmelimiyiz

mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Dedikodu yapan akrabalarımızla irtibatı kesmelimiyiz
Akraba ile ilgiyi kesmek doğru değildir. Bu kimselere münasip bir dille yaptıklarının yanlış olduğunu anlatıp dedikodu yapmalarına engel olmak gerekir. İlla da dedikodu yapmak için ısrarlı davranırlarsa konuşmalarına fırsat vermeyecek tarzda bir dini kitap açıp okunabilir bu şekilde, ya okunanı dinleyeceklerdir veya kalkıp gideceklerdir. Bizim vazifemiz onların bu tür manevi hastalıklarını tedavi amaçlı olmalıdır.

Nasıl ki doktorun vazifesi hastaya değil hastalığa düşmanlıktır. Bunun gibi biz de o insanları değil onlardaki dedikodu hastalığını sevmeyeceğiz. Akrabalarımızda bulunan manevi hastalıklar onları sevmemize, birlikte olmamıza mani olmamalıdır. Nasıl ki kanser olan bir akrabaya ilgi alakayı daha da arttırıyorsak öyle de manevi hastalığı olan akrabalarla da alakayı kesmek yerine onların hastalıklarını tedavi edecek tarzda ilgi ve alakayı arttırmamız gerekir.
 
Ayışık

Ayışık

Yeni Üye
Üye
Cevap: Dedikodu yapan akrabalarımızla irtibatı kesmelimiyiz

emeğine sağlık
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sılai Rahim denen şeyden bahsediyoruz aslında tam olarak. Büyük küçük hayatımız boyunca bizlerin arkasından kuyusunu kazan olmadık lafları bizlere gelen insanlardan bahsediyoruz. Evet belki biraz zor irtibatı kesmemek ama bizler zor olanı yapmalıyız. En azından gidip gelinmiyor olsa bile bayramlarda seyranlarda hiç olmazsa telefonla bayramlaşmak gerekiyor. Aslında onuda hak etmedikleri buzz gibi ortada ama yinede bağlantıyı kesmemek lazım yapacak bişey yok. Hayat böyle Kabil öldürdüğünden beri kardeşi Habil'li böyle kardeş kardeşe geçim zorlaştı. Aldı başını yürüdü fitneler fesatlar dedikodular ve çekememezlik... Rabbim sonumuzu hayr eylesin ne diyelim.
 
Üst